Jablonečtí házenkáři budou slavit šedesátku

01.09.2023 10:29:42 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí házenkáři budou slavit šedesátku

Zájem sportovních fanoušků o házenou není tak velký, ale házená v Jablonci si zaslouží zájem veřejnosti, v sobotu 2. září bude ve sportovní hale oddíl slavit šedesát let své činnosti.

Vznik oddílu je datován do jara roku 1963, kdy zakladatel jablonecké házené Petr Bacílek začal dávat dohromady zájemce z bývalých hráčů České házené a rok poté se tým přihlásil do do oficiální soutěže Severočeského kraje.

Začátky byly těžké, hrálo se na hřišti u sokolovny v Pasekách, kde chybělo vybavení, hráči se převlékali venku, do šatny byli pouštěni jen soupeři, hrálo se také na hřišti ve Mšeně v Břízkách.

V současné době má klub sedm věkových kategorií z osmi možných od přípravky až po A a B-muže. V oddíle je přes 90 dětí a kolem 40 dospělých. V nejmladších kategoriích hrají dohromady kluci i holky, holky později přechází převážně do TJ Turnov.

A-tým bude v letošním roce hrát opět třetí nejvyšší soutěž - 2 ligu a chce minimálně obhajovat střed tabulky. Tým mladších dorostenců bude hrát 2. ligu - severovýchodní část.

Pozor: Úvodní zápas turnaje Jablonec - Mělník se bude hrát jako II. kolo Českého poháru!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Vedoucí TJ Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry
Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
12.04.: Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace