Přes čtvrt milionu předali těžce nemocné mámě dvou dětí

16.09.2023 23:47:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Přes čtvrt milionu předali těžce nemocné mámě dvou dětí

Šek na více jak čtvrt milionu korun předala Nadace Preciosa na léčbu těžce nemocné Marii K. Na výši částky se podíleli také návštěvníci prvního ročníku festivalu Jablonecká Perle, který se na konci prázdnin odehrál na jabloneckém Horním náměstí.

Ve čtvrtek 7. září 2023 předala Nadace Preciosa šek na 251 287 Kč. „Tuto částku se nám povedlo vybrat společně s organizátory Jablonecké Perle během tří týdnů a již dnes putuje k Marii K., která ji využije na další léčbu vážného onemocnění," oznámila Andrea Kroupová, ředitelka Nadace Preciosa.

První ročník Jablonecké Perle nabídl 30 prodejních a 16 gastronomických stánků s originálním občerstvením, šest sklářsko-bižuterních velkoprostorových prezentací, šest hudebních skupin v čele s MYDY a Sebastianem, přednášky, divadla, prezentace umění studentů odborných a uměleckých oborů, zapojení veřejnosti a sběr jablonecké bižuterie pro budoucí umělecké dílo i projekci filmu Skleněný pokoj v letním kině.

„Věřili jsme v nový a moderní koncept městské slavnosti s odkazem na tradice. Počet lidí, který Jablonecká Perle přilákala, nás mile překvapil," sdělila jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová s tím, že na Horním náměstí, po většinu roku sloužící jako veřejné parkoviště, se vystřídalo více než 6000 lidí. „Zábavu si přišli užít děti, dospělí i senioři, a to nás moc těší. Nejen náměstí, ale celé centrum města najednou ožilo a lidé se skvěle bavili," doplnil Jakub Gerš, ředitel městské společnosti Kultura Jablonec.

Organizátoři věří, že událost v budoucnu přiláká turisty, kteří budou chtít více poznat Jablonec nad Nisou. „Přípravy dalšího ročníku Jablonecké Perle, která bude i nadále odkazovat na jabloneckou sklářsko-bižuterní tradici, jsou už nyní v běhu," slibuje Martin Bauer ze spolupořádající společnosti SUNDISK.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kancelář architektury sbírala na Jablonecké perle náměty od veřejnosti
Jablonecká perle aneb to nejlepší z Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace