V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů

02.10.2018 22:53:24 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů

Jablonec nad Nisou postupně modernizuje a rekonstruuje školní budovy. Aktuálně předkládá dvě žádosti do 18. výzvy Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec-Jablonec nad Nisou na modernizaci ZŠ Pasířská a ZŠ Kokonín. Dotace z Evropské unie a státního rozpočtu by mohla v celkové výši dosáhnout téměř 24 milionů korun.

„Projekt pro ZŠ Pasířská počítá s modernizací dvou učeben přírodních věd určených k výuce chemie, fyziky a matematiky. Jeho součástí je také výstavba výtahu a bezbariérového WC," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha. Pokud město dotaci získá, je realizace plánovaná na období červen až srpen 2019. Celkové náklady projektu jsou plánované na 5,5 milionu korun, město žádá o dotace z EU a ČR v celkové výši 3,1 milionu.

Modernizací získají budovy v Janáčkově i Rychnovské

Druhý projekt Modernizace ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín spočívá v rekonstrukci vnitřních i vnějších učeben ve dvou ze tří objektů kokonínské základní školy.

V budově v Rychnovské ulici č. 216, v tzv. „lístečkové", vznikne bezbariérová učebna cizích jazyků včetně bezbariérového WC. „V plánu je i přístavba, ve které má být školní dílna a zázemí pro výuku pozemků včetně skladů, šaten, sprch a WC, a to i bezbariérového," doplnil Pleticha. V přístavbě by měly nakonec najít místo šatny pro celou školní budovu a kabinet tělesné výchovy. Součástí projektu je také vznik školní zahrady s amfiteátrem, sportoviště s dráhou pro skok daleký a místem pro vrh koulí.

ZŠ Pasířská Jablonec<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou V objektu v ulici Janáčkova díky projektu přibude venkovní učebna pro přírodní vědy, již tvoří altán, amfiteátr, výukový prostor s pylony, model Slunce, Země, Měsíce a model řečiště či tzv. Hadí dům pro obojživelníky a plazy. Součástí je také nové dětské hřiště, ohniště, závětří u vstupu do školy a parkoviště. Realizace v případě přidělení dotace bude rozdělená do dvou let od června 2019 do července 2020. Celkové náklady jsou plánované na 38,3 miliionu Kč, dotace by z EU a ČR by měla činit 20,6 milionu.

V rámci IPRÚ Jablonec aktuálně realizuje tři projekty podpořené evropskými i státními dotacemi. Jedná so o probíhající modernizaci základní školy v Mozartově ulici a přípravu modernizace ZŠ Liberecká. Dotace na obě akce činí 13,2 mil. Kč. Dalším projektem je navýšení kapacity školky v Nové Pasířské rekonstrukcí stávajícího objektu v areálu, zde činí dotace 16,8 milionu Kč. Rekonstrukcí také prochází Centrum terénních a ambulantních služeb, tzv. Kruháč, dotace je v tomto případě 11,1 milionu korun.

Prostřednictvím IPRÚ ve vymezeném území Liberec - Jablonec nad Nisou má město šanci čerpat v letech 2016-2023 z evropských fondů až 2,6 mld. Kč. Projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Škola volá i v Jablonci nad Nisou
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace