Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky

10.11.2020 11:28:10 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky

Policie pátrá po neznámém pachateli, který minulý týden ve Mšeně na ulici ukradl peněženku, kterou bezprostředně před činem ztratila při cestě z nákupu 77letá žena. Událost se stala ve středu 4. listopadu v době od 12.20 do 12.30 hodin.

„Seniorka šla z prodejny Malá Jizera v ulici Palackého, přes přechod pro chodce ve směru k ulici F. L. Čelakovského. Dále pokračovala pěšinou k Domu pro seniory, která vede k parkovišti u tohoto domu. Na této pěšině potkala proti ní jdoucího mladíky ve věku asi kolem dvaceti let, vysokého asi 170 cm a hubené postavy. Na sobě měl oblečenou tmavou mikinu s kapucí s šedou vnitřní stranou. Následně na tuto seniorku křičela neznámá žena, aby ji upozornila na to, že „něco" ztratila. Seniorka se ohlédla a už jen viděla, jak uvedený mladík ze země sbírá její peněženku, kterou okamžik před tím během chůze ztratila. Neznámá žena ještě seniorce také sdělila, že mladík ji tu peněženku sebral a utíkal z místa činu rychle pryč," popsala tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Seniorka se sice za ním rozběhla, ale mladík i s její peněženkou utekl. Vzhledem k tomu, že utíkal i přes prostor autobusové zastávky, kde stálo v té chvíli několik lidí, tak okradená žena ještě na ně volala „ukradl mi peněženku". Nikdo z přítomných nereagoval a mladík tedy volně mezi nimi proběhl.

„V ukradené peněžence měla žena uloženou finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu - vše v celkové hodnotě 600 Kč. Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou - Mšeně již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky," dodala Dagmar Sochorová.

V tuto chvíli se ovšem mšenští policisté obracejí s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém pachateli na veřejnost a případné svědky celé události - především na neznámou ženu, která skutek viděla a na dále na ty, kteří stáli na autobusové zastávce v době, kdy místem pachatel utíkal.

Pokud má někdo jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti dosud neznámého pachatele, ať je sdělí policistům na bezplatné lince 158 nebo přímo mšenským policistům na tel. č. 735 788 625.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Během dvou nocí vykradl muž v Jablonci přes dvacet aut

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace