V Libereckém kraji je nyní pozitivních na Covid-19 celkem 151 lidí

30.07.2020 12:00:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

V Libereckém kraji je nyní pozitivních na Covid-19 celkem 151 lidí

Po jednání Krajské epidemiologické komise se konala ve čtvrtek dopoledne i tisková konference, na které sdělili novinky k situaci s Covidem-19 hejtman Libereckého kraje Martin Půta, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka a především ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimír Valenta.

Za poslední čtyři dny přibylo 17 nových potvrzených případů nemoci Covid-19 v okrese Liberec, 11 v okrese Jablonec, pět v okrese Semily, a pět v okrese Česká Lípa. Hygienici v Libereckém kraji označují nový stav za druhou vlnu nemoci, protože v květnu a červnu klesl v našem kraji počet případů téměř na nulu.

Situace by měla být zažehnána v průmyslové zóně v Liberci, stejně jako v Jablonci nad Nisou, kde nepřibyly další případy ke dvěma zaměstnancům bazénu, ale další zaměstnanci musejí být v karanténě a proto je přerušen provoz do 4. srpna. Šest potvrzených případů je i u Městské policie Jablonec, dalších 15 lidí je v karanténě, ale přesto zbylí strážníci vykonávají pořádkovou činnost.


„Jsme rádi, že došlo ke zklidnění situace na Jablonecku, právě proto jsme minulý týden přistoupili k nařízení o povinnosti nošení roušek ve všech zdravotnických zařízeních, abychom ochránili rizikové skupiny občanů, kteří mířili do nemocnic a ambulancí kvůli jiným nemocem a také samotné zdravotníky," připomenul ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimír Valenta.

Novou záležitostí je bohužel ohnisko v okrese Liberec mimo město Liberec. „Toto ohnisko nemá souvislost s předchozím v průmyslové zóně. Bohužel jsme zde zjistili 25 pozitivních a dalších 12 po dohledání. V drtivé většině jde opět o zahraniční pracovníky. Provádíme další šetření a lidé, kteří s nimi přišli do kontaktu, jsou dáváni do karantény," prozradil Vladimír Valenta.

Nová opatření Liberecký kraj nechystá

Hejtman Martin Půta zopakoval, že Liberecký kraj nechystá nová protiepidemiologická opatření: „Nová opatření není třeba zavádět. Pokud chce někdo nosit roušku navíc například v hromadné dopravě, tak je samozřejmě v pořádku, ale nebudeme to nyní plošně nařizovat."

Odběrové místo funguje v Krajské nemocnici Liberec pravidelně od pondělí do pátku od 8 do 12 hodin. Nemocnice s poliklinikou Jablonec nad Nisou má odběrové místo přístupné v pondělí, středu a pátek od 9 do 11 hodin. V nemocnicích v Jilemnici a v České Lípě fungují odběrová místa na vyžádání po předchozí domluvě.

Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka uvedl, že nyní není potřeba navyšovat odběrové kapacity: „Samoplátci se musí dopředu objednat, ale není takový zájem, abychom museli navyšovat odběry do dalších nemocnic než Krajské nemocnice Liberec. Aktuálně jsme ve čtyřech nemocnicích schopni provést celkem 650 nařízených odběrů. Všechny nemocnice mají ochranné pomůcky aktuálně na 4 až 6 týdnů, což je také v tuto chvíli dostačující."

Pro samoplátce je vyhrazeno odběrové místo v Krajské nemocnici v Liberci, ovšem je nutné se dopředu objednat a zaplatit odběr převodem z účtu. „Jednáme nyní s vedením liberecké nemocnice o tom, aby samoplátci měli možnost uhradit poplatek na místě za pomoci platebního terminálu. Nicméně i potom se budou muset samoplátci dopředu na odběr objednat," uvedl hejtman Martin Půta.

