Vlci odčinili poslední porážky výhrou na Kobře

04.02.2018 10:21:42 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Napravit poslední nevydařené zápasy a vyhrát - to byl cíl jabloneckých hokejistů pro utkání s pražskou Kobrou. S vírou ve vítězství dorazila do Bráníka také početná skupina fanoušků Vlků a bylo je po celý zápas opravdu slyšet.

HC Kobra Praha - HC Vlci 3:7 (1:4, 2:2, 0:1)

Lépe do zápasu vstoupili domácí a ve čtvrté minutě se ujali vedení. Vlci potřebovali na odpověď necelou minutu a půl - na 1:1 srovnal Bříška. A to byl okamžik, kdy osud utkání převzali do svých rukou hosté. Za dalších 40 vteřin se již dostali do vedení, když na bránu střílel Babec a dorážel Havlas. V desáté minutě, i hned po buly, se dostal puk na zkušeného Moravce, který utěšenou ránou od modré propálil vše měl před sebou. To donutilo Kobru již k výměně brankářů a šel na plac Bílek. Vlci v té době hráli velmi dobře, pozorně bránili a jejich výpady pokaždé hrozily brankou. A když doslova v poslední vteřině první třetiny zvýšil Brokeš na 4:1 pro hosty, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto.

Ve druhé třetině se již domácím dařilo více. Nejprve snížil po úniku 2 na 1 po kombinaci s Čurdou Antončík. Poté přišly velké šance na obou stranách, nejprve byl však úspěšný brankář Bílek, na druhé straně následně Hosnedl.V půlce zápasu byl vyloučen Drahorád, pro Jablonec to byla první přesilová hra. Během ní byl faulován Kamil Bříška, který následně úspěšně proměnil trestné střílení. Najel si širokým obloukem na Bílka a backhandovým blafákem zakončil vedle jeho betonu. Po necelé minutě Kobra opět snížila, v oslabení se prosadil Novák. Hra pokračovala střídáním útoků obou týmů, poslední branku v druhé části vstřelil Michal Nevyhoštěný, jehož pokus šel do horní poloviny branky.

Ve třetí třetině se domácí snažili vyrovnat, naráželi však na jabloneckou bezchybnou obranu a opět skvělého Hosnedla, prosadit se tak nedokázali. Vlci hru kontrolovali, vytvářeli si šance a hlídali si vedení. Poslední branku utkání vstřelil ve 49. minutě Petr Pilař. Ještě v téže minutě mohl zvyšovat Lukáš Tondr, jeho únik ale Bílek dokázal vychytat.

Branky: 4.Chlapík (Kočovský, Novák), 24. Antončík (Čurda, Jedlička), 32. Novák (Antončík) - 6. Bříška (Víšek, L.Tondr), 6. Havlas (Babec, Mulač). 10. Moravec (Bříška), 20. Brokeš (Mulač, Čechura), 31. Bříška (TS), 39. Nevyhoštěný (Peřina, Pilař), 49. Pilař (Babec). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. HC Vlci: Hosnedl (Hrstka) - Moravec, M. Tondr, Čechura, Pavlů, Pilař, Holub, Zeman, Pulec - Víšek, Bříška, L.Tondr - Mulač, Brokeš, Babec - Nevyhoštěný, Havlas, Peřina - Gecko.