U Zásady zapadl ve sněhu autobus

30.11.2021 19:17:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Zásada,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

U Zásady zapadl ve sněhu autobus

Vydatné sněžení od úterního rána komplikovalo dopravu na Jablonecku i celém kraji. V 6 hodin ráno zapadl u Zásady mimo silnici linkový autobus. Lidi jedoucí do práce odvezl náhradní autobus, silničáři poté vyprošťovali uvízlý autobus pět hodin.

Policisté v Libereckém kraji vyjížděli od úterní sedmé hodiny k celkem pěti dopravním nehodám. Ke dvěma nehodám vyjížděli českolipští policisté a obě se obešly bez zranění. Tři nehody, z toho jednu se zraněním, řešili jablonečtí policisté.

V průběhu pondělí od sedmé hodiny ranní jsme řešili celkem 42 dopravních nehod. Nejvíce, a to celkem 13, se jich odehrálo na území okresu Liberec, všechny se obešly bez zranění. Na pomyslné druhé příčce byl okres Jablonec nad Nisou s celkem 12 dopravními nehodami, z nichž jedna se zraněním. Na Českolipsku bylo způsobeno celkem 11 dopravních nehod a na Semilsku 6, kdy se všechny obešly bez zranění.

Aktuální omezení sjízdnosti silnic

Raspenava na Oldřichov v Hájích, silnice II/2904 - sjízdné se zvýšenou opatrností. Z důvodu aktuálního stavu sjízdnosti omezen provoz na silnici III. třídy č.2904 pro vozidla s okamžitou hmotností přesahující 6 t v úseku Mníšek - Raspenava. Platnost omezení do odvolání v návaznosti na vývoj stavu sjízdnosti.

Na základě výstrahy ČHMÚ na novou sněhovou pokrývku bude z preventivních důvodů dnes 30. 11. 2021 od 11:00 uzavřen úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 t. Platnosti omezení do úterní půlnoci. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být termín uzavírky změněn. Samostatný článek zde

Policie apeluje na řidiče, aby s ohledem na aktuální počasí jezdili s velkou opatrností a přizpůsobili těmto podmínkám i svou rychlost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
Uplynulá zima byla na údržbu náročná, silničáři se chystají na novou
Silnice Souš–Smědava bude uzavřena do jara příštího roku
Máte připravené auto na zimní období?

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace