V kraji mají Covid-19 už pouze tři lidé, další uvolnění od 15. června
13.06.2020 18:31:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Nemoc Covid-19 způsobená novým koronavirem je v Libereckém kraji už na hranici statistické měřitelnosti, protože jsou aktuálně evidováni pouze tři nemocní! Dobrý vývoj pokračuje přes lokální problém v ostravském dole i v celém Česku.
Za týden od 6. června trochu záhadně přibyl jeden nově nakažený v okrese Semily, ale pět lidí v kraji se uzdravilo a celkem uzdravených je už v kraji 195 z 202 nakažených.
Počet nakažených za dobu sledování v Libereckém kraji celkem: 202. Aktuálně nemocných v okresech: Okres Liberec 0, okres Jablonec 1, okres Česká Lípa 0 a okres Semily 2 osoba. Počet uzdravených: 195, počet nemocných: 3, počet zemřelých: 4. Celkem bylo provedeno 9981 testů. Osob v karanténě z nařízení hygieny: 39. Stav je ke dni 12. 6. 14.45.
V České republice je celkem 9960 osob s prokázanou nákazou, 7219 vyléčených osob a 328 úmrtí v souvislosti s nákazou. Aktuálně nemocných 2413. Počet aktuálně hospitalizovaných: 115. Celkem provedeno 494 805 testů. Údaje jsou z 13. 6. 17.30. Informace k lokalitám na http://mapaviru.cz/
Pro vysvětlení: Celkový počet osob s prokázaným onemocněním = aktuální počet s prokázaným onemocněním + celkový počet vyléčených + celkový počet úmrtí.
Přes hranice začnou jezdit i vlaky a autobusy
V pondělí 15. června se díky dalšímu uvolnění koronavirových opatření obnoví provoz vlakových a autobusových spojů většiny mezinárodních linek.
„Přestože na našem území se již opatření rozvolnila dříve, museli jsme v případě mezinárodních spojů vyčkat na uvolnění u našich německých a polských sousedů," objasnil náměstek hejtmana Jan Sviták skutečnost, proč se medializovaná data o otevření hranic odlišují od reálného zahájení provozu linek. Podrobnosti v článku zde
Akce až pro 2500 lidí
Vzhledem k přetrvávající příznivé epidemiologické situaci je možné od pondělí 15. června přistoupit k dalšímu uvolňování protikoronavirových opatření. Shodla se na tom epidemiologická skupina na Ministerstvu zdravotnictví. Změny nastanou v pravidlech povinného používání roušek, dále v oblasti konání hromadných akcí a u některých provozoven a služeb.
Výrazná změna nastane pro pořadatele hromadných akcí, které se konají ve stavebně členěných areálech. Zde bude možná účast nejvýše 500 osob ve stejný čas v každém ze stavebně oddělených sektorů areálu. „Toto povolení však bude možné pouze při využití nejvýše pěti takovýchto sektorů, například v rámci sportovního stadionu, přičemž každý z nich má svůj vstup z venkovních prostor i dostatečné zázemí, a účastníci se nemohou pohybovat mezi sektory. Dále bude nutné zajistit specifické rozmístění diváků v daném sektoru," upřesnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ke konání hromadných akcí ve venkovních prostorách obecně platí, že musí být dodržován odstup mezi osobami nejméně 1,5 metru, s výjimkou členů domácnosti nebo osob blízkých, při menší vzdálenosti než 1,5 metru od sebe, mají povinnost používat ochranný prostředek dýchacích cest. U hromadných akcí ve vnitřních prostorách, s výjimkou hlediště kin, divadel, koncertních sálů apod., platí stále odstup 2 metry i povinnost nosit roušku.
Další úleva přichází v pravidlech používání ochranných prostředků dýchacích cest. Od 15. června už nebude povinné používat tyto prostředky ve venkovních prostorech ani tam, kde budou dvě osoby v blízké vzdálenosti. Povinnost používání roušek ale bude platit při účasti na hromadné akci ve venkovních prostorách, pokud zde dochází ke kontaktu osob ve vzdálenosti menší než 1,5 metru. „Nadále však ještě nějakou dobu zůstává v platnosti nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb a v prostředcích veřejné dopravy," dodal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Částečné zmírnění restrikcí nastane v případě některých provozoven a služeb. Na farmářských a ostatních trzích bude možné prodávat potraviny výlučně určené k bezprostřední konzumaci. Nicméně i nadále bude nutné, aby byl zajištěn odstup mezi zákazníky nejméně 2 metry. V případě holičství a kadeřnictví nebude již platit nařízené dodržování odstupů alespoň 2 metry mezi holiči a zákazníky od ostatních holičů a zákazníků.
Související články
Od 15. června dojde k obnově mezinárodního dopravního provozu
Krajská epidemiologická komise doporučila odběry PCR už jen v KNL
V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!
V Libereckém kraji má Covid-19 už jen 13 lidí, celkem 183 se uzdravilo
Dvouměsíční izolace seniorů v domovech v pondělí 25. května skončí
Ředitel krajské hygieny Vladimír Valenta obdržel záslužnou medaili
Kraj zajistí PCR testy s podhodnocenou cenou, rozdíl má dorovnat vláda
Část školních spojů v Libereckém kraji vyjede již 25. května
Dopad koronaviru na vážně nemocné děti je různý
Nouzový stav kvůli koronaviru končí, zasedal 35. krajský krizový štáb
FOTO: Kraj dále zajišťuje výrobu nanoroušek v Turnově a Liberci
Od 11. května můžete navštívit obchodní centra, restaurace či kulturu
V Libereckém kraji má Covid-19 jen 41 lidí, za tři dny přibyl jeden nový
Od 11. května se může cvičit bez roušky a v počtu až 100 osob
Policisté v Libereckém kraji se testují na Covid-19
V Libereckém kraji má Covid-19 jen 44 lidí, celkem 149 už se uzdravilo
V Jablonci už můžete sportovat v městské hale
Kraj daroval pracovníkům IZS ochranné nanopomůcky za 3 miliony
Za víkend přibyli v Libereckém kraji jen dva noví nakažení Covidem-19
Dobrý vývoj: V Libereckém kraji má onemocnění Covid-19 už jen 50 lidí!
V kraji už je 109 uzdravených z covidu. Roušky z Číny chodí špinavé
Psychologická podpora v období koronaviru
Postup koronaviru v kraji pozastaven, přes víkend jediný nový nakažený
Lidé vracející se ze zahraničí mají možnost otestování na koronavirus
Liberecký kraj a Sasko si pomáhají v boji s koronavirem
V Libereckém kraji je 103 uzdravených z koronaviru proti 86 nemocným
Díky příznivé situaci se uvolnění podnikání a dalších činností urychlilo
Poprvé je v Libereckém kraji více uzdravených z covidu než nemocných
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
V Libereckém kraji čtvrté úmrtí na koronavir, ale žádný nový nakažený
V Libereckém kraji narostl počet uzdravených z koronaviru na 87!
Pacientů s koronavirem v kraji zhruba stejně, uvolní se některá opatření
Koronavir evidují hygienici v Libereckém kraji u 189 osob
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonecko
Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT qwqw
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zavřené kontaktní centrum v Jablonci
Magistrát města Jablonec nad Nisou oznamuje, že v úterý 11. února bude celý den uzavřené kontaktní pracoviště v budově radnice, kde je pokladna nebo třeba czech point. Důvodem je školení měkkých cílů.
Na průtahu Libercem dojde v únoru k částečné uzavírce
V sobotu 15. února dojde k dopravnímu omezení na průtahu Libercem na silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce tunelu. Uzavřen bude jeden jízdní pás. Řidiči projedou v režimu 1+1. V sobotu 15. 2. začne instalace dopravního značení. Následně budou provedeny práce na elektrických rozvodech v tubusu směr Děčín - Praha. A od začátku března až do konce července bude probíhat kompletní rekonstrukce tubusu směr Praha - Děčín. Spolu s tunelem na silnici I/35 projdou rekonstrukcí i mosty nad Švermovou ulicí a Košickou ulicí u Babylonu. Stavební práce na průtahu Libercem plánují s omezením provozu do konce roku 2025. Zhotovitelem všech tří zakázek je společnost EUROVIA CZ a. s. za zhruba 246 milionů Kč bez DPH.
Nejnovější články
Řidiči, dávejte stále pozor na namrzlé silnice!
Dětské představení Michalovi mazlíčci v Tanvaldu
Program kina Jas a kultury v Tanvaldě na únor
Stříbrný vstup českých biatlonistů do mistrovství světa
ŘSD je připravena nasadit veškerou techniku
Nejčtenější články
10.02.: V čele OFS Jablonec Čičmance střídá Princ
11.02.: Střípky Městské policie Jablonec z víkendu 8. a 9. února
10.02.: Policisté zasahovali na I/35 při pronásledování odcizeného mercedesu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.