Přepeře braly zaslouženě body v Břízkách
10.09.2022 22:32:08 | Autor: Jaroslav Hrabák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
V sobotním dopoledni se v Břízkách hrálo utkání ČFL mezi domovskou rezervou Jablonce a Přepeřemi, které loni skončily v této soutěži na druhém místě. Hosté vedli po poločase už 0:2, domácí sice v závěru zápasu snížili, ale vyrovnat už nedokázali.
FK Jablonec B - FK Přepeře 1:2 (0:2)
Na derby dvou sousedů v ČFL byli diváci natěšeni. Trenéři Džimis Bekakis a Zbyněk Houška poslali na hřiště tyto hráče:
* FK Jablonec B: Surovčík - Diviš, Munzar, Vošahlík, Zárybnický, Malý, Nykrín, Rozkovec, Stibor, Podzimek, Štěpánek. Náhradníci: Reiner - Linhart, Chládek, Breda, Plechatý, Werani. Trenér: Bekakis Džimis.
* FK Přepeře: Truksa - Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík, Pavlata, Novotný, Martan, Bulíř, Šulc, Ježek. Náhradníci: Čamrda - Novák, Synek, Bína, Majer, Gebert, Habr. Trenér: Houška Zbyněk.
Dlouho to bylo opatrné a vyrovnané, ale v závěru první půle hosté udeřili. Ve 38. minutě si dal Surovčík ve spolupráci se Zárybnickým vlastence a v 41. minutě po rohovém kopu zvýšil na 2:0 pro hosty Nesvadba.
Do druhé půle se snažil domácí trenér mužstvo rozhýbat, ale vedlo to jenom ke snížení v 82. minutě, když si na dlouhý Divišův centr naběhl Breda a zavěsil na 1:2. Nakonec bylo k remíze blízko, ale Rozkovcův skvělý trestňák trefil jenom břevno.
Zápasová statistika:
Branky: 82. Breda - 38. vlastní (Zárybnický), 41. Nesvadba.
Karty: 25. Vošahlík (JBB), 62. Štěpánek (JBB) - 25. Pavlata (PRP), 75. Novotný (PRP), 90+2. Gebert (PRP).
Rozhodčí: Bohata - Řeháček, Mrkáček.
„Nezačali jsme zápas dobře, ale Přepeře byly kvalitnější mančaft než minule Kolín. Ze začátku nás hosté moc nepouštěli, probrali jsme se a trošku začali hrát až po dvaceti minutách hry. Na můj vkus máme poměrně dost přihrávek dozadu. Stále se bavíme o tom, že každý hráč ve vápně musí být obsazen na těsno a musí tam být důraz a my dostaneme dva góly ze dvou rohů! Navíc o Jardovi Nesvadbovi víme, že si tam umí naběhnout a stejně ho neobsadíme," uvedl k zápasu domácí trenér Bekakis.
„Zkoušeli jsme s tím ještě něco dělat, měnili jsme různě rozestavení. Povedlo se nám už nastřelit jen břevno. Co je škoda. Chceme už začít vyhrávat, ale furt se nám to nedaří. Nejsme schopní udělat zápas za tři body. V záloze potřebujeme zrychlit a v útoku víc důrazu," dodal Bekakis.
Související články
Stejně jako Áčko – ještě nevyhráli…
Béčko Jablonce má za první gól v soutěži bod se Živanicemi
Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL
V jakých soutěžích budou hrát jablonecké týmy?
Obrazem: FC Pěnčín remizoval s rezervou Jablonce
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Divočina na závěr jabloneckého soustředění v Turecku
U Mimoně naháněli policisté klokana Kevina
Liberecký kraj začne připravovat svůj nový vizuální styl
Souboj o čelo tabulky druhé volejbalové ligy skončil remízou
Chovatelé dostávají kompenzace za útoky vlků, kormoránů a vyder
Nejčtenější články
21.01.: Portál Jablonečana: online, rychle a bezpečně
22.01.: U Mimoně naháněli policisté klokana Kevina
21.01.: Jaroslav Rudiš provází diváky literárními stopami v Libereckém kraji
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.