Tříbodová hlava Martina Doležala
04.11.2019 08:37:15 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Tři zápasy = devět bodů! Paráda. V Karviné naposledy Jablonec dvakrát prohrál, určitě tam nejezdí rád, ale tentokrát to vyšlo.
MFK Karviná - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Na hřišti posledního celku tabulky nastoupily celky v těchto sestavách:
• MFK Karviná: Pastornický - Ndefe, Kouřil, Rundić, Jan Moravec (46. Čonka) - Smrž, Marek Hanousek - V. Vukadinović (77. Lingr), Petráň, Galuška - J. Šašinka (83. Petkov). Náhradníci: Hrdlička - Dreksa, Petkov, Lingr, Čonka, Weber, Janečka.
• FK Jablonec: V. Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovović (70. Chramosta), Kratochvíl, Považanec (90+2. Pilík), Sýkora - Doležal (83. Kubista). Náhradníci: Richter - Jugas, T. Pilík, Hämäläinen, Chramosta, Matoušek, V. Kubista.
Začátek z jablonecké strany byl takový neslaný nemastný. Poslední celek tabulky si hravě poradil s nakopávanými míči a už v 7. minutě musel Hrubý po střele Smrže projevit svůj postřeh - nám dobře známý Vukadinovič vyzpovídal Břečku a Smrž byl v obrovské šanci! V 19. fauloval Jovovič, následovala rychlá rozehrávka a domácí hroťák Petráň z dobré příležitosti netrefil bránu. Jablonečtí se dostali ve 44. minutě do slibné příležitosti, ale Považanec svůj volej poslal nad.
Po obrátce se na hře moc nezměnilo, jenom trenér Straka svoje hochy asi ještě více nabudil, přibylo osobních soubojů, hrálo se hodně do vzduchu a tam byla lepší Karviná. Závěr utkání však zastihl v lepší pohodě hosty. Ti poněkud zrychlili hru a přicházely dobré příležitosti. V 63. minutě střílel z trestňáku Kratochvíl, ale Pastornický si na projektil v klidu počkal. Kratochvíl byl blízko ke gólu v 72. minutě, když mu do šance přihrál Považanec, ovšem Miloš trefil jenom vybíhajícího gólmana. Ale hrdina posledních minut se dočkal: Miloš Kratochvíl se na pravé straně pěkně uvolnil, naservíroval míč před bránu a tam Martin Doležal pohotovou hlavou překonal Pastornického a zajistil svému týmu tři body. Ještě v 90. minutě mohl Sýkora náskok zvýšit, ale při kličce gólmanovi si nechal příliš utéct míč a nic z toho nebylo.
Branky: 77. Doležal (Kratochvíl).
Karty: 33. J. Šašinka (KAR), 84. Ndefe (KAR) - 66. Jovović (JAB), 88. Krob (JAB)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:5.
Rozhodčí: Berka - Hájek, Horák.
Diváci: 2530.
Jablonecký tým tedy dokázal uhrát tři body konečně i v Karviné, na kterou mu to v minulosti moc nešlo. Zajímavostí byl start exjabloneckých hráčů v domácím dresu, nejvyšší hráč ligy Martin Kouřil svým Jabloneckým nic nedovolil, měl výbornou dlouhou přihrávku dopředu a ještě byl v hektickém závěru blízko k tomu, aby vyrovnal. Rychlík Vukadinovič měl výborný úvod, ale potom byl doslova neviditelný. V jabloneckém dresu byl velmi jistý Vlasta Hrubý a když v závěru dal trenér Rada šanci, aby si taky zahrál Chramosta s Doležalem, byla jablonecká ofenzíva taky smysluplnější. Miloš Kratochvíl byl v ofenzívě nejplatnější.
V sobotu se na Střelnici uskuteční bonbónek, přijede Sparta, sice bez v Opavě vyžluceného Kangy a pokud domácí zahodí svoji přespřílišnou opatrnost, měla by odjet ze Střelnice s prázdnou. Radův tým postoupil v tabulce na bronzovou příčku, skvělý úspěch, ale situace v první šestce začíná být našlapaná.
Související články
Chramosta trefil čtvrtfinále Mol Cupu
Pohledné fotbalové představení Jablonce proti Teplicím
Radova spokojenost s derby? Má jiné vidění fotbalu
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla
Stáhli kalhoty daleko před brodem…
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Nejčtenější články
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
05.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
04.12.: Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.