Školní rok v Jablonci odstartoval
03.09.2018 17:37:47 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
První školní den v Jablonci nad Nisou již tradičně probíhal na všech školách za účastí vedení radnice a pracovnic odboru školství, kultury a sportu. Všichni prvňáčci v dárkovém balíčku přichystaném jabloneckým magistrátem obdrželi drobnosti potřebné pro čas strávený ve škole.
Na ZŠ Pivovarské přivítal prvňáky náměstek primátora Miloš Vele slovy: „První školní den znamená pro děti i rodiče velkou změnu. Dětem přeji, aby se s ní dokázaly rychle a s úspěchem vypořádat, a rodičům, aby pro své školáky byli vždy oporou." Dále Vele přítomným na sebe prozradil, že základní škola v Pivovarské ulici je jeho srdeční záležitostí, protože sám ji jako dítě navštěvoval.
Díky posunutí zahájení školního roku pro prvňáky v ZŠ Liberecké až od 9 hodin mohl Miloš Vele spolu se svým kolegou Lukášem Pletichou navštívit i tuto. „Na naší škole se stalo již milou tradicí, že první školní den usnadníme prvňákům tím, že žáci devátých tříd se stanou jakýmisi jejich průvodci v novém prostředí," zdůvodnil Jiří Čeřovský, ředitel ZŠ Liberecká, posunutí začátku prvního dne pro prvňáky o jednu hodinu.
I zde byly pro nové školáky připraveny balíčky, ve kterých děti našly psací potřeby, zápisníky také pexeso s abecedou.
Související články
Na jabloneckých přechodech budou opět dohlížet strážníci i VPP
Jak bude probíhat první školní den v Jablonci nad Nisou?
Škola volá i v Jablonci nad Nisou
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
V Jablonci má skončit problematická ubytovna Neptun
ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
Harrachov čeká velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
Podezření, omyly i rychlá pomoc: strážníci řešili sérii oznámení
Liberecký kraj se opět zapojuje do kampaně Česko svítí modře
Nejčtenější články
02.04.: ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
01.04.: Česko-německé Velikonoce oživí Rýnovice
01.04.: Podezření, omyly i rychlá pomoc: strážníci řešili sérii oznámení
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.