Ve sportovní hale slavili jablonečtí házenkáři šedesátku

08.09.2023 19:59:29 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve sportovní hale slavili jablonečtí házenkáři šedesátku

První sobotu v září si slavnostně připomínali jablonečtí házenkáři Elektro-pragy šedesát let od založení házené v Jablonci. Oddíl při této příležitosti uspořádal turnaj pro muže za účasti spřáteleného polského týmu USK Trójka Nowa Sól. Dalšími týmy, kteří se zúčastnily turnaje byly Sokol Úvaly a Házená Mělník.

Právě Mělničtí byli prvním soupeřem Jablonce v úvodu turnaje. Oba soupeři jsou účastníky stejné skupiny II. ligy, která začíná za dva týdny a účast v turnaji byla součástí přípravy.

Jablonec - Mělník 39:25 (20:16)

Toto utkání bylo zároveň hráno jako I.kolo Českého poháru, což zajistilo domácím souboj ve II. kole s Libercem v sobotu 9. 9. v Jablonci. Sestava: Novák, Hlinka - Janata 8, Trejbal 7, Hána 6, Mony 4, Kudrhalt 3, Jandera, Kubík, Svoboda, Krčka, Kříž všichni 2, Střižík 1, Jakl, Smrček, Hassa.

Ve druhém zápase porazil tým Trójka Nowa Sól Sokol Úvaly 39:28 a čekal na finále s Jabloncem. Během oslavného dne se představily i všechny jablonecké mládežnické týmy od minižáků, přes mladší žáky, starší žáky až po mladší dorost, někteří hráči , tak měli poprvé možnost ukázat svoje umění před zaplněnou halou 250 diváky. V úplném závěru se na palubovce opět předvedli i veteráni, kteří sehráli zkrácené utkání proti namíchanému týmu jabloneckého béčka.

Turnaj po mládežnické vložce pokračoval zápasy turnaje, kdy Úvaly porazily Mělník a ve finálovém souboji se střetli domácí s polským hostem Trójka Nowa Sól s výsledkem 34:20 pro hosty, nováčky II. polské ligy.

Těsně před zahájením finále proběhlo slavnostní předání drobných upomínkových předmětů pro zakladatele jablonecké házené pana Petra Bacílka a pro legendu jablonecké házené pana Františka Dědečka nejstaršího. O výjimečnosti celé akce svědčí i fakt, že ceny přijel předat sám předseda českého házenkářského svazu Ondřej Zdráhala a spolu se zástupcem Libereckého Kraje panem Čeřovským a zástupkyní Města Jablonec nad Nisou paní Opočenskou.

Příznivcům házené ještě připomínáme, že v sobotu 9. 9. v 17 hodin v jablonecké sportovní hale se uskuteční II. kolo Českého poháru, kde se soupeřem Jabloneckých bude Handball Liberec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí házenkáři budou slavit šedesátku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 68 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace