Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu

21.04.2020 17:01:38 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu

Údržbu komunikací po zimní sezóně zahájilo statutární město Jablonec nad Nisou opravami ulic, které slouží jako objízdné trasy kvůli uzavírkám křižovatek Rádelský mlýn nebo Budovatelů-Poštovní. Oddělení správy komunikací letos hospodaří s částkou 19 milionů korun.

„Hotová je první fáze oprav v tzv. obrazcích, během které se nám podařilo opravit ulice sloužící jako objízdné trasy pro uzavírku jabloneckého ramene křižovatky Rádelský mlýn, ale i pro uzavírku křižovatky Budovatelů-Poštovní," upozornil vedoucí oddělení správy komunikací Martin Černý. Vyspravené tak jsou ulice Belgická, Riegrova a Ladova. „Dále se bude standardně pokračovat údržbou komunikací I. a II. tříd a těch, po kterých vedou linky městské hromadné dopravy," dodal Černý. V současné chvíli technické služby provádějí údržbu vozovek například v ulicích Palackého, Rýnovická, Na Roli a pokračovat budou postupně dále do Mšena.

Kromě běžných oprav a údržby se oddělení zaměřuje také ne velkoplošné opravy komunikací. Původně na ně bylo v letošním městském rozpočtu vyčleněno 10 milionů korun. Kvůli přesunům položek do finanční rezervy počítá oddělení zatím s miliony šesti.

„Naše záměry velkoplošných oprav nerušíme, ale část časově zbytných výdajů jsme v rámci rozpočtu přesunuli do nové rezervy, určené na obranu proti pravděpodobnému významnému propadu daňových příjmů měst a obcí v roce 2020," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil. „Situaci budeme průběžně v řádu týdnů vyhodnocovat, na příznivé změny ekonomiky operativně reagovat a k plánovaným opravám a investicím se budeme vracet," doplnil náměstek, podle kterého ani po uvolnění vládních opatření není možné vyčíslit velikost propadu příjmů rozpočtu města.

„Na některých celoplošných opravách spolupracujeme s vlastníky inženýrských sítí. Takovým příkladem je ulice Uhelná, kde po rekonstrukci plynovodu položíme kompletně nový povrch. Dále se velkoplošné opravy budou provádět třeba v ulicích Korálková, Podlesí či Školní," připomněl vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu. Kromě komunikací dostanou kompletně nový povrch také kupříkladu chodníky podél části ulice Prosečské nebo Mechové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Sjezd na Jablonec z Rádelského mlýna již uzavřen
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
V Arbesově ulici v Jablonci bude možnost připojení na novou kanalizaci
V Jablonci pokračují čtyři stavby, v dubnu začnou další dvě
Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Vyfrézovaná místa na silnicích v Jablonci jsou opravená
Stavba v jabloneckém centru začne 16. března
Most u městských lázní v Jablonci se opravuje
Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Na jablonecký skatepark je konečná studie

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace