V létě se v jabloneckých školách opravovalo

07.09.2023 10:05:10 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V létě se v jabloneckých školách opravovalo

Každý rok o letních prázdninách se jablonecký magistrát ve zvýšené míře věnuje opravám školských zařízení. Letos za ně oddělení správy nebytových objektů zaplatilo téměř 6,7 milionu korun, oddělení investiční výstavby vydalo 37 milionů korun.

Téměř dva miliony padly na opravy v ZŠ Mozartova. „Rekonstruovali jsme sociální zařízení jídelny i fotbalových šaten, což stálo 1 168 tis. korun, za modernizaci vzduchotechniky v jídelně jsme zaplatili 593 tis. korun a oprava dřevěných lavic na hřišti přišla na 191 tisíc korun," vypočítal Václav Kotek, vedoucí oddělení správy nebytových objektů Magistrátu v Jablonci nad Nisou.

V ZŠ Pivovarská vyšla oprava kanalizace u školní jídelny na 178 tisíc Kč, oprava vnitřní kanalizace, výměna dešťových svodů a ventilů topení stála 665 tisíc korun. Celkem 105 tisíc putovalo do ZŠ Rychnovská na výměnu led osvětlení v některých učebnách. Rovných 100 tisíc korun stála výměna sítí na hřištích a 98 tisíc stála dělící příčka včetně nových dveří školní družiny, oboje v ZŠ Pasířská.

Opravovaly se i mateřské školy. V MŠ J. Hory proběhla II. etapa rekonstrukce sociálních zařízení za 857 tis., stejně tak II. etapu rekonstrukce sociálních zařízení za 934 tisíc Kč má za sebou MŠ Tichá. V MŠ Jugoslávská vyšla havárie kanalizace na 520 tisíc korun, 240 tisíc stála oprava terasy MŠ Palackého a rekonstrukce terasy MŠ Polní byla vyčíslená na 667 tis. korun.

Největší investice do školských zařízení, které letos provedlo oddělení investic, byly dvě - sanace sklepních prostor, výměna oken a výmalba jedné z budov ZŠ Kokonín za necelých 8 milionů Kč bez DPH a rekonstrukce sportoviště ZŠ Arbesova, za kterou měst zaplatilo 29 milionů Kč bez DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků
Nové moderní prostory uvítají žáky Svobodné základní školy
Škola na Šumavě má zmodernizovanou tělocvičnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

36. ročník RED BULL DOLOMITENMANN 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace