Nové moderní prostory uvítají žáky Svobodné základní školy

03.09.2023 09:26:17 | Autor: end | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Nové moderní prostory uvítají žáky Svobodné základní školy

Žáci soukromé Svobodné základní školy usednou v pondělí 4. září do zbrusu nových lavic, v nových prostorách školy, kterou přestavěla společnost Jablotron z bývalé budovy ředitelství kdysi slavného podniku Bižuterie. Škola se nachází v areálu U Přehrady v Jablonci nad Nisou. Rekonstrukce přišla společnost na 183 milionů korun a škola v ní zahájí svoji 30. sezonu.

„Původně bylo naším cílem vybudovat technické lyceum, ale založení nové střední technické školy nebylo snadné," řekl Dalibor Dědek, zakladatel Jablotronu a dodal: „Tehdy jsme narazili na zapálený tým Svobodné základní školy a vzniklo dlouhodobé partnerství. Nyní otevíráme školu, která bude od samého začátku zbavovat děti obav z matematiky či fyziky. Naplníme tak naše cíle a pomůžeme vychovávat kvalifikované a vzdělané pracovníky pro náš region."

Svobodná základní škola letos slaví 30. výročí a nové prostory jsou pro ni tím nejhezčím dárkem. „Většinu času jsme vyučovali pouze první stupeň. Spolupráce s Jablotronem začala tím, že jsme požádali o rozšíření školy o druhý stupeň. S podporou magistrátu jsme na ministerstvu uspěli," řekla její ředitelka Dagmar Sacherová.

První ročníky druhého stupně se podle ní vyučovaly v provizorních prostorách, zatímco se projektovalo, řešilo stavební povolení a stavělo. Budovy školy navrhl architekt Petr Venclovský, projekt vypracovala společnost m3, s. r. o. Stavbu realizovala během šestnácti měsíců firma Termil, s. r. o. V nové škole je prostor až pro 200 dětí, aktuálně jich má 174. Zájem podle ředitelky roste, do první třídy se hlásilo přes 60 dětí, přijmout mohli 20. Rodiče platí školné 25000 za dítě na jeden školní rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 54 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace