Skvělý druhý poločas motal hlavu Plzeňským

07.05.2017 18:57:37 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poslední zápasy FK připomínají jednu historickou postavu, která bohatým brala a chudým dávala. Ten, kdo viděl domácí souboj s Příbramí moc nevěřil, že Jablonečané mohli sehrát na Slavii zápas, jaký sehráli a sebrali domácím jen bod. Druhý poločas v sobotu s mistrovskou Plzní však ukázal, že když jablonečtí fotbalisté přitlačí na důrazu a zlepší pohyb, tak můžou porazit každého, ale tentokrát se to ještě nepovedlo.

FK Jablonec n. N. - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Jako první zahrozil Jablonec, ale Kozáčik v sedmé minutě Mehanovičovu střelu z dálky vyrazil. O čtyři minuty později otevřeli skóre hosté. Severočeši odvrátili tradičně Benešem Petrželův roh jen na hranici vápna, kde se do balonu z voleje opřel Ivanschitz, a trefil se přesně pod břevno. Vzápětí vyhlavičkoval Kopicovu ránu obránce, stejného hráče pak vychytal domácí brankář Hrubý a Hořavův pokus mířil vedle. Hosté v té době byli lepší hlavně na fauly, z nichž ten Hubníkův přímo před hlavní tribunou měl být určitě více ohodnocen než žlutě.

Jablonec v první půli nenavázal na výkon ze Slavie a v ofenzivě nebyl příliš nebezpečný. Výjimkou bylo pár závarů po půlhodině hry, které ale Západočeši přežili a udeřili podruhé. Tribunami neoblíbený Limberský v 37. minutě šajtlí vysunul Petrželu, který postupoval do otevřené obrany, přesně zleva přihrál do běhu Ivanschitzovi, a ten z malého vápna uklidil míč k tyči. Rakouský záložník dal třetí gól v dresu Viktorie.

Sobotní utkání bylo fotbalisty věnováno hasičům a jejich záslužné činnosti. Jablonecký kouč Zdeněk Klucký v poločase hned dvakrát vystřídal, na trávník poslal Doležala s Masopustem a domácí hráči vběhli na hřiště opravdu jako k ohni. Diviš ještě pálil po přečíslení vedle, ale v 58. minutě už domácí snížili. Kozáčik před Mihálikem balon jen vyrazil k Doležalovi, který zamířil k tyči a oslavil svůj první jarní gól.

FK Jablonec - FC Viktoria Plzeň 2:2<br />Autor: Václav Novotný „Nebyli jsme s první půlí spokojeni. Hned o poločase jsme střídali, do druhé půle jsme poslali dva nové hráče a myslím, že jsme udělali dobře. Naše hra hned úplně změnila parametry. Byli jsme pak nebezpeční dopředu a začali jsme se prosazovat," řekl jablonecký trenér.

Plzeňští byli zděšeni a nevěděli kam dřív skočit, na trávníku v tu chvíli téměř neexistovali a domácí toho za dalších pět minut využili k vyrovnání. Kozáčik nejprve vyškrábl Mihálikův pokus, ale dorážející Doležal elegantně nůžkami přes hlavu dostal míč do sítě. Někteří hosté překvapivě již v závěru pletli nohama, před tribunou hlavně dvacetiletý reprezentant do 21 let Matějů, který pro Masopustovu závěrečnou šanci již nebyl žádným soupeřem.

Krátce po obdrženém druhém gólu trenér hostí poslal do hry Václava Pilaře, který měl asi vykřesat ještě jiskru naděje pro Plzeň, ale i když prokázal rychlost a s ní nadělal párkrát starosti Jabloneckým, tak to hostům nepomohlo.

Vendo, jaké je to hrát po téměř dvouleté pauze zaviněné zraněním, jak to vypadá? „Není to při běhu a hře vidět, ale stále to není ono, vždyť skoro ani netrénuju, tak to musí být znát, ale naděje zůstává," vysvětlil našemu redaktorovi svůj stav po zranění reprezentant Václav Pilař.

Branky: 58. a 63. Doležal - 11. a 37. Ivanschitz. Rozhodčí: Jílek - Moláček, Pochylý. ŽK: Jankovič, Mihálik - Hubník. Diváci: 3660.

Sestavy:
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený - V. Kubista, Pospíšil (46. Masopust) - Diviš (84. Považanec), Mehanovič (46. Doležal), Trávník - Mihálik. Trenér: Klucký.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (70. Kovařík), Ivanschitz (64. Pilař), Kopic - Poznar (75. Krmenčík). Trenér: Bečka.