S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě

29.11.2021 17:22:04 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Liberecký kraj,Jablonecko

S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě

Policisté v Libereckém kraji vyjížděli od pondělní sedmé hodiny ranní k téměř dvěma desítkám dopravních nehod. Největší problémy byly hlášeny na Českolipsku, kde došlo k sedmi nehodám, šest dopravních nehod se stalo na Jablonecku, z toho jedna se zraněním. Ke čtyřem nehodám vyjížděli liberečtí dopravní policisté a ke dvěma nehodám policisté v Pojizeří.

V 8.45 došlo u Nové Vsi nad Popelkou ke střetu osobního vozidla s osobním vlakem. Osobní vlak jel ve směru od Staré Paky na Lomnici nad Popelkou. Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu bez světelné signalizace, označeným pouze dopravním značením. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Vlak byl v tu dobu bez cestujících. Dechové zkoušky u strojvedoucího i řidiče osobního vozidla byly negativní.

Sníh a zhoršená sjízdnost komunikací na Liberecku zaměstnala  během pondělního dopoledne i hasiče již ve čtyřech případech. V Albrechticích v Jizerských horách například vyprošťovali tři osoby z vozidla, které sjelo zhruba 50 metrů mimo komunikaci ze svahu. Zraněné osoby předali hasiči do péče Zdravotnické záchranné služby LK.

Bouralo se už v neděli

Od nedělní sedmé hodiny ranní do pondělního rána řešili policisté v kraji celkem 18 dopravních nehod. Nejvíce jich bylo na Liberecku, celkem 10, dále šest dopravních nehod na Jablonecku a dvě dopravní nehody na Českolipsku, z toho jedna z tragickým koncem. Nejukázněnější řidiči byli na Semilsku, kde se situace obešla bez nehod.

Krátce po páté hodině odpolední došlo v neděli k vážné dopravní nehodě na Českolipsku, na silnici I. třídy č. 13 v obci Cvikov. „Osobní vozidlo Mercedes Benz se zde střetlo v místech přechodu pro chodce s chodcem. Řidič již střetu nedokázal zabránit a chodec bohužel na následky vážných zranění na místě i přes poskytnutou okamžitou první pomoc zemřel. Policisté podrobili řidiče orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. Příčinu a okolnosti této tragické události nyní budou zjišťovat českolipští policisté. Vozidlo zajistili dále pro znalecké zkoumání. Na místě nehody byl přítomen i soudní znalec z oboru doprava," sdělila koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Ve večerních hodinách, kolem deváté hodiny v neděli, řešili policisté dopravní nehodu dvou osobních vozidel na Jablonecku, v obci Bedřichov. „Během šetření této dopravní nehody narazilo jiné osobní vozidlo Ford S- Max do dvou služebních vozidel - vozidla VW Transporter - dopravních policistů a do vozidla Ford Ranger - vozidla policejního psovoda. Vozidlo Ford S-Max mělo původně namířeno prudkým stoupáním na chatu Královka, avšak pod Lesní chatou muselo zastavit, neboť nemohlo na zledovatělém povrchu vozovky pokračovat dále v jízdě.

Po zastavení však došlo u vozidla k proklouznutí a následnému rozjetí se zpět klesáním, kde řešili policisté jinou dopravní nehodu. Vozidlo Ford S-Max pokračovalo po střetu se služebními vozidly dále a narazilo do Škody Fabie odstavené u pravého okraje vozovky po předchozí dopravní nehodě. Ta byla nárazem natlačena na druhé odstavené vozidlo po dopravní nehodě, a to Škoda Superb. Tyto nehody se naštěstí obešly bez zranění. Všichni zúčastnění se podrobili orientačním dechovým zkouškám na alkohol, jejichž výsledky byly negativní," upřesnila Šrýtrová.

Aktuální informace ke sjízdnosti

Raspenava na Oldřichov v Hájích, silnice II/2904 - sjízdné se zvýšenou opatrností od 12.00 bude z důvodu aktuálního stavu sjízdnosti omezen provoz na silnici III. třídy č. 2904 pro vozidla s okamžitou hmotností přesahující 6 t v úseku Mníšek - Raspenava. Platnost omezení do odvolání v návaznosti na vývoj stavu sjízdnosti.

Silnice I/9 Svor - Šébr - špatně sjízdné, se zvýšenou opatrností 9.43 silnice č. 263 mezi Českou Kamenicí a Chřibskou - zde blokuje dopravu v obou směrech kamion se dřevem kvůli ledu na vozovce.

„Apelujeme na řidiče, aby s ohledem na aktuální počasí jezdili s velkou opatrností a přizpůsobili těmto podmínkám i svoji rychlost. Upozorňujeme, že v období od 1. listopadu do 31. března: pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo pokud lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N2 (motorová vozidla s maximální přípustnou s hmotností nepřevyšující 3,5 t) k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik," zopakovala pro všechny řidiče policejní mluvčí.

U motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3,5 tuny musí být použito zimních pneumatik na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly.

Řidiče dále policie upozorňuje, aby respektovali příkazové dopravní značky:

Dopravní značka C15a - Zimní výbava
Značka přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N, aby pokračoval v jízdě jen při splnění podmínek stanovených zákonem pro provoz vozidel v zimním období, a to bez ohledu na datum a aktuální nebo předpokládané povětrnostní podmínky. (Pod značkou může být umístěna dodatková tabulka s uvedením odlišné úpravy doby platnosti).

Dopravní značka C5a - Sněhové řetězy
Sněhové řetězyka přikazuje řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových (protiskluzových řetězů) na nejméně dvě hnací kola. Povinnost se nevztahuje na vozidla, která jsou vybavena pneumatikami s protiskluzovými hroty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uplynulá zima byla na údržbu náročná, silničáři se chystají na novou
Silnice Souš–Smědava bude uzavřena do jara příštího roku
Policisté žádají o pomoc kvůli střetu auta s chodcem v Pasířské ulici
Máte připravené auto na zimní období?
Policie hledá svědky dopravní nehody v Jablonci
Srážka dvou aut uzavřela silnici z Brodu na Tanvald
Za prvních osm měsíců zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 10 lidí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace