Druhá domácí porážka Vlků po mizerném výkonu

11.01.2018 13:53:18 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí fandové měli tuto středu možnost vidět další domácí porážku Vlků. Ti po předchozí domácí prohře s Řisuty padli i s dalším celkem ze spodních pater tabulky - Dvorem Králové. Formu naopak potvrdilo Vrchlabí, po výhře nad Řisuty bodově dotáhlo právě druhý Jablonec a v čele je nyní Sokolov. Do play-off postupuje 8 (!) týmů, takže nic se neděje.

Příchod nového kalendářního roku nezastihl jablonecké hokejisty zrovna v dobré herní pohodě. V minulém kole Severočeši sice přivezli dva body z Bíliny, ale bodový zisk na ledě v podstatě posledního týmu byl takříkajíc povinnost. Předtím však Jablonečtí doma padli s Řisuty a na svém ledě se jim nezadařilo ani s nováčkem z Dvora Králové. Po první části prohrávali domácí s Rodosem už o dvě branky.

První padl pro domácí smolně, ve vlastní přesilovce ! Obránce Martin Tondr na útočné modré vinou závěje z naškrábaného ledu nezkrotil puk, který mu následně sebral Valášek po úniku poslal puk mezi betony Hosnedlovi. Pak se Vlci snažili o vyrovnání, ale scházel jim klid v přechodu do útoku. Hosté na tom nebyli lépe, ale podstatně lépe bruslili a měli i štěstí. Dvacet vteřin před koncem první třetiny vstřelili druhý šťastný gól. V souboji na brankovišti se Moravec střetl s ruským hokejistou Jaroslavem Ukhinem tak nešťastně, že společně zametli puk za záda domácího brankáře - 0:2.

V úvodu prostřední třetiny hrál domácí tým přesilovku, ale ta se jim nezdařila a krátce po jejím skončení už to bylo o tři branky. Z bezprostřední blízkosti se prosadil zkušený Fořt.. V polovině utkání se poprvé prosadil také vedoucí tým soutěže. Kamil Bříška v další přesilovce připravil výbornou pozici pro Lukáše Tondra a ten z mezikruží prostřelil Veselého v brance hostů - 1:3.

Ve třetí třetině hosté pokračovali ve výborném obranném výkonu a domácí kupili chybu za chybou, marnost nad marnost. Naděje vzplála ve 45 minutě, kdy Lukáš Tondr střelou bez přípravy propálil podruhé dvorského brankáře - 2:3. O minutu později mohlo být vyrovnáno. Agilní Bříška z prostoru mezi kruhy jen těsně minul. Poté Dvorští přestáli minutu trvající dvojnásobné oslabení a potom i „normální" přesilovku. Velké zákroky předváděl brankář hostů František Veselý. Lapačkou vychytal z bezprostřední blízkosti Víška, při následné tutovce Nevyhoštěného měl štěstí, jablonecký útočník netrefil poloprázdnou branku po akci, kterou rozehrál dokonce brankář Hosnedl.

Posledních deset minut se hosté už jen bránili. Minutu před koncem mohl pro ně definitivní pojistku přidat Ježek, z výborné pozice těsně minul. Tři vteřiny před koncem vstřelil čtvrtou branku Kocián, který šikovně tečoval Ukhinovu nabídku.

Jablonec podruhé za sebou doma prohrál a v obou případech zaslouženě. Ve středu to bylo jako by marný boj, nedařil se přechod přes střední pásmo, ve kterém vládli hosté a hra Vlků byla bez jakoby bez systému. Před play-off je ještě možné vše natrénovat k tomu, aby jablonečtí fandové měli opět radost ze hry svých borců.

Branky a nahrávky: 29. L.Tondr (Bříška), 45. L.Tondr (Moravec) - 15. Valášek, 20. Ukhin (Luštinec), 24. Karlík (Hrazdira, Fořt), 60. Kocián (Ukhin, Luštinec). Diváků: 332. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) - Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Korecký - Babec, Bříška, L. Tondr - Víšek, Havlas, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Gecko - Peřina.