Program Krajské knihovny v Liberci o prázdninách

03.07.2021 15:19:24 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Program Krajské knihovny v Liberci o prázdninách

Liberecká knihovna (včetně některých poboček) bude i v letních měsících pro své čtenáře po většinu času otevřená. I v době omezeného provozu a jednotýdenní uzavírky však stále nabízí celou řadu on-line služeb i akcí.

Čtenáři si mohou půjčovat E-knihy a vstupovat do databází, které jsou volně a zdarma přístupné pro registrované uživatele. Nabízí databáze pro denní tisk, hudbu, módu, právo, normy, vědu a také přístup do digitální knihovny Kramerius a do Národní digitální knihovny. Čtenáři se zájmem o literární turistiku mohou vyzkoušet některou z vycházek v projektu Literární putování Libereckým krajem.

„Pro naše čtenáře jsme letos připravili jednu horkou novinku - první Společné čtení aneb Letní čtenářský klub. Pro každých 14 dní prázdnin jsme vybrali jednu knihu, kterou budeme s našimi fanoušky společně číst a debatovat o ní na sociálních sítích," uvdla za krajskou knihovnu Kateřina Šidlofová.

Program letních kulturních pořadů a výstav v knihovně nejdete na webových stránkách v sekci Akce. Můžete se těšit například na pokračování výstavy Voda - Sucho II. nebo na koncert synagogální hudby. V závěru prázdnin opět chystají pro děti akci Rozloučení s létem v knihovně. 

Po loňském úspěchu se také letos v červenci opět v knihovně uskuteční příměstský Knihotábor společnosti Motyčkovic klika. Tábor je nyní již plně obsazen.

Akce v Krajské knihovně o prázdninách:

15. 6. - 31. 7. 2021

LITERÁRNÍ PUTOVÁNÍ LIBERECKÝM KRAJEM
Vycházka č. VI - Podhůří Lužických hor. Vydejte se s námi na cestu a odkryjte stopy zapomenutých spisovatelů našeho kraje a jejich příběhy. Informace a podklady ke každé vycházce včetně mapy s trasou výletu naleznete vždy na našich webových stránkách v článku Česká a německá regionální literatura a na sociálních sítích.

5. 7. - 29. 8. 2021

LETNÍ ČTENÁŘSKÝ KLUB
Jedno léto - čtyři příběhy. Přidejte se do našeho letního čtenářského klubu a prožijte spolu s námi čtyři letní literární dobrodružství. Sdílejte s námi čtenářský zážitek na našich sociálních sítích. A co budeme číst? Jane Austen - Rozum a cit, Ray Bradbury - Marťanská kronika, Agatha Christie - Schůzka se smrtí, Terry Pratchett - Sekáč. Více informací na www.kvkli.cz v aktualitách.

Čtvrtek 15. 7. 2021 15.00 hod./2. patro

TESTOVÁNÍ IQ PRO VEŘEJNOST (nově již od 5 let)
Knihovna se díky spolupráci s Mensou ČR stala jediným místem v Libereckém kraji, které testování umožňuje. Testování je zpoplatněno a je třeba se zaregistrovat. Více na www.mensa.cz/testovani-iq. Výsledky jsou kalibrované s ohledem na věk. Výsledek lze využít pro vstup do Mensy nebo pro přihlášku na některou VŠ. pořádá: Ing. Petr Luhan, Mensa ČR a KVKLI

19. 7. - 23. 7. 2021 3. patro

KNIHOTÁBOR - Z PLANETY NA PLANETU *
Program na motivy knihy Malý princ, pro děti ve věku 7-12 let. Dobrodružný týden v knihovně je určen všem dětem, které mají rády knížky, rády si čtou... V případě dotazů volejte na tel. číslo 604 873 093 nebo pište na info@motyckovicklika.cz. cena: 2 700 Kč. pořádá: Motyčkovic klika z. s.

Středa 18. 8. 2021 19.30 hod.

LEDOR VADOR - Z GENERACE NA GENERACI
Koncert synagogální hudby 19. století. vystoupí: Jascha Nemtsov (klavír), Kantor Isidoro Abramowicz (baryton), Shulamit Lubowska (soprán), Yoed Sorek (tenor), vstupné bude upřesněno. Pořádá: Spolek „Kommen und Gehen" Strahwalde, KVKLI

Úterý 24. 8. 2021 9.00-17.00 hod.

ROZLOUČENÍ S LÉTEM V KNIHOVNĚ
Přijďte se rozloučit s prázdninami do knihovny. Připravujeme pro vás den plný her, workshopů a tvoření. Těšíme se na vás! pořádá: KVKLI

VÝSTAVY

15. 6. - 23. 7. 2021 Předsálí (2. patro)

TOMÁŠ ŘÍZEK - VZPOMÍNKY A SNY NA OBRATNÍKU RAKA
Výstava mapuje cestu moderní tchajwanskou literaturou od japonského koloniálního období až po současnost. pořádá: KVKLI a nakladatelstvím MiLu Publishing

1. 7. - 13. 8. 2021 Galerie (3. patro)

VLAKEM DO EVROPY!
Výstava nejlepších výtvarných děl dětí z MŠ v Libereckém kraji, které kreslily, jak cestují vlakem po Evropě. Akce pořádána u příležitosti Evropského roku železnice. pořádá: Eurocentrum Europe Direct Liberec, KVKLI

5. 7. - 13. 8. 2021 Galerie (1. patro)

LETNÍ JAZZOVÁ DÍLNA KARLA VELEBNÉHO
Nejstarší interpretační seminář v ČR se koná na severu Čech ve Frýdlantu. Výstava fotografi í
mapující historii projektu od roku 1984 do roku 2020. pořádá: Gymnázium Frýdlant ve spolupráci s KVKLI

12. 7. - 20. 8. 2021 Výstavní prostory (-1. patro)

VODA - SUCHO II.
pořádá: Ústav výzkumu globální změny AV ČR, KVKLI

27. 7. - 19. 8. 2021 Předsálí (2. patro)

PETR KOVÁŘ - TVARY
Výstava řezbářských prací, které si zaslouží vaši pozornost. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihu roku letos ovládli ranhojič, architekt, požár a garsonka
Liberecký autor Pavel Novotný představí svou knihu Zápisky z garsonky
Cenu čtenářů na Magnesii Liteře získal Liberečan Václav Dvořák
Liberecká knihovna dokončila projekt restaurování vzácných tisků
Krajská knihovna obnovuje kampaň na darování knih
Vedení liberecké knihovny přebírá nová ředitelka Dana Petrýdesová

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace