Přes čtvrt milionu předali těžce nemocné mámě dvou dětí

16.09.2023 23:47:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Přes čtvrt milionu předali těžce nemocné mámě dvou dětí

Šek na více jak čtvrt milionu korun předala Nadace Preciosa na léčbu těžce nemocné Marii K. Na výši částky se podíleli také návštěvníci prvního ročníku festivalu Jablonecká Perle, který se na konci prázdnin odehrál na jabloneckém Horním náměstí.

Ve čtvrtek 7. září 2023 předala Nadace Preciosa šek na 251 287 Kč. „Tuto částku se nám povedlo vybrat společně s organizátory Jablonecké Perle během tří týdnů a již dnes putuje k Marii K., která ji využije na další léčbu vážného onemocnění," oznámila Andrea Kroupová, ředitelka Nadace Preciosa.

První ročník Jablonecké Perle nabídl 30 prodejních a 16 gastronomických stánků s originálním občerstvením, šest sklářsko-bižuterních velkoprostorových prezentací, šest hudebních skupin v čele s MYDY a Sebastianem, přednášky, divadla, prezentace umění studentů odborných a uměleckých oborů, zapojení veřejnosti a sběr jablonecké bižuterie pro budoucí umělecké dílo i projekci filmu Skleněný pokoj v letním kině.

„Věřili jsme v nový a moderní koncept městské slavnosti s odkazem na tradice. Počet lidí, který Jablonecká Perle přilákala, nás mile překvapil," sdělila jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová s tím, že na Horním náměstí, po většinu roku sloužící jako veřejné parkoviště, se vystřídalo více než 6000 lidí. „Zábavu si přišli užít děti, dospělí i senioři, a to nás moc těší. Nejen náměstí, ale celé centrum města najednou ožilo a lidé se skvěle bavili," doplnil Jakub Gerš, ředitel městské společnosti Kultura Jablonec.

Organizátoři věří, že událost v budoucnu přiláká turisty, kteří budou chtít více poznat Jablonec nad Nisou. „Přípravy dalšího ročníku Jablonecké Perle, která bude i nadále odkazovat na jabloneckou sklářsko-bižuterní tradici, jsou už nyní v běhu," slibuje Martin Bauer ze spolupořádající společnosti SUNDISK.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kancelář architektury sbírala na Jablonecké perle náměty od veřejnosti
Jablonecká perle aneb to nejlepší z Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace