V Bradlecké Lhotě havaroval autobus, celkem pět zraněných
16.12.2021 15:26:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj
Hasiči HZS Libereckého kraje zasahovali ve čtvrtek 16. prosince těsně před polednem společně s HZS Královéhradeckého kraje u dopravní nehody autobusu v Bradlecké Lhotě u Lomnice nad Popelkou. Řidič, kterého vyprostili, je v péči Zdravotnické záchranné služby. Několika cestujícím poskytli hasiči neodkladnou předlékařskou péči.
„Jednotky provedly protipožární opatření a opatření proti úniku provozních kapalin do potoka. V autobuse cestovalo šest osob včetně řidiče. Pět osob bylo převezeno do nemocnic v Liberci a Jičíně," sdělili krajští hasiči.
V současné době (ve 13.08) hasiči zachytávají uniklé provozní kapaliny pomocí norných stěn. Na místě je i zástupce odboru životního prostředí a eletrorozvodných závodů z důvodu poškozeného elektrického vedení.
„V 11.15 jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o havárii autobusu na komunikaci číslo 286 u Bradlecké Lhoty na Semilsku. Zatím z blíže nezjištěných příčin sjel autobus mimo komunikaci a havaroval. Na místě aktuálně zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Místo havárie bude v obou směrech neprůjezdné do doby vyšetřování okolností a příčin vzniku nehodového děje," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.
Aktuálně jsou policisté na místě a řídí dopravu po objízdných trasách. „Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny zasahujících policistů," dodal Robovský.
Související články
Dvě nehody pěti aut řeší hasiči v Turnově
Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
U Zásady zapadl ve sněhu autobus
S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Třpytivých 160 přineslo téměř 90 tisíc korun pro Ondru
Do Mateřské školy U Přehrady nastoupí děti od září 2027
David Pabiška dokončil svou sedmnáctou Rally Dakar
Příběh Harold a Maud zahrají v josefodolském divadle
Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
Nejčtenější články
25.01.: Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
25.01.: NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
26.01.: Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.