V derby utkáních s Libercem lepším týmem Bižuterie
08.11.2010 11:16:50 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Stále se lepšící hra žákyň basketbalového oddílu Bižuterie přinesla zasloužené ovoce v podobě výher v rivalských zápasech s Lokomotivou Liberec 55:24 a v odvetě 75:26.
Bižuterie - Liberec 55:24 (17:2, 35:8, 51:12)
Po třech čtvrtinách to vypadalo na větší výhru, ale pak domácí trenérská dvojice Císařová - Herink nechala hrát celou početnou lavičku, a Libereckým se podařilo poslední část hry dokonce vyhrát.
Sestava a body: Fiedlerová 14, Ješkeová T. 10, Patočková 8, Dolenská 6, Herinková, Bartoňová a Kerhartová 4, Tonarová 3, Ješkeová K. 2, Patrmanová, Drahoňovská, Němcová
Odvetný zápas:
Bižuterie - Liberec 75:26 (21:4, 42:9, 62:20)
Utkání skončilo větším rozdílem, který mohl být i vyšší, kdyby děvčata častěji proměňovala vytvořené pozice při samostatných nájezdech.
Sestava a body: Fiedlerová 17, Ješkeová K. 13, Bartoňová 10, Kerhartová 9, Ješkeová T. 8, Herinková 6, Dolenská 4, Patočková, Patrmanová, Němcová a Tonarová po 2, Drahoňovská
"Tentokrát jsme hráli proti věkově stejně starému soupeři a dařilo se nám, přehráli jsme ho ve všech směrech. Zahrála si celá lavička, měli jsme možnost si alespoň vyzkoušet nové prvky v obraně, na kterou jsme se v posledních trénincích zaměřili. Pochvalu si zaslouží celé družstvo za předvedenou hru a nasazení v obraně," spokojeně komentoval zápas trenér Tomáš Herink.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.