Demolici Vrchlabí řídil Kamil Bříška

06.03.2016 19:09:44 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhý čtvrtfinálový zápas play - off druhé hokejové ligy v sobotním podvečeru přinesl výborný hokej a výrazné vítězství domácích Vlků. Ti prohrávali v sérii 0:1 a měli před sebou jasný úkol - doma zvítězit, a držet tak naděje na postup. Na stadionu se sešla více jak tisícovka diváků a Vlci si po výborné druhé třetině vytvořili náskok 4:0, a pak již nebylo co řešit.

Divácká kulisa, s výrazným zastoupením fanoušků z Vrchlabí, hnala obě mužstva do útoku. Skvělý výkon podal první útok Šulc - Bříška - Tondr a jeho centr svým hattrickem rozhodl, že se bude hrát ještě určitě v Jablonci ve středu 9. března.

HC Jablonec n. N. - HC Stadion Vrchlabí 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

První třetina tak byla opět jako ve Vrchlabí ve znamení výborných výkonů obou gólmanů, Stejskala a Jelínka, kteří oba mají zkušenosti s dresem s vlkem na prsou. Největší šanci otevřít brankový účet utkání měl v 11. minutě střelec úvodního gólu v prvním utkání hostující Jandejsek, ale Stejskal vytáhl dvakrát po sobě výborný zákrok a svůj tým podržel. Na straně domácích měli šance Bříška, Demel i Tondr, ale Jelínek byl také na svém místě.

Po bezbrankové první třetině měli domácí v úvodu druhé přesilovku, ale hned po 30 vteřinách mohli stav změnit opět hosté. Stejskal si však se samostatným nájezdem poradil a kotouč vytěsnil mimo svoji branku. A pak začali velké chvíle prvního útoku a Kamila Bříšky. V čase 26:27 vyslal z levého kruhu nechytatelnou ránu do horního růžku vrchlabské branky a Vlci se ujali vedení. V 31. minutě přišla dvakrát po sobě pro hosty studená sprcha. Šulc dojel Jelínkem vyraženou Petrmichlovu střelu z velkého úhlu a namazal před bránu Bříškovi, který dával do prázdné na 2:0. Chvíli poté zařídil třetí gól Pavlů, který nejprve kličkou obehrál bránícího útočníka a poté přesným pasem nalezl u tyče dobře postaveného Peřinu. A ve 32. minutě stvrdili domácí další brankou na 4:0. Šulc si z podobné akce najel do předbrankového prostoru a po přesné přihrávce Brokeše zvýšil již na 4:0.

Soupeř se pochopitelně nechtěl vzdát, a tak do posledního dějství šli Vlci s pokorou. Pokyny byly jasné - nedat soupeři šanci na zvrat. Hned v úvodu třetího dějství však přišla chyba v obraném pásmu a Stejskal to zachránil. A z protiútoku asi definitivně pohřbil naděje Stadionu opět Bříška a završil hattrick. Jeho přesná střela znamenala změnu skóre na 5:0. Na ledě se přiostřilo, a tak se i slušně zaplňovaly trestné lavice. Hráči si nedarovali ani metr ledu a Vrchlabí rozhodně neskládalo zbraně. Ve 44.minutě se pak dočkalo úspěchu, ale dost kuriózně. Jablonecký brankář vyrazil střelu nad sebe, odražený kotouč zmizel téměř všem z dohledu, najednou vypadl zřejmě z výstroje Stejskala a hostující Klement věděl přesně co s ním - 5:1. Branka hosty povzbudila, jenže domácí borci nechtěli připustit žádné drama. V 50. minutě pak v přesilové hře Tondr přesně nahrál Nevyhoštěnému a ten střelou z první překonal Jelínka po šesté. Nevyhoštěný tak protrhl střeleckou smůlu, která ho celý zápas provázela. Ani po této brance tempo zápasu nekleslo a bojovalo se až do konečného hvizdu.

Stav se již nezměnil a Vlci výrazným vítězstvím srovnali stav série na 1:1. Další zápas je na pořadu již v pondělí ve Vrchlabí a doma se Vlci představí ve středu. Věřme, že se i na ledě soupeře bude jabloneckým střelcům dařit a rozhodne se třeba již ve středu v Jablonci.

Branky: 27. Bříška (Petrmichl, Tondr), 31. Bříška (Šulc, Petrmichl), 31. Peřina (Pavlů), 33. Šulc (Brokeš, Frk), 41. Bříška (Tondr), 50. Nevyhoštěný (Tondr, Zeman) - 44. Klement (Šťastný). Rozhodčí: Battěk - Doležal, Klouček. Vyloučení: 7:10, Vyloučení 9:13 navíc Demel (Jabl) 10 minut OT. Využití 2:0. Diváků: 1100. Sestava HC Vlci: Stejskal (Bouška) - Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec - Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Mulač, Brokeš, Homolka - Frk, Hric.