Důležitá zůstávají základní hygienická pravidla

Důležitá a stále platná zůstávají základní hygienická pravidla, jako je časté a důkladné mytí rukou, dodržování dvoumetrových odstupů, kýchaní do předloktí či do kapesníku. V případě zvýšené teploty, nebo příznaků nachlazení je doporučeno s ohledem na ostatní zůstat doma, nevycházet na veřejnost, případně s rouškou.

K posílení hygienických stanic se vyjádřil hejtman Martin Půta a poté i Vladimír Valenta. „Na Covid byli přesunuti pracovníci z jiných oddělení, ale to nejde takto řešit nastálo, jsou i jiné úkoly z hlediska ochrany zdraví obyvatel. Aktuálně jsme posíleni o čtyři pracovníky a tři by po skončení výběrových řízení měli přibýt nastálo," doplnil Vladimír Valenta.

V Libereckém kraji je celkový počet případů od začátku: 401. Počet uzdravených: 245, počet aktuálně nemocných: 151, počet zemřelých: 5. Celkem bylo provedeno 14 446 testů. Aktuálně nemocných v jednotlivých okresech: Okres Liberec 68 aktuálně (179 celkem od března), okres Jablonec 59 (147), okres Česká Lípa 12 (22) a okres Semily 14 (53) osob. Stav je ke dni 29. 7. 19.35.

V České republice: je celkem za dobu sledování 16 093 (+278 za den) osob s prokázanou nákazou, 11 429 (+1733) vyléčených osob a 375 úmrtí v souvislosti s nákazou. Aktuálně nemocných 4289. Počet aktuálně hospitalizovaných: 120. Celkem provedeno 675 755 testů (+7413 za den). Údaje jsou z 30. 7. 0.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj připravuje nákup ochranných pomůcek. Připojí se i další organizace
Blamáž ministerstva: Přes noc se z Covidu zázračně uzdravilo 1775 lidí!
Roušky od pátku opět v lékárnách a od soboty na akcích nad 100 osob!
Od 24. července v kraji opět povinné roušky v nemocnicích a lékárnách
Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
V Libereckém kraji je aktuálně 51 lidí nakažených koronavirem
MPO vydává známky jako poděkování záchranářům, hasičům i pošťákům
Krajští zastupitelé schválili návrh na zmírnění následků koronaviru
V kraji přibyly další případy koronaviru, aktuálně nakažených je 41
Jablonecká nemocnice zpřísnila vstup pacientů a zakázala návštěvy
V Libereckém kraji se objevilo nové ohnisko nemoci Covid-19
Český respirátor získal evropskou certifikaci. Zaujal už i NATO
V kraji mají Covid-19 už pouze tři lidé, další uvolnění od 15. června
Od 15. června dojde k obnově mezinárodního dopravního provozu
Krajská epidemiologická komise doporučila odběry PCR už jen v KNL
V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!
V Libereckém kraji má Covid-19 už jen 13 lidí, celkem 183 se uzdravilo
Dvouměsíční izolace seniorů v domovech v pondělí 25. května skončí
Ředitel krajské hygieny Vladimír Valenta obdržel záslužnou medaili
Kraj zajistí PCR testy s podhodnocenou cenou, rozdíl má dorovnat vláda
Část školních spojů v Libereckém kraji vyjede již 25. května
Dopad koronaviru na vážně nemocné děti je různý
Nouzový stav kvůli koronaviru končí, zasedal 35. krajský krizový štáb
FOTO: Kraj dále zajišťuje výrobu nanoroušek v Turnově a Liberci
Od 11. května můžete navštívit obchodní centra, restaurace či kulturu
V Libereckém kraji má Covid-19 jen 41 lidí, za tři dny přibyl jeden nový
Od 11. května se může cvičit bez roušky a v počtu až 100 osob
V Jablonci už můžete sportovat v městské hale

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Obrazem: Vánoční přehrávka v ZUŠ Jablonec 2023

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace