Starou hasičskou věž je třeba očistit a oživit barvy

01.06.2021 19:28:21 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Starou hasičskou věž je třeba očistit a oživit barvy

Od pondělí 7. června začne jablonecký magistrát opravovat fasádu věže zrekonstruovaného sídla městské policie. Práce by měly trvat zhruba týden a město za ně zaplatí více jak 60 tisíc korun.

„Jde o první opravu fasády od rekonstrukce. Firma Pavel Slavík fasádu očistí od trusu, napenetruje a nanese nové fasádní barvy ve stejném odstínu. Pracovat se bude z vysokozdvižné plošiny," popsala opravy Eva Peukertová, vedoucí oddělení vnitřní správy jabloneckého magistrátu, která dodává, že za celou zakázku město zaplatí 60 900 korun.

Kromě věže už oddělení vnitřní správy na balkóně u pracovny ředitele městské policie natřelo rezavějící zábradlí a opravilo poškozené zateplení a fasádu, do níž zateklo. „Tato oprava včetně výmalby ředitelny a sousední kanceláře si vyžádala téměř 57 tisíc korun," dodala Peukertová.

Budova městské policie vznikla přestavbou bývalé požární zbrojnice v letech 2009-2010 nákladem 80,7 milionu korun, přičemž město na ni získalo tehdy dotaci z EU, státního rozpočtu a z Libereckého kraje v souhrnné výši 70,2 milionu korun. Zrekonstruovaná budova se otevřela v březnu roku 2011.

Bývalá hasičská zbrojnice, nyní sídlo MP Jablonec nad Nisou, se nachází v městské památkové zóně. Tvořily ji dva objekty - původní budova s věží z přelomu 19. a 20. století a pozdější přístavba v jižní části.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Strážníci požádali o dotace na pět projektů za téměř dva miliony
Další bod v Tyršových sadech rozšiřuje kamerový systém v Jablonci
Kamerový systém v Jablonci stárne, chtějí jej modernizovat
V Tyršově parku má jablonecká městská policie nové stanoviště
Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku

Nejčtenější články

02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace