Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA

23.02.2020 16:49:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA

Jablonečtí zastupitelé schválili smlouvu mezi městem a společností GREPA Networks, s.r.o., o dodávce datových služeb pro Městský kamerový dohlížecí systém (MKDS). Smlouva bude uzavřená na čtyři roky s roční výpovědní lhůtou a maximálně za dva miliony korun bez DPH.

Kromě uzavření smlouvy zastupitelé uložili primátorovi Jiřímu Čeřovskému pořídit rozvojovou strategii MKDS na léta 2020-2034 a ověřovací studii pro nejhospodárnější a optimální technické řešení datových toků MKDS.

Řešením dodávky datových služeb pro MKDS se zastupitelé zabývali již v letech 2018-2019 zvláště v souvislosti s narovnáním se společností GREPA Networks, s.r.o., jež je od roku 2016 vlastníkem optické trasy. „Narovnání schválené zastupitelstvem loni v říjnu řešilo zajištění provozu kamerového systému od okamžiku přepojení na optické trasy v roce 2016 do konce roku 2019," shrnul primátor Čeřovský.

„Výši ceny ovlivňuje kapacita připojení, propustnost trasy, garance dostupnosti služby, IT bezpečnost apod. Určit přesně průměrnou cenu za připojení jednoho kamerového bodu vzhledem k velkému množství proměnných nelze. Například Liberec platí za datové přenosy vybraných deseti kamerových bodů téměř 49 tisíc korun bez DPH měsíčně. Zbytek přenosové sítě ostatních kamerových bodů město vlastní a její správa Liberec přijde na něco málo přes 165 tisíc korun bez DPH měsíčně," řekl vedoucí oddělení právního Jiří Kučera a dodal: „Uzavření smlouvy mezi statutárním městem a společností GREPA Network, s.r.o., ukončí nejistoty při zajištění provozu MKDS. Během následujících čtyř let vznikne rozvojová strategie kamerového systému na období 2020-2034 společně s ověřovací studií, jejichž cílem je především pokrytí území města kamerovým systémem."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Školy a školky v Jablonci budou mít internet na pět let zdarma

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prioritou je podpora mládežnického sportu a sportování veřejnosti
Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy
07.06.: Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
06.06.: Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace