Pohledné fotbalové představení Jablonce proti Teplicím

26.10.2019 11:23:36 | Autor: Jaroslav Hrabák, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Plichta s Olomoucí, porážka se Slávií, plichta v Liberci, série nic moc. Není divu, že Radův tým už chtěl zase konečně vyhrát. Povedlo se. Teplice sedm zápasů neprohrály, předváděly dobré výkony, ale Jablonec je pro ně zřejmě místem zakletým.

FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)

Sestavy:

• FK Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Jovović, Pilík (72. Kubista), Kratochvíl (79. Chramosta), Považanec, Sýkora - Doležal (87. Hämäläinen). Náhradníci: Hanuš - Jugas, Macháček, R. Acosta.

• FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Shejbal, Čmovš, Paradin (46. P. Mareš) - Hyčka (77. Royo), Kodeš (46. Žitný), Kučera, Moulis - J. Mareš, Řezníček. Náhradníci: Jakub Diviš - Vyhnal, Trubač, Liška.

Chvíli to vypadalo vyrovnaně, ale jakmile v 15. minutě Břečka po asistenci Doležala překonal Grigara poprvé, šlo to s nimi s kopce. A domácím narostla křídla, v 25. minutě po přihrávce Jovoviče skóroval Doležal a pak už jen záleželo na chutí domácích borců, jaký bude další vývoj zápasu. Ve 35. minutě skvělý zákrok Grigara u tyče „sebral" Holíkově hlavičce cestu do sítě, ve 38. byl po závaru před Grigarem v šanci opět Holík, ale Mareš s ním penaltově zametl a šanci zmařil, bohužel to musel s velkým časovým odstupem napravit VAR, Julínka v tu chvíli přemohla slepota. K míči se postavil vyhlášený exekutor všech možných kopů Tomáš Pilík, ale kopl to školácky. Nejlépe jak mohl: pro Grigara - a ten nabídku využil. Škoda, 3:0 by lépe odpovídalo poločasovému vývoji.

Jablonec-Teplice 4:1<br />Autor: Václav Novotný Pohledná jablonecká hra pokračovala i po obrátce. V 52. minutě vyslal Jovovič kolmici do sóla Sýkoru, ale vybíhající Grigar hosty spasil dalším skvělým zákrokem. V 68. Hrubý zalaškoval při centru Moulise, ale míč naštěstí trefil jenom břevno. V 71. minutě odzvonilo hostům definitivně, Sýkorův roh si našel s nebývalou chutí a výtečně hrající Tomáš Břečka a hlavou prakticky rozhodl na 3:0.

V 86. minutě přišla domácí třešnička na dortu, to Čmovš nezvládl vysoký míč, toho využil Doležal a padající míč trefil z velké dálky ke Grigarově tyči, prostě nádhera. A potom ještě škoda, že si nabíhající Krob příliš předkopl balon, souboj s ním tak vyhrál jeho ještě nedávný kolega Grigar. Škoda, že domácí Hrubému tu nulu neubránili, po centru hlavičkoval Shejbal prudce a přesně, jablonecký gólman byl bez šance - 4:1.

Zápasová statistika:

Branky: 15. Břečka (Doležal), 25. Doležal (Jovović), 71. Břečka (Sýkora), 86. Doležal - 89. Shejbal (P. Mareš).
Karty: 45. Plechatý (JAB), 76. Jovović (JAB) - 30. Kodeš (TEP), 41. J. Mareš (TEP), 45+2. Jakub Řezníček (TEP), 57. Žitný (TEP), 64. Vondrášek (TEP).
Rozhodčí: Julínek - Podaný, Hock.
Diváci:
2 189.

Hrdinové zápasu byli dva: stoper Tomáš Břečka, dal nejen poprvé v životě dva góly v jednom utkání, ale v lize po pěti letech. Před hlavní tribunou předvedl míčovou ekvilibristiku par excellence a bouřlivý potlesk ho také odměnil. Tím druhým byl zaskakující kapitán Martin Doležal. Tým však příkladně bojoval, jako Doležalův útočný pomocník i Kratochvíl, ten dokonce trefil břevno, agilní byl Holík a zvláště v první půli výborná levá strana Krob-Sýkora. I díky Teplicím, které nepřijely hrát mistrák, ale cosi jako volné pobíhání. Zápas sehráli Radovi hoši výtečně, bez vykartovaného kapitána Hübschmana a zraněného Matouška se dostal v základu šanci Pilík, diváky potěšilo i střídání, konečně viděli delší časový bez ladu a skladu. To byla voda na mlýn domácích a kdyby měli Radovci více chuti, úplně kliďánko želvička z toho mohl být půltucet - a čisté konto!

Ale fotbal pokračuje: v úterý 29. října hraje Jablonec v Opavě v MOL Cupu a na Moravě by výprava klidně mohla zůstat, v neděli 3. listopadu totiž hrají v Karviné. No a v kalendáři si zatrhněte sobotu 9. listopadu v 17 hodin: na Střelnici přijede Sparta!