Silný vítr lámal hlavně stromy, na mnoha místech nešla elektřina

22.10.2021 11:42:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Silný vítr lámal hlavně stromy, na mnoha místech nešla elektřina

Ve čtvrtek 21. října v dopoledních hodinách zasáhl území Libereckého kraje silný vítr, který zaměstnal hasiče až do noci. Celkem zasahovali u 286 událostí. Energetici hlásí, že na některých místech elektřina stále nefunguje.

„První událostí nahlášenou na KOPIS HZS LK byl krátce po deváté hodině ranní spadlý strom ve Cvikově. Během dopoledne vítr poškodil také dvě střechy na Českolipsku. Okolo poledne došlo ke skokovému nárůstu událostí. Ve většině případů se stále jednalo o popadané stromy, které hasiči odstraňovali z komunikací, ulic nebo drátů elektrického vedení," upřesnil tiskový muvčí hZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

V několika případech došlo také k poškození nebo uvolnění střešní krytiny. V Jestřebí na Českolipsku najel po poledni vlak do stromu v kolejišti. Stejná dopravní nehoda vlaku se odehrála i o hodinu později v Hrubé Horce na Semilsku. Obě nehody se obešly bez zranění. Hasiči z vlaků evakuovali celkem 43 cestujících.

„Přestože se začala situace po 17. hodině uklidňovat, hasiči byli v terénu až do nočních hodin. K poslední nahlášené události v souvislosti se silným větrem vyjížděla jednotka SDH obce Rovensko pod Troskami po jednadvacáté hodině," dodala Sucharda.

Odklízení spadaných stromů hasiči<br />Autor: HZS Libereckého kraje Tabulka počtu řešených událostí v souvislosti se silným větrem 21. 10. 2021:

Okrespočet událostí
Česká Lípa 87
Liberec 47
Jablonec nad Nisou 85
Semily63

Situace s elektřinou se začíná stabilizovat

Na východě Čech k páteční 7 hodině v Královéhradeckém kraji evidují pět poruch na vedení vysokého napětí - na Hradecku, Náchodsku, Trutnovsku - v Královéhradeckém kraji je k 7 hodině cca 470 domácností bez energie

Na Pardubicku to je 1 porucha na vedení vysokého napětí na Chrudimsku. V Pardubické kraji je k 7 hodině cca 30 domácností bez energie. Na Vysočině to jsou 3 poruchy na vedení vysokého napětí - Havlíčkobrodsko. V kraji Vysočina je k 7 hodině cca 100 domácností bez energie.

Ve čtvrtek večer byl vyhlášen kalamitní stav

Odklízení spadaných stromů hasiči<br />Autor: HZS Libereckého kraje „I když se nám daří opravovat poruchy a připojovat k distribuční soustavě naše zákazníky, bohužel jsme nuceni vyhlásit kalamitní stav," sdělila tisková mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Z důvodu zvýšené poruchovosti v distribuční soustavě společnosti ČEZ Distribuce byl dne 21. 10. 2021 od 19.00 vyhlášen kalamitní stav ve Středočeském kraji pro všechny okresy, v Ústeckém kraji pro okres Děčín, v Libereckém kraji pro okres Česká Lípa, v Pardubickém kraji pro okresy Chrudim a Pardubice, v Královéhradeckém kraji pro okresy Trutnov a Náchod a v kraji Vysočina v okrese Havlíčkův Brod.

„Jsme v terénu i nadále a pracovali jsme i přes noc všude tam, kde je to bezpečné pro naše zaměstnance. Již nyní je jasné, že práce budou pokračovat i dnes. Omlouváme se našim zákazníkům za vzniklé problémy, snažíme se opravit poruchy co nejdříve je to možné. Více informací najdou zákazníci na www.cezdistribuce.cz," doplnila mluvčí ČEZ.

Aktuální doplnění:

ČEZ Distribuce ruší s platností k dnešní 12.00 hodině kalamitní stav v okresech Náchod, Trutnov, Chrudim, Pardubice a Havlíčkův Brod. „Všechny poruchy vzniklé v průběhu včerejšího dne jsou na hladině vysokého napětí opraveny, a během dne předpokládáme ukončení oprav i na hladině nízkého napětí. Vyhlášený kalamitní stav i nadále trvá pro všechny okresy Středočeského kraje. Aktuálně pracujeme na opravě pěti desítek poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je na 7 tisíc odběrných míst," dodala Šárka Lapáčková Beránková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči zasahují kvůli silnému větru
Sobotní bouřka zaměstnala hasiče, naštěstí bez větších komplikací
Škody po víkendových povodních v Libereckém kraji jsou 162 milionů
Obrazem: Voda U Zeleného stromu
Voda v Jablonci trhala asfalt a zatopila sklepy
Průtrž mračen zkomplikovala život v Jablonci nad Nisou
Po bouřce hasiči odstraňují stromy a čerpají vodu, hodně na Jablonecku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace