Setkání s občany v Jablonci budou tematická a tvůrčí

10.01.2024 08:17:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Setkání s občany v Jablonci budou tematická a tvůrčí

V úterý 16. ledna zahájí jablonecký magistrát letošní setkání s obyvateli města ve školní jídelně na Žižkově vrchu a potrvají do května. Odehrávat se budou opět v jednotlivých lokalitách, rozdělená budou na dvě části a stejně jako občané politiků, budou se ptát i politici občanů. Začátek je vždy v 17 hodin.

„V první části setkání budeme sbírat například informace, které potřebujeme pro koncepci mobility. Podle ní se pak navrhne zklidňování dopravy, bezpečné a smysluplné cyklotrasy, rozhodne se o možné regulaci parkování nebo se zadají projekty ulic a náměstí. Ve druhé části bude prostor pro veřejnost, její podněty, dotazy, tipy a návrhy," popsala formu setkání náměstkyně pro životní prostředí a strategii Jablonce nad Nisou Lenka Opočenská.

Podle slov náměstkyně, která setkání s občany zaštiťuje, je třeba zjistit, s jakými problémy a kde se potkává chodec, cyklista a řidič, nebo mají-li Jablonečané na veřejných prostranstvích odpovídající podmínky pro setkávání a rekreaci. „Prostřednictvím cílených dotazů získáme dostatek informací také pro studii, která nastaví přesnější pravidla pro novou zástavbu i přestavby. Díky ní bude snazší ochránit ráz území a jasná pravidla zároveň řeknou investorům, co mohou a nemohou stavět. Proto se budeme občanů ptát, čím je jejich čtvrť jedinečná, jaká je u nich typická zástavba, jaké ji obklopují ploty a zeleň, kde a na co se rádi dívají. Co všechno utváří ten celkový dojem, jenž nazývají svým domovem," doplnila Opočenská.

Harmonogram setkání s občany v Jablonci nad Nisou je zveřejněný na městském webu www.mestojablonec.cz nebo v lednovém čísle Jabloneckého měsíčníku, jednotlivé pozvánky upozorní zájemce také na sociálních sítích města. Dotazy je možné zasílat předem na adresu strategie@mestojablonec.cz.

Harmonogram setkání, začátek v 17 hodin:
16.1. Žižkův vrch - ZŠ Pasířská
30.1. Centrum - Eurocentrum
6.2. Rýnovice a Lukášov - ZŠ Pod Vodárnou
15.2. Proseč - hasičská zbrojnice
7.3. Mšeno - ZŠ Mozartova
14.3. Kokonín a Vrkoslavice - Kulturní dům Kokonín
11.4. Šumava a Jablonecké Paseky - ZŠ Šumava

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Šumavě a Pasekách bude s lidmi mluvit kancelář architektury
Začíná nová řada setkání s veřejností

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace