Kancelář architektury sbírala na Jablonecké perle náměty od veřejnosti

12.09.2023 23:13:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kancelář architektury sbírala na Jablonecké perle náměty od veřejnosti

Součástí festivalu Jablonecká Perle byl také stánek kanceláře architektury města (KAM) jabloneckého magistrátu. Zde se shromažďovaly názory a náměty Jablonečanů, které vedení města pomáhá získat představu o potřebách obyvatel.

„Město plánuje řadu projektů například v centru, které mohou být financované z vlastního rozpočtu, nebo je možné na ně využít různé dotační programy. Proto potřebuje „zásobník" předpřipravených projektů, které lze realizovat kdykoli v závislosti na právě dostupných možnostech financování. Sběr podnětů od veřejnosti je jedním ze způsobů, jak tyto projekty prioritizovat a případně doplnit," vysvětluje Tereza Nalezená z KAM.

Právě na festivalu chtěl KAM oslovit co nejširší skupinu veřejnosti. Lidé se skláněli nad mapou centra a odpovídali na základními otázkami: Jak byste chtěli trávit v centru čas a co byste v něm chtěli dělat, abyste zde trávili čas déle, častěji a příjemněji? Součástí byla také dětská mapa s podobným rozsahem a samolepkami symbolizující okruhy aktivit, které by děti rády dělaly v centru. K dispozici měly obrázky a prázdné samolepky, které si mohly popsat a pokreslit.

Ze sesbíraných podnětů vyplývá, že většině lidí chybí malé regionální a příjemné obchody, kavárny, mléčné bary, dostatek čistých a funkčních sociálních zařízení, parky s posezením, ale také třeba prostranství pro sportovní aktivity v centru. Do bývalé dětské nemocnice by Jablonečané umístili kupříkladu klidné místo pro autistické děti, v zahradě by mohla být horolezecká stěna a z letního kina by se mohla stát parková relaxační zóna s vodním prvkem. Právě voda ve městě byla častým podnětem. Navrhovali vodotrysky na náměstí nebo pítka.

Tématy dalších námětů byl nedostatek malých kamenných obchodů, krátká pracovní dobu těch existujících a příliš odlehlé umístění tržnice. Obyvatelé postrádají možnost nákupů jak v kamenných obchodech, tak na lokálních trzích. Poptávka je také pro kvalitních restauracích a kavárnách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká perle aneb to nejlepší z Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace