Velké Hamry nastřílely Trutnovu půltucet gólů

17.08.2021 13:10:33 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

Na svém hřišti přivítaly Hamry východočeský Trutnov, který ve dvou kolech zatím nezískal ani bod, což však nebyl důvod k podcenění.

TJ Velké Hamry - MFK Trutnov 6:1 (2:0)

Trutnovští začali zápas ofenzivně a překvapivě jim patřilo prvních pětadvacet minut. Ve 25. minutě se povedl pěkný protiútok, který vedl Rudolf a byl ve velkém čtverci faulován, což vyneslo pokutový kop pro domácí. Penaltu s jistotou proměnil zkušený Radzinevičius - 1:0. Poté se průběh utkání obrátil, na 2:0 vzápětí zvýšil Žitka, a začal tím svůj střelecký koncert završený hattrickem.

Druhý poločas začal lépe opět soupeř a v 57. minutě snížil Zieris. To se nelíbilo Žitkovi, a ten v 60. minutě zvýšil na 3:1. Soupeř pak již skoro rezignoval. Naivní bránění a neschopnost poučit se z předchozích situací bohužel znamenalo pro ně vysoký brankový příděl. Dočkal se i Žitka, který završil hattrick a další branky přidali „tradiční" střelci Krejčík a Kováčik.

Vítězství vyneslo ambicózní divizní tým Velkých Hamrů na druhé místo tabulky divize skupiny C. Příští kolo o víkendu sehrají Hamerští v Letohradu.

Branky: 26.,60. a 72. Žitka, 25. Radzinevičius (PK), 67. Krejčík, 90. Kováčik - 57. Zieris. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 1:1. Diváků: 122. Velké Hamry: Klement - Štěpánek (79. Syrovátka), Váňa, Černý, Šidlo (75. Kozák) - Šohaj (79. Janda), Linka, Krejčík, Žitka (75. M.Javůrek ) - Rudolf, Radzinevičius (61. Kováčik).

Pozvánka na středu 18. 8.! Přeložené kolo MOL cupu - TJ Velké Hamry - FC Ústí nad Labem od 18.00.