V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů
02.10.2018 22:53:24 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Jablonec nad Nisou postupně modernizuje a rekonstruuje školní budovy. Aktuálně předkládá dvě žádosti do 18. výzvy Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec-Jablonec nad Nisou na modernizaci ZŠ Pasířská a ZŠ Kokonín. Dotace z Evropské unie a státního rozpočtu by mohla v celkové výši dosáhnout téměř 24 milionů korun.
„Projekt pro ZŠ Pasířská počítá s modernizací dvou učeben přírodních věd určených k výuce chemie, fyziky a matematiky. Jeho součástí je také výstavba výtahu a bezbariérového WC," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha. Pokud město dotaci získá, je realizace plánovaná na období červen až srpen 2019. Celkové náklady projektu jsou plánované na 5,5 milionu korun, město žádá o dotace z EU a ČR v celkové výši 3,1 milionu.
Modernizací získají budovy v Janáčkově i Rychnovské
Druhý projekt Modernizace ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín spočívá v rekonstrukci vnitřních i vnějších učeben ve dvou ze tří objektů kokonínské základní školy.
V budově v Rychnovské ulici č. 216, v tzv. „lístečkové", vznikne bezbariérová učebna cizích jazyků včetně bezbariérového WC. „V plánu je i přístavba, ve které má být školní dílna a zázemí pro výuku pozemků včetně skladů, šaten, sprch a WC, a to i bezbariérového," doplnil Pleticha. V přístavbě by měly nakonec najít místo šatny pro celou školní budovu a kabinet tělesné výchovy. Součástí projektu je také vznik školní zahrady s amfiteátrem, sportoviště s dráhou pro skok daleký a místem pro vrh koulí.
V objektu v ulici Janáčkova díky projektu přibude venkovní učebna pro přírodní vědy, již tvoří altán, amfiteátr, výukový prostor s pylony, model Slunce, Země, Měsíce a model řečiště či tzv. Hadí dům pro obojživelníky a plazy. Součástí je také nové dětské hřiště, ohniště, závětří u vstupu do školy a parkoviště. Realizace v případě přidělení dotace bude rozdělená do dvou let od června 2019 do července 2020. Celkové náklady jsou plánované na 38,3 miliionu Kč, dotace by z EU a ČR by měla činit 20,6 milionu.
V rámci IPRÚ Jablonec aktuálně realizuje tři projekty podpořené evropskými i státními dotacemi. Jedná so o probíhající modernizaci základní školy v Mozartově ulici a přípravu modernizace ZŠ Liberecká. Dotace na obě akce činí 13,2 mil. Kč. Dalším projektem je navýšení kapacity školky v Nové Pasířské rekonstrukcí stávajícího objektu v areálu, zde činí dotace 16,8 milionu Kč. Rekonstrukcí také prochází Centrum terénních a ambulantních služeb, tzv. Kruháč, dotace je v tomto případě 11,1 milionu korun.
Prostřednictvím IPRÚ ve vymezeném území Liberec - Jablonec nad Nisou má město šanci čerpat v letech 2016-2023 z evropských fondů až 2,6 mld. Kč. Projekt je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
Související články
Škola volá i v Jablonci nad Nisou
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Ministr životního prostředí Igor Červený po vzájemné dohodě odvolal z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku Robina Böhnische. Správu KRNAP vedl Robin Böhnisch od ledna 2018. Do jejího čela nastoupil s ambicí propojovat odbornou ochranu přírody s otevřenou komunikací směrem k obcím, partnerům i veřejnosti. Během svého působení organizaci směřoval k moderní, odborně silné a datově podložené instituci. Podílel se na přípravě i prosazení klíčových strategických dokumentů. Více podrobbností na Našem Pojizeří
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Kraj vyhlašuje soutěž na novou vizuální identitu
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Šenýr Bijoux představil korunku Rising Star pro Miss 2026
Jarní divadelní prázdniny v Josefově Dole uzavře italská komedie
Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu
Nejčtenější články
08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
08.03.: Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
08.03.: Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.