Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky

10.11.2020 11:28:10 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky

Policie pátrá po neznámém pachateli, který minulý týden ve Mšeně na ulici ukradl peněženku, kterou bezprostředně před činem ztratila při cestě z nákupu 77letá žena. Událost se stala ve středu 4. listopadu v době od 12.20 do 12.30 hodin.

„Seniorka šla z prodejny Malá Jizera v ulici Palackého, přes přechod pro chodce ve směru k ulici F. L. Čelakovského. Dále pokračovala pěšinou k Domu pro seniory, která vede k parkovišti u tohoto domu. Na této pěšině potkala proti ní jdoucího mladíky ve věku asi kolem dvaceti let, vysokého asi 170 cm a hubené postavy. Na sobě měl oblečenou tmavou mikinu s kapucí s šedou vnitřní stranou. Následně na tuto seniorku křičela neznámá žena, aby ji upozornila na to, že „něco" ztratila. Seniorka se ohlédla a už jen viděla, jak uvedený mladík ze země sbírá její peněženku, kterou okamžik před tím během chůze ztratila. Neznámá žena ještě seniorce také sdělila, že mladík ji tu peněženku sebral a utíkal z místa činu rychle pryč," popsala tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Seniorka se sice za ním rozběhla, ale mladík i s její peněženkou utekl. Vzhledem k tomu, že utíkal i přes prostor autobusové zastávky, kde stálo v té chvíli několik lidí, tak okradená žena ještě na ně volala „ukradl mi peněženku". Nikdo z přítomných nereagoval a mladík tedy volně mezi nimi proběhl.

„V ukradené peněžence měla žena uloženou finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu - vše v celkové hodnotě 600 Kč. Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou - Mšeně již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky," dodala Dagmar Sochorová.

V tuto chvíli se ovšem mšenští policisté obracejí s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém pachateli na veřejnost a případné svědky celé události - především na neznámou ženu, která skutek viděla a na dále na ty, kteří stáli na autobusové zastávce v době, kdy místem pachatel utíkal.

Pokud má někdo jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti dosud neznámého pachatele, ať je sdělí policistům na bezplatné lince 158 nebo přímo mšenským policistům na tel. č. 735 788 625.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Během dvou nocí vykradl muž v Jablonci přes dvacet aut

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Tanvaldě zopakovala vítězství Volba pro město
V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
První vítězství jabloneckého béčka v Břízkách
Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda

Nejčtenější články

22.09.: Obrazem: Otevření samoobslužné školní restaurace v Tanvaldě
22.09.: Neslibujeme zázraky, ale zodpovědný přístup
23.09.: Začala oprava ulice Široké v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace