O Šumavě a Pasekách bude s lidmi mluvit kancelář architektury

24.11.2023 23:59:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

O Šumavě a Pasekách bude s lidmi mluvit kancelář architektury

V provozu je opět ulice Jeronýmova na Šumavě. Od letošního února tu probíhaly stavební úpravy, za které město zaplatilo více než 35 milionů korun. Revitalizace sídliště Šumava bude pokračovat dalšími dvěma navazujícími etapami, které jsou v plánu na roky 2024 a 2025. Nad dalšími tématy týkající se lokalit Šumava a Jablonecké Paseky proběhne setkání veřejnosti s kanceláří architektury ještě v závěru listopadu.

Právě oblast ulice Jeronýmova byla tou nekritičtější a nejproblematičtější částí jabloneckého sídliště Šumava, a to jak z pohledu dopravní obslužnosti a parkování, tak vzhledem k zanedbanosti silnice, chodníků, schodišť, kontejnerových stání i zeleně. Nyní tu jsou nová odvodněná parkovací stání, opravená je komunikace, opěrná zeď i schodiště, k dispozici je dětské a workoutové hřiště, rekonstrukcí prošlo i veřejné osvětlení.

„V rámci stavby bylo nutné pokácet nevhodnou či nezdravou zeleň. Tu, která zůstala, ošetřit a vysadit novou. Součástí úprav je i nový mobiliář, jako jsou lavičky, odpadkové koše včetně těch na psí exkrementy nebo informační tabule," dodal jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

„Ve čtvrtek 30. listopadu od 17 hodin je naplánované setkání s veřejností, a to v jídelně Základní školy Šumava. Budeme se společně bavit nad novou podobou náměstíčka v Jitřní, probereme, čím je důležité a jaká jsou očekávání od jeho proměny, zároveň budeme pro územní studii Charakteru zástavby a koncepce mobility města s obyvateli řešit, jaká zástavba je pro ně v Pasekách a na Šumavě ta hodnotná a jak snadno se mezi ní pohybují," řekla Markéta Hugová z kanceláře architektury města jabloneckého magistrátu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace