Porážka Albrechtic v Držkově poslala do čela rezervu Hamrů

11.10.2019 16:34:56 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V devátém kole fotbalové I.B třídy východ se opět prohodily celky na čele tabulky. Kartami zamíchal Držkov, který za první poločas rozhodl o porážce Albrechtic.

Plavy - Bozkov 3:3 (3:2)

Na podmáčeném terénu se začalo opatrně, ale osmá minuta změnila vše, po vyšachování obrany se prezentoval parádní střelou Toman - 1:0. Za dvě minuty bylo pro hosty ještě hůř, krásný centr proměnil Rímský - 2:0. To byla pro Plavy vzpruha a Bozkov hrál druhé housle, všude pozdě a nic nestíhal. Ve 24. minutě dali hosté Prouskovi dárek, ten nepohrdl a zasadil do hostujících řad třetí úder - 3:0. Naštěstí za tři minuty se po skvostné příhře Makuly dostal do šance Červený a byl faulován. Penaltu sice proměnil nadvakrát, ale vykřesal malinkou jiskru naděje. Tu podržel skvělými dvěma zákroky Hykman, zejména vytažená dalekonosná střela byla lahůdky. A to už i hosté zjistili, že lze s favoritem hrát. Zlobil Jech, Červený, Makula a nezvykle na hrotu Soudil. V poslední minutě zažehl druhou trysku opět po přihrávce Makuly Červený 3:2.

Druhá půle začala šancí Červeného, bohužel byla střela zblokována. Domácí tým měl také šance, ale hostující obrana v čele se Šikolou a Kobrlem odolávala, co prošlo chytil Hykman. Svou největší šanci domácí měli, když trefili po rohu břevno. V 71.minutě přišlo vyrovnání, Kasan sklepl pro Makulu ten našel Petra, který nabil Červenému - 3:3. Závěrečných dvacet minut bylo nahoru-dolů. Oba celky měly šance strhnout výhru na svou stranu, ale skóre se již neměnilo.

Branky: 8. Toman, 10. Rimský, 24. V. Prousek - 27., 45. a 71. Červený (první z pen.). Rozhodčí: Bohuš - Bohata, Honzejk, ŽK: 3:2. Diváků: 40. Plavy: Průcha - Jelínek (74. Jón), Zajíček, Votoček (46. Svačina), Lédl - Rimský, Lejsek, Plný, Prousek (64. Sitarčík) - Toman, Lupa. Bozkov: Hykman - Liďák, Šikola, Kobrle, Kurfiřt, Štěpánek, Š. Makula, Červený, Petr (80. Aster), Soudil, Jech (62. Kasan).

Harrachov - Jablonec n. J. 3:2 (2:1)

Poslední tým tabulky Jabloneček sehrál v derby v Harrachově dobrý zápas a byl blízko zisku bodu, když v 86. minutě vyrovnal na 2:2 Šír. Domácí se ale ještě zmohli na odpověď a v poslední minutě vstřelil rozhodující gól Uhlíř.

Branky: 42. Bergmann z pen., 44. Žemba, 90. Uhlíř - 45. Pičman, 86. Šír. Rozhodčí: Mach - Rympler, Bukvička, ŽK: 0:0. Diváků: 70. Harrachov: Uhlíř - Horáček, L. Halama, Vodseďálek - Žemba, Medal, Michálek (60. Kroupa), Jiroutek (70. Rieger), Bergmann - Klimeš (77. Chlup), Kyncl. Jablonec n. J.: Vízek - Šír, P. Vrána, Pičman - Trepera (46. Exner), Žďárský, Špidlen (74. Erlebach), Havlíček (46. Cirok) - J. Vrána, Tryzna (85. Adámek), Linek (46. Štěpánek).

Semily - Studenec 3:1 (0:1)

V prvním poločase byl zápas vyrovnaný a hosté se ujali vedení gólem Exnera, který nádherně přeloboval dlouhána Zamastila v semilské brance. Ve druhém poločase domácí zabrali a třemi góly otočili zápas ve svůj prospěch. Dvě branky vstřelil zkušený Jaroslav Peškar, z toho jednu z penalty.

Branky: 63. Káňa, 72. Peškar z pen., 80. Peškar - 22. Exner. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Svoboda, ŽK: 2:7, ČK: 0:1 (59. Vancl). Diváků: 90. Semily: Zamastil - Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar, Mazánek, Káňa, Lukeš, Podzimek, Coufal (85. Vávra), Fanta (46. Štyrand). Studenec: Šír - Havlíček, Šedivý, Trejbal, Kupkár, Vancl, Hylmar, Jandura (81. Lejdar), Povr (70. Koudelka), Exner, Čech (80. Drbohlav).

Smržovka - Přepeře B 2:5 (1:2)

Přepeře B potvrdily na Smržovce, že jsou nejlepším týmem z Pojizeří v tabulce. Do vedení šli sice jako první domácí v 15. minutě díky gólu Brože, ale do poločasu hosté otočili skóre brankami Tokana a Horáčka. Ve druhém poločase nastřílel Filip Tokan hattrick a další gól přidal Novotný, takže konečné skóre bylo 2:5. Domácí snížili až samém závěru zápasu.

Branky: 15. Brož, 82. Klaus - 19., 56. a 71. Tokan, 44. Horáček, 72. Novotný. Rozhodčí: Zlatník - Mach, Řezníček, ŽK: 0:0. Diváků: 87. Smržovka: Burianek - Beránek, Sucharda (88. Štěpař), Vokuš, Frydrych - Brož, Jelínek, Špaček, Klaus - Nič (76. Patočka), Štěpánek (80. Štěpánek). Přepeře B: Hyka - Kvapil (80. Tesař), Kupka, Vlach, Baudys (19. Tušer), Horáček, Elbel, Díl, Novotný, Císař, Tokan.

Velké Hamry B - Hodkovice 7:4 (4:2)

Albrechtice zaváhaly v Držkově, takže se rezerva Velkých Hamrů po přestřelce s Hodkovicemi vrátila do čela tabulky.

Branky: 24. a 31. Javůrek, 25. Kratochvíla, 43. a 56. Šedý, 60. a 75. M. Mihálik - 33. Tóth, 35. Badi, 70. Janků, 81. Roubínek. Rozhodčí: Vachek - Brož, Pánek, ŽK: 1:1. Diváků: 55. Velké Hamry: J. Štětkář - Macháček, Mihálik, Šedý, Miček (37. Dědek) - Tokár, D. Štětkář, Kratochvíla (76. Nosek), M. Javůrek (69. Pekelský) - P. Javůrek, Vencbauer.

Rychnov - Lučany n. N. 3:2 (2:0)

V utkání celků ze středu tabulky byl úspěšnější o gól domácí Rychnov, i když hosté v závěru dotahovali.

Branky: 19. Maryško z pen., 29. Koudelka, 85. Havlíček - 83. Kohout, 89. Kohout. Rozhodčí: Dytrt - Sukhan, Pokorný, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Rychnov: Ducháček - Procházka, Maryško, Janků (76. Majstorovič), Jindra (64. Hlubuček) - Petr, Kubát, Plaštil, Matúška - Mastník, Koudelka (90. Viktora). Lučany n.N: ŠI. Sobotík - Horký, Nesvadba, Šť. Sobotík, Dorničák - Kis (71. Dítě), Röschl, Koudelka, Kohout - Bukvic, Pavelka.

Držkov - Albrechtice 3:0 (3:0)

Poslední Držkov skolil první Albrechtice, takže Držkov už je předposlední a do čela tabulky se vrátily Velké Hamry B.

Branky: 10. Šourek, 33. Breda, 40. Vrabec. Rozhodčí: Sukhan - Havel, Hnětynka, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Držkov: Balatka - E. Dvořák, Čermák, Faifr (76. Batěk),Linhart - Petrtýl, Vrabec, Breda (46. Hruška), Šourek - Paldus, Stumer. Albrechtice: Žanta - Kořínek (46. Bělina), Koldovský, Zelinka (46. Bělohlávek), M. Sedlák - Pipek, Honzák, J. Sedlák (74. Hradecký), Berndt - Zeman, Purm.