V Železném Brodě pořádali přednášku na téma kybernetické bezpečnosti

26.02.2024 17:49:59 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod

V Železném Brodě pořádali přednášku na téma kybernetické bezpečnosti

V městské knihovně v Železném Brodě se ve čtvrtek 15. února uskutečnila beseda ke kybernetické bezpečnosti v rámci projektu MAS Achát OPZ21 Komunitní setkávání seniorů.

Policejní preventisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje si pro návštěvníky připravili přednášku o nástrahách online světa a způsobech podvodníků, kteří prostřednictvím informačních technologií okrádají své oběti o nemalé peněžní částky a citlivé osobní údaje. Dále jim poradili, jak si zabezpečit své počítače, mobilní telefony a chránit své osobní údaje a soukromí online.

„Většinu posluchačů tvořili senioři, kteří jsou jednou z nejrizikovějších skupin. I oni v dnešní době rádi využívají výhody, které přináší chytré telefony, osobní počítače a s tím spojené užívání internetu. Zřizují si sociální sítě, nakupují v online obchodech a využívají internetové bankovnictví. Bohužel bývají často terčem útoků online podvodníků, kteří využívají jejich občasné neznalosti a malé ostražitosti. A právě upozornění na rizika v online prostředí a vzdělávání v oblasti informačních technologií je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se nestát obětí kybernetické kriminality," uvedl Libor Barták, preventista KŘP Libereckého kraje. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Senioři jsou snadnou kořistí pachatelů kyberkriminality
Policisté a strážníci spolu ve službě v Železném Brodě
Seniory poučí o kyberkriminalitě
Náhradní klíče jsou u bytů seniorů a invalidů nezbytné
Prevence se v Jablonci zaměří na kyberkriminalitu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace