Dění na Gymnáziu Tanvald během září a října

06.10.2021 10:32:21 | Autor: Ivan Nývlt | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Dění na Gymnáziu Tanvald během září a října

Měsíce září a říjen přinesly žákům a studentům tanvaldského gymnázia vpravdě bohatý a nabitý program, nepočítáme-li v to již samotný začátek prezenční výuky a rozjezd ve školních lavicích. A lze povědět, že každý z ročníků, primou počínaje a oktávou konče, si přišel na své. Pojďme si jednotlivé události připomenout.

Ročník prima nejenže se dočkal slavnostní imatrikulace v prostorách tanvaldského kina na počátku září, ale 8. – 10. září  si užil harmonizačního pobytu v Příchovicích, jehož cílem bylo stmelení nově vytvořeného kolektivu.

Ročníky sekunda a tercie se v polovině září nechaly zachraňovat! A to členy Horské služby ČR ze sedačkové lanovky skiareálu Rejdice. Horská služba před samotným užitím slaňovací techniky žáky náležitě poučila a kdo nechtěl být účasten, mohl zůstat v chatě pod vlekem. Děti si akci užily, ale tradicí této akce bylo deštivé počasí. Očité svědectví jednoho ze žáků: „Sice se bojím výšek, ale na lanovce mi to nijak nevadilo. Když nás spouštěli dolů, tak to bylo hustý! Ačkoliv jsme promokli, ale v Panoramě jsme dostali výbornou bramboračku a rohlík.“

<br />Autor: Archiv GT Ročník kvarta 20. září v rámci výuky občanské výchovy a historie vyrazil za poznáním do hlavního města, a to přímo do Valdštejnského paláce, kde žáci měli možnost projít prostorami sloužícími Senátu ČR. Dozvěděli se tak nejen o historii paláce samotného, ale též o současnosti spjaté s fungováním Senátu.

Kvinta mezi 12. a 14. zářím absolvovala terénní výuku v Krkonoších, konkrétně na Vosecké boudě, která se stala základnou pro pěší túry po Krkonoších. Studenti se dověděli mnohé informace z oborů geologie, geografie, biologie i historie. Viděno očima studentky: „Prochodili jsme kus Krkonoš, viděli jsme Violík, Sněžné jámy, Pančavský vodopád, Labskou boudu, mohylu Hanče a Vrbaty. Podívali jsme se i k Růženčině zahrádce. Dohromady jsme nachodili něco kolem padesáti kilometrů."

Sextáni též vyjeli za poznáním do Prahy. Stalo se 21. září a cílem se staly prostory Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde pro studenty bylo nachystáno seznámení s interaktivní periodickou soustavou prvků. Navíc tu byla ojedinělá možnost si jednotlivé prvky fyzicky ohmatat a prohlédnout. Odpolední část programu byla věnována stavu životního prostředí. Septima počátkem září tradičně pomáhala při organizaci sportovního klání hendikepovaných sportovců v Autokempu Tanvaldská kotlina.

Ročník oktáva též nepřišel zkrátka a v druhém zářijovém týdnu se účastnil sportovního a poznávacího kurzu pořádaného v Pojizeří, se základnou na Malé Skále. Atraktivní se pro účastníky stalo lezení na Via Ferrata Vodní brána u Semil.

<br />Autor: Archiv GT A je pamatováno nejen na žáky a studenty stávající, ale též na ty budoucí. Dne 4. října se v odborných učebnách biologie odehrála akce Jedno odpoledne s biologií, v jehož rámci si uchazeči o studium na zdejším gymnáziu vyzkoušeli práci s nově pořízenými moderními mikroskopy, určovali přírodniny a řešili zábavné kvízy. Informace o dalších tematicky zaměřených dnech budou s dostatečným předstihem avizovány na stránkách školy.

Na 12. října je v tanvaldském kině pro školu naplánován program Svět kolem nás, v jehož rámci se žáci prostřednictvím přímých aktérů dozvědí spoustu zajímavých poznatků o Číně.

Garanty jednotlivých akcí bylo samotné vedení školy, třídní učitelé a vyučující jednotlivých předmětů. K řadě z nich byli přizváni i odborníci a lektoři „zvenčí“. Smysl těchto akcí a aktivit spočívá v ozvláštnění tradiční výuky pro žáky a studenty. To vše v souladu se vzdělávacím programem školy. Závěrem jedno obrovské přání: Otevřené školy, setkávání se ve třídách i mimo ně, třeba i při výše uvedených akcích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace