Semafory budou řídit křižovatku u jablonecké radnice

06.09.2020 10:39:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Semafory budou řídit křižovatku u jablonecké radnice

Od čtvrtka 10. září budou provoz na jablonecké křižovatce ulic Smetanova, Kamenná, Hasičská a Mírové náměstí řídit semafory. Důvodem jejich osazení je zlepšit průjezdnost křižovatky. Opatření potrvá do 15. listopadu.

„V souvislosti s uzavírkami ulice Poštovní a Anenského náměstí, které komplikují dopravu, bylo rozhodnuto osadit křižovatku semafory, které budou spuštěné v době odpolední dopravní špičky od 14 do 17 hodin každý den kromě víkendů," vysvětlil vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu Pavel Sluka s tím, že odborníci budou provoz semaforů vyhodnocovat. „V případě nutnosti spustíme světla i v ranní špičce," dodal.

Dopravní opatření jsou vázána na dokončení stavebních prací v oblasti Anenského náměstí s předpokladem do 15. listopadu. V současné době je uzavřená horní část ulice Poštovní u městského divadla, vjezd do ulice je mimo zmíněný úsek stavby možný odspodu z ulice Budovatelů. Doprava je omezena rovněž na Anenském náměstí, není možný průjezd na okružní křižovatku U Zeleného stromu, z ulice Kostelní může do ulice Soukenné vjet pouze dopravní obsluha a vozy se zvláštním povolením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stavba na Anenském náměstí v Jablonci potrvá do konce října
Jaké jsou aktuální uzavírky v půlce srpna v Jablonci nad Nisou
Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí
Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu
Rekonstrukci Rádelského mlýna koronavir nezpomalil, skončí o rok dřív
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jizerská 50 přináší změny v MHD

V sobotu 31. ledna a v neděli 1. února budou spoje linky č. 101 končit v zastávce Bedřichov, centrální parkoviště. Úsek Bedřichov, centrální parkoviště - Bedřichov, Maliník otočka tak nebudou obsloužené. Veškeré informace k závodům jsou na https://jiz50.cz/

Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

MP Jablonec: Trenky v mrazu, alkohol v sauně i noční drama
ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Nová pravidla pro sportování v KRNAP vstoupila v platnost

Nejčtenější články

26.01.: Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
28.01.: Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
27.01.: Třpytivých 160 přineslo téměř 90 tisíc korun pro Ondru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace