Policisté besedovali na příměstském táboře v Jablonci nad Nisou

17.07.2021 18:44:08 | Autor: Markéta Razáková, preventistka KŘP Libereckého kraje | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté besedovali na příměstském táboře v Jablonci nad Nisou

V úterý 13. července se uskutečnila další z plánovaných zastávek při letní tour preventistů z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Tentokráte policisté zavítali k dětem z příměstského tábora v Jablonci nad Nisou, jehož pořádání se chopil Český červený kříž.

Děti se na setkání s policisty velmi těšily a hned v úvodu jim předaly množství vlastnoručních výkresů, jejichž ústředním tématem byly návrhy na barevné rozveselení služebních vozidel a policejních stejnokrojů. Po vřelém uvítání následovala beseda na téma bezpečnosti během letních prázdnin. Děti se mimo jiné dozvěděly nejen to, jaké druhy policejních složek jsou v České republice zastoupeny a s jakými policisty, co do výkonu jejich práce, se mohou potkat, ale také informace o tom, kam se obrátit v případě různých krizových situací.

Po úvodním bloku následovaly dynamické ukázky práce příslušníků Oddělení hlídkové služby z Jablonce nad Nisou. Policisté přiblížili dětem specifika výkonu služby, ukázali malým táborníkům technické vybavení, s jakým pracují, a zvědaví zájemci si mohli dopodrobna prohlédnout také přistavený služební automobil. Děti si za asistence zkušených policistů měly možnost vyzkoušet také jejich výstroj, kterou během služby strážci zákona standardně využívají.

Na závěr příjemného úterního programu předvedl dětem výjezdové vozidlo také kriminalistický technik. Přiblížil jim svou práci, spočívající především v zajišťování a uchovávání rozličného druhu stop z místa činu. Každé z dětí si mohlo na konci technikova programu vytvořit vlastní trasologický otisk boty, se kterým se mohl doma pochlubit rodičům.

Během celého programu odpovídali policisté na množství všetečných dotazů adresovaných jim z úst malých táborníků.

Příjemná atmosféra a úsměvy na dětských tvářích zcela jistě nebudou posledními, kterých se policisté v průběhu plánované osvěty během letních prázdnin od dětí dočkají. Plánovány jsou další dvě akce na příměstských táborech Českého červeného kříže z Jablonce nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policejní autobus si znovu posvítil na řidiče nákladních vozidel
Se začátkem prázdnin proběhla další dopravně bezpečnostní akce
Akce Zebra se za Tebe nerozhlédne proběhla na konci školního roku
Ještě před prázdninami proběhla dopravně bezpečnostní akce
Pandemie výrazně omezila preventivní programy Městské policie
O víkendu proběhla dopravně bezpečnostní akce, další budou následovat
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali motorkáře
O víkendu se krajští policisté zaměřili na cyklisty
Policejní autobus odhalil téměř 40 hříšníků
Uplynulý týden si policisté posvítili na milovníky rychlé jízdy
Projekt Na kole jen s přilbou rozjíždí jedenáctou sezonu
Policisté v kraji kontrolovali nákladní a autobusovou dopravu
Policisté dohlíželi na správný pohyb na cyklostezkách
Jablonecké děti rozdaly více jablek než citrónů
Policisté v kraji se zaměřili na řidiče motocyklů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie o prázdninách
František Hošic oslavil pětadevadesátku!
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Prázdninový program akcí Kultury Jablonec

Nejčtenější články

03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
02.07.: Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace