VIDEO: Poláci blokovali přechod v Hrádku proti kritice těžby v Turowu
22.03.2021 21:09:40 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Při průjezdu polským územím záměrně pomalou jízdou zdržovalo v pondělí 22. března od 14.30 do 16.00 na silnici I/35 zhruba 250 aut dopravu poblíž hraničního přechodu Kopaczow - Hrádek. Jejich cílem bylo bránit vjezdu nákladních vozidel z české strany. Devadesátiminutovou protestní akci svolala polská organizace Ruce pryč od Turówa.
Polští podporovatelé těžby uhlí v polském dole Turów tím protestovali proti kritice tamní těžby, která se ozývá z České republiky. Již dříve odbory působící v PGE, které důl patří, oznámily, že podaly k Evropské komisi stížnost proti Česku a Německu, které podle nich porušují základní práva polských občanů.
Tvořily se tu dlouhé kolony vozidel a velké dopravní komplikace, proto řidičům kamionu bylo doporučeno využít k cestě do Polska a Německa hraniční přechod Harrachov a Rumburk. V daném silničním úseku proto policisté posílili výkon služby, na kterém se podíleli hlídky z odboru cizinecké policie a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
Související články
Hluk z hnědouhelného dolu Turów se již nyní blíží limitním hodnotám
Greenpeace blokuje rypadlo v dole Turów. Nechce prodloužení těžby
Česko podá žalobu na Polsko kvůli dolu Turów
Kraj reaguje na geologické měření v okolí Turówa. Chce uplatnit žalobu
Evropská komise: Česko se může kvůli Turówu obrátit na soud
Prohlášení českých zástupců k polské reakci ve věci těžby v dole Turów
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów
DIAMO instaluje měřící body pro sledování vlivu dolu Turów v pohraničí
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Poslanci podpořili kroky Libereckého kraje proti vlivům dolu Turów
Polsko vydalo rozhodnutí o prodloužení těžební licence pro Turów
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament
Společně jednali hejtman Půta a maršálek Przybylski
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
Liberecký kraj podniká další kroky proti rozšíření dolu Turów
Kraj a ministerstvo se shodly na měření vlivů polského dolu Turów
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Ministerstvo zaujme k rozšíření dolu Turów nesouhlasné stanovisko
Veřejné projednání k dolu Turów bude i v Česku
Liberecký kraj chce vědět, jak hlučný je provoz dolu Turów
Hejtman Martin Půta navštívil polské velvyslanectví v Praze
Bogatyně schválila změnu územního plánu. Liberecký kraj protestuje
Proti rozšíření polského dolu Turów poslali lidé zhruba 5000 připomínek
Stovky lidí vytvořily živý řetěz proti rozšiřování dolu Turów
Kvůli dolu v Turówě chce kraj vyvolat slyšení v europarlamentu
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost
Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.
Částečná uzavírka v jablonecké ulici Průmyslová
Do konce září potrvá částečná uzavírka v ulici Průmyslová (pozemek p. č. 2382/3), v místě výstavby nové výjezdové základny rychlé záchranné služby (naproti domům čp. 2768/59 a 2767/61). Uzavírka v ulici bude probíhat přibližně 5-6krát do měsíce, vždy dle aktuální potřeby stavebních prací. Jejím důvodem je manipulace jeřábu a provádění jeřábnických prací v rámci výstavby.
Nejnovější články
Hromadné očkování psů bude v Jablonci 27. a 28. května
Projekt Spojeno sklem! získal oprestižní ocenění Gloria Musaealis 2024
Podle měření hluku v okolí Turów limity loni překročeny jen několikrát
Dočasné dopravní omezení na jabloneckých komunikacích
Jablonec nad Nisou ožije čtyřnásobnou dávkou kultury a zážitků
Nejčtenější články
20.05.: FOTO: Velké Hamry vybojovaly důležitou domácí výhru
19.05.: Jablonečtí hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil opět zlatí v Německu
19.05.: Maryša bude vařit kávu v Jiřetíně
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.