Vlci sebrali lídrovi v Klášterci bod a mohli i víc

24.11.2011 09:21:51 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tři zápasy za sebou teď hrají jablonečtí hokejisté na stadionech soupeřů, ale přestože venku nemají bilanci zrovna k chlubení, ve středečním západe s vedoucím celkem II. ligy HC Klášterec nad Ohří získali bod za prohru 2:3 až po samostatných nájezdech.

HC Klášterec nad Ohří - Jablonečtí Vlci 3:2 po nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Pouhých šest bodů před zápasem na ledě vedoucího týmu tabulky získali Vlci v dosavadních zápasech venku, ten sedmý si připsali ve středečním duelu a mohli i víc.
Po celý zápas byli vyrovnaným soupeřem a celý mančaft odvedl výborný výkon. Vyrovnávací gól a tedy nastavení si domcí zajistli až dvě minuty před koncem zápasu. Klášterečtí začali aktivně až příliš tvrdě a dokonce během dvou minut leželi na ledě tři Jablonečtí hráči. Shodou okolností všichni tři hráči byli udeřeni holí do obličeje. Až poslední zákrok hlavní rozhodčí odpískal. Na tvrdost doplatil Tomáš Kadeřábek, který dokonce musel zůstat na pozorování v chomutovské nemocnici. Skóre zápasu otevřeli Klášterečtí náhodným gólem, když dorazili za záda Hanouska kotouč, který se nečekaně záhadně odrazil zřejmě od nerovnosti od mantinelu. Ve druhé části se situace obrátila, hosté také přitvrdili, ale také byli častěji vylučováni. V 37. minutě se podařilo po pěkné střele Dana Stehna stav srovnat na 1:1.
Krátce po zahájení třetí třetiny hosté hráli přesilovku 5 na 4 a při dalším faulu domácích, který signalizoval hlavní rozhodčí, poslali trenéři na led za Hanouska šestého hráče a povedla se krásná akce, po které Bříška poslal Vlky do vedení 2:1. Po celou závěrečnou část hosté příkladně bojovali a vše nasvědčovalo, že stav udrží do závěrečného hvizdu. V čase 57:51 však vyslal domácí Mašek od modré čáry nechytatelnou ránu, kterou mezi hráči Hanousek neviděl a šlo se do prodloužení. V pěti minutách při hře čtyři na čtyři rozhodnutí nepadlo a tak o osudu zápasu rozhodovaly samostatné nájezdy, což je vždy loterie. Po dvou z každé strany hráči penalty proměnili - za Vlky Stehno a Tondr - poslední za Jablonec bohužel kanonýr Nevyhoštěný nedal a tak domácí Růžek rozhodl o dělbě bodů. Domácí dva, hosté jeden. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváků: 300
„Takhle kdybychom hráli venku vždycky, tak vozíme fůru bodů. Výborný výkon, který donutil soupeře k maximálnímu výkonu. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon," řekl NJ trenér Jiří Kubsch.
Branky a nahrávky: 7. Hofmeister (Růžek, Toman), 58. Mašek (Dostál), 65. Růžek - 37. Stehno (Nevyhoštěný), 43. Bříška (Nevyhoštěný, Stehno)
HC Jablonečtí Vlci: Hanousek - Petrmichl, Hobza, Beránek, Abraham, Duda, Pulec - Mulač, Břiška, Tondr - Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno - Měrtl, Brokeš, Hájek - Šulc, Krátký, Peřina.