Nové moderní prostory uvítají žáky Svobodné základní školy

03.09.2023 09:26:17 | Autor: end | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Nové moderní prostory uvítají žáky Svobodné základní školy

Žáci soukromé Svobodné základní školy usednou v pondělí 4. září do zbrusu nových lavic, v nových prostorách školy, kterou přestavěla společnost Jablotron z bývalé budovy ředitelství kdysi slavného podniku Bižuterie. Škola se nachází v areálu U Přehrady v Jablonci nad Nisou. Rekonstrukce přišla společnost na 183 milionů korun a škola v ní zahájí svoji 30. sezonu.

„Původně bylo naším cílem vybudovat technické lyceum, ale založení nové střední technické školy nebylo snadné," řekl Dalibor Dědek, zakladatel Jablotronu a dodal: „Tehdy jsme narazili na zapálený tým Svobodné základní školy a vzniklo dlouhodobé partnerství. Nyní otevíráme školu, která bude od samého začátku zbavovat děti obav z matematiky či fyziky. Naplníme tak naše cíle a pomůžeme vychovávat kvalifikované a vzdělané pracovníky pro náš region."

Svobodná základní škola letos slaví 30. výročí a nové prostory jsou pro ni tím nejhezčím dárkem. „Většinu času jsme vyučovali pouze první stupeň. Spolupráce s Jablotronem začala tím, že jsme požádali o rozšíření školy o druhý stupeň. S podporou magistrátu jsme na ministerstvu uspěli," řekla její ředitelka Dagmar Sacherová.

První ročníky druhého stupně se podle ní vyučovaly v provizorních prostorách, zatímco se projektovalo, řešilo stavební povolení a stavělo. Budovy školy navrhl architekt Petr Venclovský, projekt vypracovala společnost m3, s. r. o. Stavbu realizovala během šestnácti měsíců firma Termil, s. r. o. V nové škole je prostor až pro 200 dětí, aktuálně jich má 174. Zájem podle ředitelky roste, do první třídy se hlásilo přes 60 dětí, přijmout mohli 20. Rodiče platí školné 25000 za dítě na jeden školní rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 54 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace