Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků

04.09.2023 23:21:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků

Pětice uvolněných jabloneckých politiků přivítala v některých základních školách letošní prvňáčky, popřála jim i jejich rodičům hodně trpělivosti, a hlavně jen příjemné zážitky ze získávání znalostí.

V atriu budovy ZŠ v Liberecké ulici vítal nové žáky primátor Miloš Vele. „Sám jsem do téhle školy chodil, do první třídy jsem nastupoval v roce 1968. A chodili sem i oba moji synové," zavzpomínal primátor. Jeho statutární náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík navštívil dvojici prvních tříd v ZŠ 5. května, kde se dětí nejprve zeptal, zda se do školy těšily, a další otázka směřovala k tomu, zda se více těší na počítání či čtení. V ZŠ Mozartova byl náměstek pro správu majetku města Petr Roubíček. Ten dětem slíbil rekonstrukci pavilonu školní družiny a tělocvičny.

Náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová pozdravila prvňáčky v Arbesovce, tam se mohou už letos těšit z nového sportovního areálu. Náměstkyně jim školní docházku popsala jako velké dobrodružství na nové cestě do dospěláckého života s tím, že najdou nová přátelství, která často trvají celý život. „Já jsem chodila do Zelené školy, kterou nám v polovině docházky zbourali a pak jsme se dělili, někteří šli do tehdy nové školy v Liberecké ulici, jiní do dnes už také neexistující Floriánky. Ale přáteli jsme stále," připomněla si školní léta Hamplová. Velké modernizace některých tříd i kabinetů za přispění evropských a státních dotací se v posledních letech dočkala také ZŠ Na Šumavě. Tam budou moci noví žáci, kterým úspěšný start ve škole popřála náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, navštěvovat kupříkladu zcela novou venkovní přírodovědnou učebnu.

Statutární město Jablonec nad Nisou zřizuje devět základních škol, ve kterých se podle údajů z letošního března vzdělávalo 3993 dětí. Podle zápisu mělo do prvních tříd dnes nastoupit 472 prvňáčků. „Ovšem během letních prázdnin přicházeli další rodiče, aby přihlásili děti k povinné školní docházce, protože se třeba během léta přestěhovali. Proto přesný počet dětí v prvních třídách bude známý na počátku října," připomíná Lenka Lipšová z oddělení školství jabloneckého magistrátu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace