Ukončená sezona jabloneckých kanoistů

25.10.2010 18:57:44 | Autor: Bára Běželová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ukončená sezona jabloneckých kanoistů

Za příjemného počasí byla úklidem a posledním opékáním vuřtů v sobotu ukončena sezona 2010, která přinesla spoustu úspěchů, a to nejen v rychlostní kanoistice.

Prvními úspěchy se totiž blýskla i posádka dračí lodě, která vznikla počátkem roku jako druhé odvětví vodáckého sportu v rámci našeho oddílu - nese název RK Dragon Jablonec.

Rychlostní kanoisté, závodníci ve věku od 8 let až do veteránských kategorií, absolvovali všechny závody českého poháru a MČR, kde se pravidelně umisťovali na medailových pozicích. Jako doplněk přípravy se objížděly i oblastní závody, ze kterých získané medaile ani nelze spočítat.

Dobře si počínali především junior Jakub Petrovič, dorostenka Barbora Petrovičová a žačka Michaela Tegzová, kteří si vyrovnanými výkony zajistili možnost být pro příští rok opět součástí SCM. Výsledky z MČR v Račicích pak napomohly nominaci sourozenců Petrovičových na Olympijské naděje (mezinárodní závody pro dorost a juniory).

Starší členové doplnili termínovou listinu letošního roku účastí na kanoistických maratonech, konkrétně v květnu absolvovali Orlický maraton (34 km na rychlostních lodích, 2x 1. místo), na Berounce Vodácký maraton (58 km na turistických lodích, 1x 3. a 1x 8. místo) a na Vltavě pak první říjnový víkend Krumlovský maraton (26 km na pramici - 2. místo; 36 km ostatní). Vždy tedy maratonská výprava alespoň jednu medaili přivezla.

Reprezentační úspěch se povedl sourozencům Adamovým, kteří v oddílu RK Jablonec vyrostli. Na mistrovství světa v maratonu ve Španělsku oba získali medaili, když Anna Adamová v kategorii K1 ženy nestačila pouze na vítěznou reprezentantku Maďarska a dojela si pro stříbrnou medaili, Jakub Adam přidal druhý den bronz v kategorii mužů na K2 spolu s Michaelem Odvárkem. Oba tak významně přispěli k celkovému úspěchu české reprezentace, která v pořadí národů obsadila 2. příčku za domácím Španělskem.

Historickou událostí letošního roku bylo obnovení závodů v rychlostní kanoistice na jablonecké přehradě. Tyto závody tu byly naposledy téměř před 20 lety. 18. září se tato skutečnost prolomila a za podpory sponzorů a velkého úsilí organizátorů se podařilo Jablonecký trojúhelník - memoriál Jana Čondla a Pavla Roseho uspořádat. Závodilo se na tratích 500 m a 2 km ve všech věkových kategoriích a do budoucna je uvažováno i o rozšíření závodů do dvou dnů.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, posádka dračí lodě s úspěchy nezůstala pozadu, když se 21. srpna poprvé vydala zkusit své kvality na závody na Malou Skálu a hned zvítězila. O 14 dní později v Liberci své umístění zopakovala a naději pro budoucnost potvrdila v Jablonci v Memoriálu Jaroslava Poslta, kde překvapila třetím vítězstvím v řadě, tentokrát nad silným a zkušeným soupeřem - posádkou z Nymburka. RK Dragon tak přezimuje jako neporažený tým a v příští sezoně vyzkouší své kvality v seriálu závodů Grand Prix.

Protože pro příští měsíce jsou tréninky na vodě nereálné, čeká jak rychlostní kanoisty, tak „draky" zimní příprava v tělocvičně, posilovně, bazénu a až podmínky dovolí i na běžkách. Už teď se ale všichni těší na jaro.

 

Souhrn výsledků RK:

Medailová umístění z MČR

4x zlato

4x stříbro

9x bronz

Medailová umístění ze závodů ČP:

7x stříbro

6x bronz

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace