Bezplatná doprava pro uprchlíky od května skončí

29.04.2022 07:02:21 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Bezplatná doprava pro uprchlíky od května skončí

Také v Jablonci nad Nisou skončí k 12. květnu bezplatná přeprava ukrajinských občanů autobusy městské hromadné přepravy. Statutární město společně s Libereckým krajem umožnilo na linkách MHD bezplatnou přepravu po předložení platného ukrajinského pasu od 28. února. Do 20. dubna pak takto přepravilo více jak sedm tisíc ukrajinských občanů.

Naposledy budou moci na základě předloženého pasu jet ukrajinští uprchlíci zdarma městskou dopravou 11. května. O ukončení bezplatné přepravy jabloneckou městskou dopravou rozhodli městští radní. Změnu provedli novým nařízením tarifu městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou.

„Jablonec se k aktivitě Libereckého kraje připojil a umožnil na linkách MHD, které jsou součástí IDS IDOL, bezplatnou přepravu po předložení platného ukrajinského pasu. Stejné opatření schválilo i vedení statutárního města Liberec. Od zavedení bezplatné dopravy 28. února bylo k datu 20. dubna bezplatně přepraveno 7 025 občanů Ukrajiny, což v přepočtu znamená náklad na provoz MHD ve výši 112 400 Kč," řekl ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar.

„Bohužel docházelo i ke zneužívání bezplatné přepravy, proto Liberecký kraj od 1. dubna zpřísnil podmínky a cestující z Ukrajiny se museli prokazovat platným pasem s vízem strpění nebo dočasné ochrany EU. Nyní je v ČR nastavený sociální systém pro ukrajinské občany a řada z nich začíná pracovat, proto rozhodl Liberecký kraj k 1. květnu bezplatnou přepravu ukončit. Jablonec nad Nisou se k tomuto rozhodnutí připojuje změnou tarifů platnou od 12. května," doplnil Wejnar.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj zavádí změnu v jízdném pro uprchlíky. Jen pas už nestačí
Vstup zdarma i dobití telefonů. Krajské organizace pomáhají uprchlíkům
Ukrajinci mohou jezdit v hromadné dopravě zdarma. Stačí jim pas

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace