Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu

20.06.2020 18:16:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu

Jablonec nad Nisou uzavře Smlouvu o spolupráci při přípravě a realizaci stavby dešťové kanalizace v ulicích Budovatelů, Soukenná a Dolní náměstí se Severočeskou vodárenskou společností, a. s. Díky koordinaci stavby mezi městem a správci sítí bude ulice U Zeleného stromu rozkopaná jen jednou a město ušetří na finančních výdajích za finální povrch komunikace dvě třetiny z celkových nákladů.

Odbor územního a hospodářského rozvoje (OÚaHR) připravuje na tento rok realizaci části stavby dešťové kanalizace v centru, která náleží do projektu II. etapy dešťové kanalizace v ulicích U Zeleného stromu a Soukenné, na Anenském a Dolním náměstí, jejíž realizace je v plánu v roce 2022.

„Stavbu koordinujeme s rekonstrukcí jednotné kanalizace a vodovodu v komunikaci U Zeleného stromu, na části Anenského náměstí a ve Fügnerově ulici, kterou provádí Severočeská vodárenská společnost, a s rekonstrukcí plynovodu, již realizuje GasNet, s.r.o. Protože oba správci sítí budou opravovat už letos, rozhodli jsme se k nim připojit s vlastní částí projektu, abychom do silnice I. třídy nezasahovali znovu v roce 2022 a neobtěžovali tak Jablonečany i řidiče opakovaným výkopem a uzavírkou komunikace. Navíc se při pokládce finálního povrchu budeme na nákladech podílet jednou třetinou, takže výrazně ušetříme," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Město tak už letos položí část odtokové stoky z budoucí retenční nádrže na Anenském náměstí do překopu pod silnicí I/14 - ulice U Zeleného stromu a ukončí ji výtokem do koryta Lužické Nisy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukci Rádelského mlýna koronavir nezpomalil, skončí o rok dřív
Rýnovice - Ostrý roh. Místo, kudy jezdily dějiny
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou
Přesuny zastávek MHD a objízdné trasy v Jablonci
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Křižovatku U Zeleného stromu v Jablonci opět omezí úpravy zeleně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace