Při 11. ročníku ABB cupu hattrick Filipa Adela
23.05.2018 10:47:31 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
V sobotu 18. května proběhl v pořadí již 11. ročník závodu horských kol ABB MTB Cup a přispěl k oslavám 150. výročí Elektro - Pragy. Letošního ročníku se zúčastnilo 538 závodníků, kteří přijeli ze všech koutů České republiky. Nejvíce jich bylo z okolí Libereckého regionu a sousedících okresů. Účastníci závodu projeli trasy dlouhé 54 a 33 km, přes pět jizerskohorských rozhleden.
Pořadatelé přivítali i 48 dětí na trasách 3 a 6 kilometrů. Součástí vyhodnocení je soutěž klubových či podnikových týmů a závod zaměstnanců ABB s.r.o.
Terén tohoto závodu je velmi náročný, plný stoupání i sjezdů, takže si na své přišli především milovníci horských kol. Závodníci měli na výběr delší či kratší trasu a to podle výkonnosti a svých sportovních ambicí.
Závodníci na hlavní trase 54 kilometrů překonali tradičně pět jizerskohorských kopců a rozhleden - Bramberk, Slovanku, Královku, Tanvaldský Špičák i Černou Studnici.
Nejrychlejším mužem na dlouhé trati se již potřetí za sebou stal Filip Adel z Hlinska, lídr Superior Suninvent Teamu a druhý skončil opět Michal Bubílek, tradiční účastník z Liberce, člen Kellys Bikeranch teamu. Michala v cíli vítal jeho potomek samozřejmě s maminkou, který se narodil počátkem října čtyři dny po jeho výhře na MTB závodech v jabloneckých Břízkách.
Pořadí na prvních dvou místech je zajímavostí - na těchto místech jsou potřetí za sebou stejní cyklisté 1. Adel - 2. Bubílek. Ještě větší kuriozitou je druhé místo Michal Bubílka, a to poosmé! Nelitujte - dvakrát i vyhrál! Jak a kdy se rohodlo o vítězství Filipa, ptám se Michala. „Řekl bych, že až příliš brzy, hned po výjezdu na Slovanku ujel všem a už jsme ho neviděli." Třetí v delším závodě skončil Tomáš Morávek z Cyklo Coratec teamu.
Mezi ženami na stejné trati, splnila roli favoritky reprezentantka ČR Pavla Havlíková z jabloneckého KC Kooperativa, která přijela do cíle s náskokem devíti minut před loňskou vítězkou Denisou Skrbkovou z Bekoteamu. Třetí skončila Karolína Bergerová z cyklistického oddílu Carla-kupkolo Dvůr Králové.
Kratší trať v délce 33 km zdolali nejrychleji Zbyněk Růžička za 1:14:02 a Kristýna Zemanová s časem 1:30:52. Trať vynechala například nejvyšší kopec Tanvaldský Špičák, ale kopců na trati si závodníci užili stejně dost. Trať byla středem zájmu hobíků a stala se zkouškou rychlosti mladších výkonných závodníků z mnoho sportů, kteří zde mohli otestovat svoji výkonnost. Necelé půldruhé minuty za Zbyňkem Růžičkou za Starých Splavů dosprintoval Matěj Pechout z Cyklo Benda před Štěpánem Stloukalem z Kooperativy.
Na snímku v cíli vidíme dvě rozjasněné usměvavé tváře, které vybojovaly první a druhé místo. Ta vlevo, Kristýna vyhrála a je z Hradce Králové i když jezdí za Škoda auto MB. „Jsem určitě víc na kole než kamarádka a je to asi znát," řekla vítězka.
Druhá Tereza Hujerová je víc v Jablonci známější, v zimě hlavně lyžuje za SKI Club Jablonec. „Začínám se víc věnovat lyžařským laufům, což by měly být moje tratě v budoucnu," řekla NJ Tereza.
„Opět jsme přilákali velké množství závodnic a závodníků a na závod se přišlo podívat také mnoho fanoušků, kteří na klíčových místech, převážně kolem jizerskohorských rozhleden vytvořili skvělou diváckou kulisu. Moc bych chtěl také poděkovat téměř stovce pořadatelů na tratích, bez jejichž pomoci by se závod nedal zorganizovat," říká Martin Bauer, jednatel pořadatelské společnosti SUNDISK.
Výsledky - 54 km - muži:
1. Filip Adel - superior Team 2:00:41hod.
2. Michal Bubílek - Kellys team 2:02:44
3.T omáš Morávek Cyklo Coratec 2:03:38
54 km - ženy:
1. Pavla Havlíková - Kooperativa Jablonec 2:26:58 hod.
2. Denisa Skrbková - Beko team - 2.35:47
3. Karolína Bergerová - Carla kup-kolo Dvůr Králové 2:41:32
33 km - muži:
1. Zbyněk Růžička Staré splavy 1:14:02 hod.
2. Matěj Pechout Cyklo Benda 1:16:26
3. Štěpán Stloukal Kooperativa Jablonec 1:17:34
33 km - ženy:
1. Kristýna Zemannová 1:30:52 hod.
2. Tereza Hujerová 1:34:29
3. Monika Tučková 1:34:29
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 174 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
Harrachov čeká velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
Podezření, omyly i rychlá pomoc: strážníci řešili sérii oznámení
Liberecký kraj se opět zapojuje do kampaně Česko svítí modře
Česko-německé Velikonoce oživí Rýnovice
Nejčtenější články
31.03.: Stavba turbo-okružní křižovatky v Liberci přinese dopravní omezení
02.04.: ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
01.04.: Česko-německé Velikonoce oživí Rýnovice
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.