Ukončená sezona jabloneckých kanoistů

25.10.2010 18:57:44 | Autor: Bára Běželová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ukončená sezona jabloneckých kanoistů

Za příjemného počasí byla úklidem a posledním opékáním vuřtů v sobotu ukončena sezona 2010, která přinesla spoustu úspěchů, a to nejen v rychlostní kanoistice.

Prvními úspěchy se totiž blýskla i posádka dračí lodě, která vznikla počátkem roku jako druhé odvětví vodáckého sportu v rámci našeho oddílu - nese název RK Dragon Jablonec.

Rychlostní kanoisté, závodníci ve věku od 8 let až do veteránských kategorií, absolvovali všechny závody českého poháru a MČR, kde se pravidelně umisťovali na medailových pozicích. Jako doplněk přípravy se objížděly i oblastní závody, ze kterých získané medaile ani nelze spočítat.

Dobře si počínali především junior Jakub Petrovič, dorostenka Barbora Petrovičová a žačka Michaela Tegzová, kteří si vyrovnanými výkony zajistili možnost být pro příští rok opět součástí SCM. Výsledky z MČR v Račicích pak napomohly nominaci sourozenců Petrovičových na Olympijské naděje (mezinárodní závody pro dorost a juniory).

Starší členové doplnili termínovou listinu letošního roku účastí na kanoistických maratonech, konkrétně v květnu absolvovali Orlický maraton (34 km na rychlostních lodích, 2x 1. místo), na Berounce Vodácký maraton (58 km na turistických lodích, 1x 3. a 1x 8. místo) a na Vltavě pak první říjnový víkend Krumlovský maraton (26 km na pramici - 2. místo; 36 km ostatní). Vždy tedy maratonská výprava alespoň jednu medaili přivezla.

Reprezentační úspěch se povedl sourozencům Adamovým, kteří v oddílu RK Jablonec vyrostli. Na mistrovství světa v maratonu ve Španělsku oba získali medaili, když Anna Adamová v kategorii K1 ženy nestačila pouze na vítěznou reprezentantku Maďarska a dojela si pro stříbrnou medaili, Jakub Adam přidal druhý den bronz v kategorii mužů na K2 spolu s Michaelem Odvárkem. Oba tak významně přispěli k celkovému úspěchu české reprezentace, která v pořadí národů obsadila 2. příčku za domácím Španělskem.

Historickou událostí letošního roku bylo obnovení závodů v rychlostní kanoistice na jablonecké přehradě. Tyto závody tu byly naposledy téměř před 20 lety. 18. září se tato skutečnost prolomila a za podpory sponzorů a velkého úsilí organizátorů se podařilo Jablonecký trojúhelník - memoriál Jana Čondla a Pavla Roseho uspořádat. Závodilo se na tratích 500 m a 2 km ve všech věkových kategoriích a do budoucna je uvažováno i o rozšíření závodů do dvou dnů.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, posádka dračí lodě s úspěchy nezůstala pozadu, když se 21. srpna poprvé vydala zkusit své kvality na závody na Malou Skálu a hned zvítězila. O 14 dní později v Liberci své umístění zopakovala a naději pro budoucnost potvrdila v Jablonci v Memoriálu Jaroslava Poslta, kde překvapila třetím vítězstvím v řadě, tentokrát nad silným a zkušeným soupeřem - posádkou z Nymburka. RK Dragon tak přezimuje jako neporažený tým a v příští sezoně vyzkouší své kvality v seriálu závodů Grand Prix.

Protože pro příští měsíce jsou tréninky na vodě nereálné, čeká jak rychlostní kanoisty, tak „draky" zimní příprava v tělocvičně, posilovně, bazénu a až podmínky dovolí i na běžkách. Už teď se ale všichni těší na jaro.

 

Souhrn výsledků RK:

Medailová umístění z MČR

4x zlato

4x stříbro

9x bronz

Medailová umístění ze závodů ČP:

7x stříbro

6x bronz

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Dopravní opatření jablonecké MHD od pondělí 27. listopadu

Dopravní opatření jablonecké MHD platné od pondělí 27. listopadu pro linku č. 118: linka se vrací na svoji standardní trasu (kolem plaveckého bazénu), na základě dopravních průzkumů a dat ze systému automatického počítání cestujících ve vozidlech MHD se kvůli dlouhodobě nízkému využívání ruší spoje na lince č. 118 v pracovní dny s odjezdem ve 13:31 a 15:46 z autobusové nádraží a v 16:06 z Jabloneckých Pasek (pro cestu do J. Pasek a zpět lze využít linky č. 104, 106 a 116).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí plavci deklasovali krajskou konkurenci
V Desné přivítají advent v neděli
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Dva drony pro bezpečnější Jablonec
Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů
28.11.: Pokuty pro řidiče jablonecké MHD nejsou za zpoždění, ale předjetí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace