Jablonec zahájil jarní úklid, potrvá devět týdnů

15.03.2023 08:02:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec zahájil jarní úklid, potrvá devět týdnů

Jarní úklid jabloneckých ulic a chodníků začne v pondělí 20. března. Vzhledem k vývoji počasí zahájily Technické služby Jablonec předmetání už v úterý 14. března. Úklid začne tradičně v centru a skončí v okolí Vrchlického sadů, v případě příznivého počasí potrvá devět týdnů.

„Ačkoliv jarní úklid začne v Jablonci až od 20. dubna, vzhledem k příznivému počasí jsme se s technickými službami dohodli na prvním předmetání už tento týden," upozorňuje jablonecký náměstek pro správu majetku Petr Roubíček s tím, že skutečné zahájení jarního úklidu závisí vždy na počasí. „Zároveň bych rád požádal občany, aby se řídili oznámením o termínu úklidu, které TSJ vždy s předstihem vyvěšují, a přeparkovali včas svá vozidla. Právě to nám totiž každý rok úklid města značně komplikuje," apeloval na jablonecké řidiče Roubíček.

Technické služby se tak musí na tato místa vracet a stává se, že není možný úklid vůbec. „Dopravní značky s oznámením termínů úklidu budou TSJ rozmisťovat s týdenním předstihem, auta, která zůstanou stát na místě, městská policie odtáhne," varoval Jablonečany náměstek.

Na úklid komunikací a chodníků pamatuje rozpočet 2023 částkou 17,5 milionu korun. „V té je zahrnutý jak úklid průběžný, tak i ten jarní včetně čištění uličních vpustí, sekání krajnic i úprava zeleně kolem značek," připomněl Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu.

Podle jeho slov se postup uklízení jednotlivých lokalit v Jablonci cyklicky posunuje. „Vždy se začíná v centru, k němuž se letos připojí okolí přehrady a ulice Palackého. Následovat bude oblast Vrkoslavic, Dobré Vody a Kokonína, Žižkova vrchu a ulice Na Vršku. Dále se úklid přesune na Bártlův vrch a oblast kolem Novoveské ulice, Proseče, Šumavy a Jabloneckých Pasek. Začátkem května bude následovat oblast Rýnovic, Lukášova a Mšena a vše zakončí úklid kolem nemocnice a Vrchlického sadů," vypočítal Černý a ujistil, že pokud harmonogram nenaruší rozmary počasí, bude se uklízet devět týdnů.

„Připravené máme dva kropící vozy na mytí komunikací a parkovišť, tři zametací stroje a pro letošní rok jsme si vypůjčili také stroj na zametání chodníků. Ten využijeme na úzké chodníky, které jsme dosud museli uklízet ručně. To by mělo úklid značně zrychlit," informoval jednatel TSJ Jaroslav Knížek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace