Tanvaldské gymnázium otevřelo špičkovou laboratoř fyziky

04.11.2021 12:26:09 | Autor: Jan Kohoutek | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Tanvaldské gymnázium otevřelo špičkovou laboratoř fyziky

Od podzimu 2021 funguje na tanvaldském gymnáziu nová laboratoř fyziky, která je svým vybavením a moderním konceptem naprostou špičkou v regionu.

V laboratoři se nyní nachází deset žákovských pracovišť, z nichž každé je určeno pro dva žáky. Každé pracoviště má své vlastní napájení, možnost připojení k počítači a je vybaveno dřezem s tekoucí vodou. Velkou výhodou je výsuvný panel osazený základními elektrotechnickými a elektronickými součástkami, dále měřicími analogovými i digitálními přístroji. Díky tomuto modulu mohou žáci velmi pohodlně sestavovat různé obvody, sledovat vlastnosti a chování prvků v obvodu, ověřovat platnost zákonů z elektrotechniky, měřit voltampérové charakteristiky součástek. Laboratoř je vybavena také tou nejmodernější projekční technikou. Celková pořizovací cena vybavení je 1 600 000 Kč.

Další investice ve výši 1 040 000 Kč směřovala do nákupu kvalitních pomůcek pro fyziku a biologii. V nové fyzikální laboratoři mají žáci k dispozici nové sady pro pokusy z dalších fyzikálních oborů, například dynamiky, optiky, elektrostatiky, magnetismu a dalších. V případě pomůcek pro laboratoř biologie se jedná hlavně o kvalitní mikroskopy, okulárové kamery, biologické preparáty a modely.

Nová laboratoř fyziky na gymnáziu Tanvald<br />Autor: Antonín Bělonožník Škola získala finanční prostředky díky zapojení do projektu Naplňování Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje. Významnou finanční pomoc na stavební úpravy poskytlo město Tanvald.

Investice do vybavení školy pokračují i v současné době. Před dokončením je rekonstrukce odborné učebny chemie a realizuje se nákup moderní digestoře pro chemickou laboratoř.
Tyto investice pomohou k obohacení vzdělávací nabídky a s ohledem na přírodovědné zaměření školy na vyšší provázanost teoretické výuky s praktickým využitím poznatků. Škola se bude moci díky lepšímu vybavení také více zaměřit na talentované žáky a zlepšit již probíhající spolupráci s Přírodovědeckými fakultami Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Palackého v Olomouci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dění na Gymnáziu Tanvald během září a října
Zahájení školního roku na Gymnáziu Tanvald
Podzim na tanvaldském gymnáziu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace