O Šumavě a Pasekách bude s lidmi mluvit kancelář architektury

24.11.2023 23:59:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O Šumavě a Pasekách bude s lidmi mluvit kancelář architektury

V provozu je opět ulice Jeronýmova na Šumavě. Od letošního února tu probíhaly stavební úpravy, za které město zaplatilo více než 35 milionů korun. Revitalizace sídliště Šumava bude pokračovat dalšími dvěma navazujícími etapami, které jsou v plánu na roky 2024 a 2025. Nad dalšími tématy týkající se lokalit Šumava a Jablonecké Paseky proběhne setkání veřejnosti s kanceláří architektury ještě v závěru listopadu.

Právě oblast ulice Jeronýmova byla tou nekritičtější a nejproblematičtější částí jabloneckého sídliště Šumava, a to jak z pohledu dopravní obslužnosti a parkování, tak vzhledem k zanedbanosti silnice, chodníků, schodišť, kontejnerových stání i zeleně. Nyní tu jsou nová odvodněná parkovací stání, opravená je komunikace, opěrná zeď i schodiště, k dispozici je dětské a workoutové hřiště, rekonstrukcí prošlo i veřejné osvětlení.

„V rámci stavby bylo nutné pokácet nevhodnou či nezdravou zeleň. Tu, která zůstala, ošetřit a vysadit novou. Součástí úprav je i nový mobiliář, jako jsou lavičky, odpadkové koše včetně těch na psí exkrementy nebo informační tabule," dodal jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

„Ve čtvrtek 30. listopadu od 17 hodin je naplánované setkání s veřejností, a to v jídelně Základní školy Šumava. Budeme se společně bavit nad novou podobou náměstíčka v Jitřní, probereme, čím je důležité a jaká jsou očekávání od jeho proměny, zároveň budeme pro územní studii Charakteru zástavby a koncepce mobility města s obyvateli řešit, jaká zástavba je pro ně v Pasekách a na Šumavě ta hodnotná a jak snadno se mezi ní pohybují," řekla Markéta Hugová z kanceláře architektury města jabloneckého magistrátu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace