Škola v Pasířské má nové víceúčelové hřiště

05.08.2022 17:27:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Škola v Pasířské má nové víceúčelové hřiště

Ve sportovním areálu ZŠ Pasířská na Žižkově Vrchu v Jablonci nad Nisou mají nové víceúčelové sportoviště. Na staré asfaltové a nevyužívané ploše je nyní nový plastový povrch NISAPLAST II., na který město škole přispělo částkou 200 tisíc korun. Nové školní sportoviště o velikosti 36 x 18 m2 vyšlo celkem na téměř půl milionu korun včetně DPH.

Projekt revitalizace nevyužité plochy na moderní sportoviště se podařilo realizovat za necelé čtyři měsíce díky spolupráci statutárního města Jablonec nad Nisou, ZŠ Pasířská a sportovního klubu Florbal Jablonec. Rozpočet byl vyčíslen přibližně na 460 tis. Kč, přičemž cena povrchu činila 425 tis. včetně DPH, za dopravu a malování oblouků na házenou se zaplatí následně 4 500 Kč.

„Město poskytlo škole na realizaci 200 tisíc korun, ZŠ Pasířská uvolnila ze svých rezervních fondů také zhruba 200 tis. a k tomu přidala sítě zakoupené v minulých letech. O likvidaci porostu kolem hřiště a nátěr sloupů se postarali vězni z Věznice Rýnovice. Klub Florbal Jablonec přispěl částkou 60 tisíc korun a k tomu zajistil pokládku povrchu svépomocí zdarma. Původní cenová nabídka na pokládku činila 39 325 Kč," přiblížil financování náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Myšlenka vybudovat venkovní hřiště vznikla v době uzavřených vnitřních sportovišť během pandemie. „V té době jsme zjistili, že v našem městě neexistuje venkovní plocha, kde by šlo důstojně organizovat tréninky mládeže či vůbec florbal hrát. Měli jsme připravenou cenovou nabídku na povrch a hledali vhodnou lokalitu. Volná plocha v ZŠ Pasířská a chuť ředitelky Jitky Šťovíčkové revitalizovat chátrající hřiště daly věci do pohybu. Díky iniciativě náměstka Davida Mánka a podpory města se poté projekt stal realitou," dodal předseda výkonného výboru Florbal Jablonec Tomáš Beran.

Hlavním cílem bylo podpořit sportování dětí venku, k čemuž byla třeba revitalizace již zastaralého a nevyhovujícího školního hřiště. „Propojení školy se spolkem zaměřeným na sportování dětí a mládeže se všem zúčastněným stranám jevilo jako velmi dobrý a úsporný nápad. Dopoledne bude využívat nové hřiště ZŠ Pasířská v rámci své rozšířené výuky tělesné výchovy, v odpoledních hodinách poté primárně mládežnické kategorie klubu Florbal Jablonec. Hřiště je multifunkční, poslouží nejen pro florbal, ale také například pro miniházenou, volejbal, vybíjenou či přehazovanou," nastínila budoucí využití ředitelka ZŠ Pasířská Jitka Šťovíčková.

Do konce revitalizace zbývá již jen nalajnovat hřiště na házenou, pověsit okolo ochranné sítě a instalovat nové koše na košíkovou. „Sportoviště plánujeme otevřít již letos v září se začátkem nového školního roku. Rádi bychom v kooperaci s Florbal Jablonec uspořádali florbalový turnaj a společně se všemi, kteří tento projekt podpořili a pomohli zrealizovat, tak oslavili dotažení dobrého nápadu do zdárného cíle," přiblížila další plány Šťovíčková. A Tomáš Beran doplňuje: „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na projektu podíleli. Pro výchovu mládeže to bude velký posun, protože takto velká plocha v Jablonci zkrátka chyběla. A není to jen o florbale, povrch je skutečně vhodný pro většinu sportů."

Nové školní sportoviště v areálu školy na Žižkově Vrchu má rozměry 36 x 18 m2, povrch tvoří NISAPLAST II. a v současné chvíli jsou nalajnována hřiště na florbal a volejbal. NISAPLAST II. je osvědčenou variantou pro krytí sportovních hřišť, zejména pro míčové hry jako jsou florbal, tenis, basketbal, házená, volejbal, inline hokej apod. Přednostmi povrchu jsou ochrana pohybového ústrojí sportovců, nenáročná údržba, snadná výměna poškozených dílů a pohodlná mobilita.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
V plánu jsou další modernizace škol v Jablonci za téměř 44 milionů
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace