Vodní záchranáři budou mít vlastní zázemí u přehrady

29.06.2022 19:27:37 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vodní záchranáři budou mít vlastní zázemí u přehrady

Vodní záchranná služba (VZS) získala v roce 2020 účelovou investiční dotaci ve výši téměř 2,8 milionu Kč na vybudování stanice první pomoci u jablonecké přehrady. Dotace je z programu Rozvoj a modernizace materiálně technické základny Vodní záchranné služby ČČK, z. s. Výše požadované dotace činila 100 % předpokládaných nákladů bez vybavení. Na realizaci se bude finančně podílet také Jablonec nad Nisou.

„Vodní záchranáři požádali město o finanční spoluúčast na vybudování kanalizačního a vodovodního řadu a o dofinancování projektu nad rámec přidělené investiční dotace. Smlouvu s vyčíslením finanční spoluúčasti včetně položkového rozpočtu budou zastupitelé projednávat na některém z dalších zasedání," řekl náměstek pro rozvoj Petr Roubíček.

Objekt stanice první pomoci je navržený jako skelet z dřevěných nebo ocelových prvků doplněný tepelnou izolací a z obou stran opláštěný. Základna je na roštu na sloupcích, čímž je celý objekt nad maximální hladinou zátopy v úrovni 512,40 m n.m. Budova bude napojená na základní inženýrské sítě (vodovod, kanalizaci a silnoproud), vytápění zajistí elektrokotel, případně tepelné čerpadlo, mimo sezónu bude objekt pouze temperován.

Vodní záchranná služba ČČK Jablonec nad Nisou slouží s podporou města Jablonec na vodní nádrži Mšeno od roku 2008. „Poskytujeme první pomoc návštěvníkům přehrady, zajišťujeme předlékařskou první pomoc u vážných případů, vyhledáváme ve vodě a pod vodou a v posledních letech spravujeme i vybavení přehrady, jako jsou plovoucí pontony, bedny se záchrannými prostředky nebo molo u hráze," jmenoval činnost vodních záchranářů Jakub Mottl s tím, že od roku 2008 řeší spolek problém s nedostatečným zázemím pro práci v pronajatých prostorech. „Aktuálně největší problém je nedostatečné zázemí pro pacienty, a především pro personál, které nám znemožňuje službu v režimu 24 hodin denně," dodalMottl.

V nové stanici pro čtyřčlennou službu bude sociální zázemí a odpočinková místnost pro noční pohotovost, dále ošetřovna, ložnice, kuchyně, nezbytné sklady a technické zázemí. Z terasy bude výhled na vodu a okolí. Celá budova bude uzpůsobena potřebám rychlého výjezdu. Součástí stavby bude i nově vybudovaná síť (přípojka) elektřiny, vodovodu a odpadu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vodní záchranáři nastupují k přehradě, denně zde budou 12 hodin
Na bezpečnost u přehrady budou dohlížet vodní záchranáři
Toalety u jablonecké přehrady jsou kvůli mrazu zavřené
Psa z ledu na jablonecké přehradě museli vytáhnout hasiči
Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě
Nová tvář břehů jablonecké přehrady
Cesta přes hráz jablonecké přehrady je opět volná
Na molo jablonecké přehrady nesmí samotné děti a opilí lidé

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace