Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA

23.02.2020 16:49:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA

Jablonečtí zastupitelé schválili smlouvu mezi městem a společností GREPA Networks, s.r.o., o dodávce datových služeb pro Městský kamerový dohlížecí systém (MKDS). Smlouva bude uzavřená na čtyři roky s roční výpovědní lhůtou a maximálně za dva miliony korun bez DPH.

Kromě uzavření smlouvy zastupitelé uložili primátorovi Jiřímu Čeřovskému pořídit rozvojovou strategii MKDS na léta 2020-2034 a ověřovací studii pro nejhospodárnější a optimální technické řešení datových toků MKDS.

Řešením dodávky datových služeb pro MKDS se zastupitelé zabývali již v letech 2018-2019 zvláště v souvislosti s narovnáním se společností GREPA Networks, s.r.o., jež je od roku 2016 vlastníkem optické trasy. „Narovnání schválené zastupitelstvem loni v říjnu řešilo zajištění provozu kamerového systému od okamžiku přepojení na optické trasy v roce 2016 do konce roku 2019," shrnul primátor Čeřovský.

„Výši ceny ovlivňuje kapacita připojení, propustnost trasy, garance dostupnosti služby, IT bezpečnost apod. Určit přesně průměrnou cenu za připojení jednoho kamerového bodu vzhledem k velkému množství proměnných nelze. Například Liberec platí za datové přenosy vybraných deseti kamerových bodů téměř 49 tisíc korun bez DPH měsíčně. Zbytek přenosové sítě ostatních kamerových bodů město vlastní a její správa Liberec přijde na něco málo přes 165 tisíc korun bez DPH měsíčně," řekl vedoucí oddělení právního Jiří Kučera a dodal: „Uzavření smlouvy mezi statutárním městem a společností GREPA Network, s.r.o., ukončí nejistoty při zajištění provozu MKDS. Během následujících čtyř let vznikne rozvojová strategie kamerového systému na období 2020-2034 společně s ověřovací studií, jejichž cílem je především pokrytí území města kamerovým systémem."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Školy a školky v Jablonci budou mít internet na pět let zdarma

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace