Ve sportovní hale slavili jablonečtí házenkáři šedesátku

08.09.2023 19:59:29 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve sportovní hale slavili jablonečtí házenkáři šedesátku

První sobotu v září si slavnostně připomínali jablonečtí házenkáři Elektro-pragy šedesát let od založení házené v Jablonci. Oddíl při této příležitosti uspořádal turnaj pro muže za účasti spřáteleného polského týmu USK Trójka Nowa Sól. Dalšími týmy, kteří se zúčastnily turnaje byly Sokol Úvaly a Házená Mělník.

Právě Mělničtí byli prvním soupeřem Jablonce v úvodu turnaje. Oba soupeři jsou účastníky stejné skupiny II. ligy, která začíná za dva týdny a účast v turnaji byla součástí přípravy.

Jablonec - Mělník 39:25 (20:16)

Toto utkání bylo zároveň hráno jako I.kolo Českého poháru, což zajistilo domácím souboj ve II. kole s Libercem v sobotu 9. 9. v Jablonci. Sestava: Novák, Hlinka - Janata 8, Trejbal 7, Hána 6, Mony 4, Kudrhalt 3, Jandera, Kubík, Svoboda, Krčka, Kříž všichni 2, Střižík 1, Jakl, Smrček, Hassa.

Ve druhém zápase porazil tým Trójka Nowa Sól Sokol Úvaly 39:28 a čekal na finále s Jabloncem. Během oslavného dne se představily i všechny jablonecké mládežnické týmy od minižáků, přes mladší žáky, starší žáky až po mladší dorost, někteří hráči , tak měli poprvé možnost ukázat svoje umění před zaplněnou halou 250 diváky. V úplném závěru se na palubovce opět předvedli i veteráni, kteří sehráli zkrácené utkání proti namíchanému týmu jabloneckého béčka.

Turnaj po mládežnické vložce pokračoval zápasy turnaje, kdy Úvaly porazily Mělník a ve finálovém souboji se střetli domácí s polským hostem Trójka Nowa Sól s výsledkem 34:20 pro hosty, nováčky II. polské ligy.

Těsně před zahájením finále proběhlo slavnostní předání drobných upomínkových předmětů pro zakladatele jablonecké házené pana Petra Bacílka a pro legendu jablonecké házené pana Františka Dědečka nejstaršího. O výjimečnosti celé akce svědčí i fakt, že ceny přijel předat sám předseda českého házenkářského svazu Ondřej Zdráhala a spolu se zástupcem Libereckého Kraje panem Čeřovským a zástupkyní Města Jablonec nad Nisou paní Opočenskou.

Příznivcům házené ještě připomínáme, že v sobotu 9. 9. v 17 hodin v jablonecké sportovní hale se uskuteční II. kolo Českého poháru, kde se soupeřem Jabloneckých bude Handball Liberec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí házenkáři budou slavit šedesátku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 68 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace