V Jabloneckých Pasekách třetí úklid a opět přes dvě tuny odpadu

05.04.2023 22:17:38 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jabloneckých Pasekách třetí úklid a opět přes dvě tuny odpadu

Jablonecký magistrát se znovu pustil do čištění veřejného prostoru. Tentokrát se soustředil na lokalitu Jabloneckých Pasek. Pracovníci veřejně prospěšných prací (VPP) odtud odvezli přes dvě tuny odpadu, likvidoval se i odpad nebezpečný. „Uklízet veřejné plochy budeme i nadále," slibuje jablonecký primátor Miloš Vele.

„Tentokrát jsme uklízeli v Jabloneckých Pasekách, v lese poblíž železniční zastávky. Podnět nám dali občané na pravidelném setkání, protože touto částí lesa běhají nebo chodí na procházky, a tak se tady necítili úplně bezpečně," řekl jablonecký primátor Miloš Vele.

Také v aktuálně uklízených místech se usadilo několik bezdomovců. Podle primátora s nimi město i různé organizace pracují a nabízí jim pomoc. „Konkrétně sem chodili terénní pracovníci, kteří nabízeli ubytování i další služby, ale oni odmítli. To, že se chystáme k úklidu, vědí všichni minimálně dva týdny dopředu," doplnil Vele.

Úklid lokality Jabloneckých Pasek<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Ty, kteří si zde zřídili domov pod stromy, pravidelně kontrolují městští strážníci. „Nastavují se nějaká pravidla, aby nadmíru nezatěžovali své okolí pálením kabelů, konzumací alkoholu a hlukem v nočních hodinách," konstatuje ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc, který připomíná, že práce je to ne stálá a těžká. Na uklízeném místě se našlo kromě běžného odpadu i poměrně velké množství nebezpečného materiálu, jako jsou prázdné ampule a použité injekční stříkačky. Podle Švarce počet obyvatel okraje lesa v Jabloneckých Pasekách kolísal od dvou do 15 osob, dokonce se zde po určitou dobu zdržovalo i malé dítě. O tom svědčí i hračky, které se našly.

Jablonec nad Nisou začal uklízet veřejná prostranství, kde se zdržují lidé bez domova, v prosinci loňského roku. Tehdy byla hlavním důvodem uzavírka lesa na Prosečském hřebeni kvůli odlovu divokých prasat. Pracovníci VPP odtud odklidili 2,5 tuny odpadu. „Podruhé se uklízelo v polovině února pod mostem u Mšenského potoka v ulici Želivského a pod mostem v ulici Pražská u kolejí, odkud se celkem odvezlo 2,12 tun odpadu. Také tady se našlo poměrně hodně použitých jehel. Tentokrát z Jabloneckých Pasek se odvezl odpad o váze 2,1 tuny," informoval vedoucí kanceláře tajemníka jabloneckého magistrátu Martina Vacková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Srnčím dole vzniknou tůně na zadržení vody
Jablonec zahájil jarní úklid, potrvá devět týdnů
Jablonec uzavírá další dohody na úklid
Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
Hlaste nepořádek, pomůžete tím s úklidem města

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace