Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků

04.09.2023 23:21:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Do jabloneckých škol nastoupilo asi pět stovek prvňáků

Pětice uvolněných jabloneckých politiků přivítala v některých základních školách letošní prvňáčky, popřála jim i jejich rodičům hodně trpělivosti, a hlavně jen příjemné zážitky ze získávání znalostí.

V atriu budovy ZŠ v Liberecké ulici vítal nové žáky primátor Miloš Vele. „Sám jsem do téhle školy chodil, do první třídy jsem nastupoval v roce 1968. A chodili sem i oba moji synové," zavzpomínal primátor. Jeho statutární náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík navštívil dvojici prvních tříd v ZŠ 5. května, kde se dětí nejprve zeptal, zda se do školy těšily, a další otázka směřovala k tomu, zda se více těší na počítání či čtení. V ZŠ Mozartova byl náměstek pro správu majetku města Petr Roubíček. Ten dětem slíbil rekonstrukci pavilonu školní družiny a tělocvičny.

Náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová pozdravila prvňáčky v Arbesovce, tam se mohou už letos těšit z nového sportovního areálu. Náměstkyně jim školní docházku popsala jako velké dobrodružství na nové cestě do dospěláckého života s tím, že najdou nová přátelství, která často trvají celý život. „Já jsem chodila do Zelené školy, kterou nám v polovině docházky zbourali a pak jsme se dělili, někteří šli do tehdy nové školy v Liberecké ulici, jiní do dnes už také neexistující Floriánky. Ale přáteli jsme stále," připomněla si školní léta Hamplová. Velké modernizace některých tříd i kabinetů za přispění evropských a státních dotací se v posledních letech dočkala také ZŠ Na Šumavě. Tam budou moci noví žáci, kterým úspěšný start ve škole popřála náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, navštěvovat kupříkladu zcela novou venkovní přírodovědnou učebnu.

Statutární město Jablonec nad Nisou zřizuje devět základních škol, ve kterých se podle údajů z letošního března vzdělávalo 3993 dětí. Podle zápisu mělo do prvních tříd dnes nastoupit 472 prvňáčků. „Ovšem během letních prázdnin přicházeli další rodiče, aby přihlásili děti k povinné školní docházce, protože se třeba během léta přestěhovali. Proto přesný počet dětí v prvních třídách bude známý na počátku října," připomíná Lenka Lipšová z oddělení školství jabloneckého magistrátu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace