Dění na Gymnáziu Tanvald během září a října

06.10.2021 10:32:21 | Autor: Ivan Nývlt | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Dění na Gymnáziu Tanvald během září a října

Měsíce září a říjen přinesly žákům a studentům tanvaldského gymnázia vpravdě bohatý a nabitý program, nepočítáme-li v to již samotný začátek prezenční výuky a rozjezd ve školních lavicích. A lze povědět, že každý z ročníků, primou počínaje a oktávou konče, si přišel na své. Pojďme si jednotlivé události připomenout.

Ročník prima nejenže se dočkal slavnostní imatrikulace v prostorách tanvaldského kina na počátku září, ale 8. – 10. září  si užil harmonizačního pobytu v Příchovicích, jehož cílem bylo stmelení nově vytvořeného kolektivu.

Ročníky sekunda a tercie se v polovině září nechaly zachraňovat! A to členy Horské služby ČR ze sedačkové lanovky skiareálu Rejdice. Horská služba před samotným užitím slaňovací techniky žáky náležitě poučila a kdo nechtěl být účasten, mohl zůstat v chatě pod vlekem. Děti si akci užily, ale tradicí této akce bylo deštivé počasí. Očité svědectví jednoho ze žáků: „Sice se bojím výšek, ale na lanovce mi to nijak nevadilo. Když nás spouštěli dolů, tak to bylo hustý! Ačkoliv jsme promokli, ale v Panoramě jsme dostali výbornou bramboračku a rohlík.“

<br />Autor: Archiv GT Ročník kvarta 20. září v rámci výuky občanské výchovy a historie vyrazil za poznáním do hlavního města, a to přímo do Valdštejnského paláce, kde žáci měli možnost projít prostorami sloužícími Senátu ČR. Dozvěděli se tak nejen o historii paláce samotného, ale též o současnosti spjaté s fungováním Senátu.

Kvinta mezi 12. a 14. zářím absolvovala terénní výuku v Krkonoších, konkrétně na Vosecké boudě, která se stala základnou pro pěší túry po Krkonoších. Studenti se dověděli mnohé informace z oborů geologie, geografie, biologie i historie. Viděno očima studentky: „Prochodili jsme kus Krkonoš, viděli jsme Violík, Sněžné jámy, Pančavský vodopád, Labskou boudu, mohylu Hanče a Vrbaty. Podívali jsme se i k Růženčině zahrádce. Dohromady jsme nachodili něco kolem padesáti kilometrů."

Sextáni též vyjeli za poznáním do Prahy. Stalo se 21. září a cílem se staly prostory Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde pro studenty bylo nachystáno seznámení s interaktivní periodickou soustavou prvků. Navíc tu byla ojedinělá možnost si jednotlivé prvky fyzicky ohmatat a prohlédnout. Odpolední část programu byla věnována stavu životního prostředí. Septima počátkem září tradičně pomáhala při organizaci sportovního klání hendikepovaných sportovců v Autokempu Tanvaldská kotlina.

Ročník oktáva též nepřišel zkrátka a v druhém zářijovém týdnu se účastnil sportovního a poznávacího kurzu pořádaného v Pojizeří, se základnou na Malé Skále. Atraktivní se pro účastníky stalo lezení na Via Ferrata Vodní brána u Semil.

<br />Autor: Archiv GT A je pamatováno nejen na žáky a studenty stávající, ale též na ty budoucí. Dne 4. října se v odborných učebnách biologie odehrála akce Jedno odpoledne s biologií, v jehož rámci si uchazeči o studium na zdejším gymnáziu vyzkoušeli práci s nově pořízenými moderními mikroskopy, určovali přírodniny a řešili zábavné kvízy. Informace o dalších tematicky zaměřených dnech budou s dostatečným předstihem avizovány na stránkách školy.

Na 12. října je v tanvaldském kině pro školu naplánován program Svět kolem nás, v jehož rámci se žáci prostřednictvím přímých aktérů dozvědí spoustu zajímavých poznatků o Číně.

Garanty jednotlivých akcí bylo samotné vedení školy, třídní učitelé a vyučující jednotlivých předmětů. K řadě z nich byli přizváni i odborníci a lektoři „zvenčí“. Smysl těchto akcí a aktivit spočívá v ozvláštnění tradiční výuky pro žáky a studenty. To vše v souladu se vzdělávacím programem školy. Závěrem jedno obrovské přání: Otevřené školy, setkávání se ve třídách i mimo ně, třeba i při výše uvedených akcích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci
Potvrzené případy na 100 tisíc obyvatel v kraji jsou už na tisícovce
U Zásady zapadl ve sněhu autobus
Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek
Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
28.11.: Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
29.11.: Rada čeká, až se to zlomí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace