Policisté a strážníci spolu ve službě v Železném Brodě

25.01.2024 23:42:24 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod

Policisté a strážníci spolu ve službě v Železném Brodě

Od začátku letošního roku se v Železném Brodě uskutečnily již dvě společné akce, na kterých se spolu domluvili policisté a městští strážníci. Obě akce realizované 15. a 22. ledna byly zaměřeny především na ochranu veřejného pořádku a preventivní působení na mládež mladší osmnácti let ve vztahu k užívání alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek.

Společné hlídky se také samozřejmě zaměřily i na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Do obou akcí byli s hlídkou městských strážníků zapojeni policisté z Obvodního oddělení v Železném Brodě a policisté z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou.

Během akcí policisté a strážníci svoji pozornost zaměřili na veřejná prostranství jako například autobusové nádraží, nádraží ČD, nákupní zóna u prodejen Lidl a Penny, okolí nízkoprahového centra, hasičské hřiště na Nábřeží Obránců míru a lokalitu ulice Jiráskovo nábřeží. Podařilo se jim také zkontrolovat sedm restaurací, ve kterých se zaměřili právě na případnou přítomnost mladistvých v souvislosti s požíváním alkoholu.

Policisté a strážníci v Železném Brodě se společně zaměřili na ochranu veřejného pořádku<br />Autor: Archiv Policie ČR Nedílnou součástí každé uvedené akce byl i čas věnovaný dohledu nad bezpečností silničního provozu ve městě, a to především na výjezdových komunikacích. Policisté se strážníky během obou dnů zkontrolovali desítky vozidel a téměř deseti řidičům udělili za přestupková jednání blokové pokuty. Navíc 15. i 22. ledna se jim podařilo zastavit vždy jednoho řidiče, který do ulic Železného Brodu vyjel s vysloveným zákazem řízení. První den se tak stalo večer krátce po půl deváté hodině. Společná hlídka zastavila na silnici č. I/10 pětadvacetiletého řidiče s vozidlem Toyota Yaris. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento mladý muž má v současné době vysloveny již dva zákazy řízení motorových vozidel, a to Magistrátem města Liberec.

Následně 22. ledna večer v půl sedmé policisté zastavili 46letého řidiče s vozidlem Citroen Xsara v ulici Masarykova. Tento řidič do ulic Železného Brodu vyjel také s vyslovenými dvěma zákazy řízení - Magistrátem města Jablonec nad Nisou a Magistrátem města Liberec. Navíc ovšem měl pozitivní výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek na amphetamin/methamphetamin. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili na místě provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Železnobrodští policisté oběma mužům ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podezřelým tak nyní za spáchání uvedeného přečinu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Na závěr zcela určitě můžeme konstatovat, že obě uvedené společné akce policistů a strážníků měly své opodstatnění. Na základě vzájemné dohody jsme se rozhodli, že takto nastavené akce zaměřené na ochranu veřejného pořádku a bezpečnost v silničním provozu budou na území města Železný Brod i nadále v následujícím období pokračovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace