Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků

04.09.2023 23:21:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků

Pětice uvolněných jabloneckých politiků přivítala v některých základních školách letošní prvňáčky, popřála jim i jejich rodičům hodně trpělivosti, a hlavně jen příjemné zážitky ze získávání znalostí.

V atriu budovy ZŠ v Liberecké ulici vítal nové žáky primátor Miloš Vele. „Sám jsem do téhle školy chodil, do první třídy jsem nastupoval v roce 1968. A chodili sem i oba moji synové," zavzpomínal primátor. Jeho statutární náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík navštívil dvojici prvních tříd v ZŠ 5. května, kde se dětí nejprve zeptal, zda se do školy těšily, a další otázka směřovala k tomu, zda se více těší na počítání či čtení. V ZŠ Mozartova byl náměstek pro správu majetku města Petr Roubíček. Ten dětem slíbil rekonstrukci pavilonu školní družiny a tělocvičny.

Náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová pozdravila prvňáčky v Arbesovce, tam se mohou už letos těšit z nového sportovního areálu. Náměstkyně jim školní docházku popsala jako velké dobrodružství na nové cestě do dospěláckého života s tím, že najdou nová přátelství, která často trvají celý život. „Já jsem chodila do Zelené školy, kterou nám v polovině docházky zbourali a pak jsme se dělili, někteří šli do tehdy nové školy v Liberecké ulici, jiní do dnes už také neexistující Floriánky. Ale přáteli jsme stále," připomněla si školní léta Hamplová. Velké modernizace některých tříd i kabinetů za přispění evropských a státních dotací se v posledních letech dočkala také ZŠ Na Šumavě. Tam budou moci noví žáci, kterým úspěšný start ve škole popřála náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, navštěvovat kupříkladu zcela novou venkovní přírodovědnou učebnu.

Statutární město Jablonec nad Nisou zřizuje devět základních škol, ve kterých se podle údajů z letošního března vzdělávalo 3993 dětí. Podle zápisu mělo do prvních tříd dnes nastoupit 472 prvňáčků. „Ovšem během letních prázdnin přicházeli další rodiče, aby přihlásili děti k povinné školní docházce, protože se třeba během léta přestěhovali. Proto přesný počet dětí v prvních třídách bude známý na počátku října," připomíná Lenka Lipšová z oddělení školství jabloneckého magistrátu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace