V Mol Cupu čeká na Jablonec Mladá Boleslav!

07.01.2022 15:42:39 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Mol Cupu čeká na Jablonec Mladá Boleslav!

Los Mol Cupu rozhodl, že jablonecký tým bude hrát na domácím hřišti a soupeřem bude Mladá Boleslav. Termín je rozlosovaný na 9. února! Přinášíme i hodnocení dosavadních změn v týmu.

Na Střelnici bude rušno i v otázce kádru. U vedení ligového áčka došlo ke kosmetické úpravě, když Zdeňka Kluckého nahradil Tomáš Čížek. Nejstarší ligová trenérská dvojice tak doznala omlazení. U béčka skončil Jaroslav Vodička a právě Zdeněk Klucký zřejmě zaujme jeho pozici.

Velká jednání čekají klub směrem k hráčům, neboť hned deseti končí v létě smlouva a zprávy o prodloužení smluv zatím ze Střelnice nepřicházejí. Povedlo se to s Čvančarou, který by v létě býval mohl odejít do Sparty zadarmo, teď tam přestoupil za 15 milionů, ale zajímavá část této sumy poputuje na Slávii, neboť to bylo součástí smlouvy při Čvančarově přestupu do Jablonce.

A kteří další hráči mohou dát v létě zelenobílému klubu zadarmo vale? Především Vojta Kubista, Martin Doležal či Václav Pilař.

Šest měsíců do konce kontraktu zbývá i Davidu Štěpánkovi, Janu Krobovi, Martinu Nešporovi, Tomáši Hübschmanovi, Vlastimilu Hrubému a ghanského útočníkovi Torfiqu Ali-Abubakarovi. Ve hře je také uplatnění opce na Antonína Vaníčka, který je stále kmenovým hráčem Bohemians.

Do zimní přípravy nastoupí mladíci Černák, Werani a Nikrýn, zajímavý je návrat cestovatele Ikauniekse. Ten uspěl výrazně v Jihlavě, je to brejkový hráč, co potřebuje balony do prostoru, v Jablonci se to bohužel nehrálo, tady se hraje hlavně „do nohy", tak uvidíme, co se změní, buď hráč, nebo jablonecký systém. Potom by měl šanci na úspěšné jihlavské působení navázat.

Rozporuplný náhled na jablonecký podzim nepřinesl na Střelnici žádné zemětřesení. Radovu trenérskou stoličku to nerozkývalo, což je zpráva nejpodstatnější. Teď budeme všichni zvědaví, jaký Rada se na jaře představí. Ten podzimní, zarputilý snad ne, boj o lepší místa v tabulce bude potřebovat jeho zkušenosti, ty má nesporné, ale kéž by jeho dva mladí asistenti dokázali svého šéfa přesvědčit, že rutina není všechno, že v kádru není jenom dvanáct hráčů, že tam má taky kluka s černou pletí a řadu mladých, které klub pořídil, aby je dále rozvinul - a pochopitelně následně zpeněžil. Tato cesta byla na podzim jabloneckému trenérovi bohužel cizí.

Četl jsem první novoroční hodnocení trenérem, ale pokud to vidí jenom v neproměňování šancí, tak to by asi k nápravě nevedlo. Ty šance byly, ano, ale bylo jich málo. V Jablonci nekope Haaland, který promění každou druhou, tady jich hráči potřebují na gól tak pět, ale k tomu bohužel zvolená sestava a styl hry nevedly, a pokud se to nezmění, tak ani nepovedou. Vedení nepochopilo, jak citelné bylo oslabení odchodem gólového Schranze, jak lehkovážné bylo uvolnění Chramosty, a jak nedomyšlený byl bojkot Torfiqa. Jablonec býval štací, kam se mladí hráči hrnuli. Nejsem si jistý, že to platí i nyní, protože příklady Smejkala a spol. světu říkají, že mládí tu pšenka nekvete.

Jak bych si přál, aby se toto změnilo, či spíše vrátilo. V sobotu po obědě je na pořadu první příprava s Duklou Praha, na pořadu je i španělské soustředění, tak si přejme samé dobré zprávy a rychlé zapomenutí na ligový podzim, nejhorší v historii.

Tak hodně zdaru v novém roce, kvalitní přípravu, žádná zranění a s chutí do toho. Cílem musí být návrat do klidných vod ligové tabulky, to si přejeme všichni.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zimní příprava FK Jablonec odstartuje 3. ledna 2022
Předsevzetí do roku 2022: Na Střelnici by si měli ujasnit směr
Na Slovácku od Jablonce příjemné překvapení
Podzimní kalich hořkosti vypitý až do dna
Asi nejhorší evropský výkon neumožnil postup do jara
Radův tým dohrával na Bohemce o devíti, přesto bral cennou výhru
Rada čeká, až se to zlomí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace