I.B třída: V trháku dvojice Hamry B a Albrechtice

28.09.2019 07:57:16 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Šesté vítězství si připsaly vedoucí celky Albrechtic a Hamry B, a při ztrátě nejbližších soupeřů si již vytvořily náskok pěti či šesti bodů. Nečekané je i vítězství Lučan v Držkově.

Plavy - Studenec 3:3 (0:2)

V prvním poločase byl Studenec překvapivě organizovanějším týmem a zaskočil domácí góly Šritra a Exnera. Na začátku druhého poločasu se ovšem cesta pro tříbodový zisk pro hosty zkomplikovala, když domácí za 15 minut srovnali. Naději hostům dal ještě v 80. minutě brankou na 2:3 Jandura, ale domácí po jednoduchém centru ze strany za minutu Plným srovnali na konečných 3:3.

Branky: 48. Sitarčík, 59. Titlbach, 81. Plný - 4. Šritr, 32. Exner, 79. Jandura. Rozhodčí: Karrmann - Faigl, Klimpl, ŽK: 4:3. Diváků: 50. Plavy: Nežádal - Titlbach, Černý, Zajíček, Jelínek - Rimský (67.Balatka), Lupa, Plný, Prousek - Toman (78. Lejsek), Sitarčík (86. Zonyga). Studenec: Šír - Kočárek (78. Trejbal), T. Povr, Kuřík, Kupkár, Čech, Vancl, Jandura, J. Povr, Exner, Šritr (81. Cejnar).

Jablonec n. J. - Bozkov 4:0 (2:0)

Sešly se dva týmy, kterým se letos nedaří. Domácí doposud nebodovali, ale tentokrát jim to střílelo, když už ve 12. minutě otevřel skóre Adámek. Ve 26. minutě zvýšil na 2:0 Hrbek. Hosté ve druhé půli čtyřikrát vystřídali, ale k obratu v zápase jim to nepomohlo, naopak domácí potvrdili svou teprve druhou výhru v sezoně dalšími góly Šíra v 67. minutě z penalty a Trepery v 90. minutě.

Branky: 12. Adámek, 26. Hrbek, 67. M. Šír z pen., 90. Trepera. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Dytrt, ŽK: 0:1. Diváků: 140. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, M. Šír, Pičman, J. Vrána, Havlíček (75. Cirok), Štěpánek (77. Trepera), Hrbek, Špidlen (80. Erlebach), Adámek (28. Tryzna), Exner. Bozkov: K. Seifert - Liďák, Šikola, Soudil, Kurfiřt, Š. Makula, Kousal (66. Štěpánek), Balcar (66. Aster), Červený, Židlík (72. Petr), Šimek (74. Jech).

Přepeře B - Velké Hamry B 1:5 (0:2)

Domácí rezervu Přepeř posílil na zápas s lídrem soutěže i lomnický útočník Drahoňovský, ale v zápase kraloval jiný střelec. Hamerský Ondřej Šedý totiž nastřílel hattrick a nasměroval svůj tým k jasné výhře 1:5 i potvrzení vedení v tabulce.

Branky: 52. Tokan - 11., 51. a 78. Šedý, 37. a 48. Žitka. Rozhodčí: Šmíd - Brož, Dvořák, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Přepeře B: Vrabec - Cimbál, Císař (62. Trč), Elbel, Vlach, Dlouhý (62. Kvapil), Tokan, Drahoňovský, Rakouš (62. Baudys), Horák, Kubáček. Velké Hamry B: Masařík - Macháček, Jiřikovský (57. Miček), Mihálik (46. Horáček), P. Javůrek - Žitka, M. Javůrek, Svoboda, Soukup (72. Kavan) - Dědek (62. Kratochvíla), Šedý.

Semily - Albrechtice 1:3 (0:1)

Hosté jsou v tabulce druzí a brzy se ujali Zemanem vedení. Další gól přišel až na začátku druhé půle, když na 0:2 zvyšoval Purm. V 72. minutě snížil zkušený Peškar z penalty, ale výhru hostů potvrdil v 88. minutě brankou na 1:3 Zeman.

Branky: 72. Peškar z pen. - 6. a 88. Zeman, 48. Purm. Rozhodčí: Rympler - Smoleňák, Mach, ŽK: 0:4. Diváků: 70. Semily: Zamastil - Vávra (71. K. Klíma), Myslivec (66. Hruška), Chlupáč, Zelenka, Hák (88. O. Hradecký), Peškar, Mazánek, Lukeš, Podzimek, Koucký. Albrechtice: Žanta - Kořínek (46. Vávra), Koldovský, Chroustovský, Hradecký - M. Sedlák, Pipek, Honzák, J. Sedlák - Zeman, Purm.

Držkov - Lučany 1:2 (0:2)

Téměř celé utkání mělo podobný průběh. Domácí měli držení míče na své straně, ale zbytečnými chybami nabízeli soupeři šance, které nejprve likvidoval Balatka, ale na všechny nestačil. Hosté se tak dostali do vedení a po celý zápas hráli velice disciplinovaně dozadu, což dělalo Držkovským potíže. Nedokázali najít skulinu, jak obranu soupeře překonat. Ve druhé půli sice snížil Kotyza na rozdíl jediné branky, ale když se pokoušeli o závěrečný tlak, tak se naprosto zbytečně nechal vyloučit Zajíc a tím vlastní tým citelně oslabil. Utkání skončilo zaslouženou výhrou Lučan, kdy je může pouze mrzet, že nedokázali proměnit více ze svých šancí.

Branky: 58. Kotyza - 14. a 36. Pavelka. Rozhodčí: Špidlen - Kadlec, Vrtal, ŽK: 0:1, ČK: 1:0 (78. Zajíc). Diváků: 50. Držkov: Balatka - Zajíc, Vágner (27. Šourek),Batěk, Berka - Petrtýl, Vrabec, Breda, Belšan - Gvušč (73. Paldus), Kotyza. Lučany: Ši. Sobotík - Brož, L. Svozil, Šť. Sobotík, Dorničák (90. V. Svozil) - Röschl, Koudelka, Kohout (82. Suchánek), Bukvic - Pavelka, Nesvadba (52. Horký).

Smržovka - Rychnov 1:1 (1:1)

Branky: 23. Frydrych - 33. Maryško. Rozhodčí: Blaschke - Vachek, Pánek, ŽK: 0:2. Diváků: 173. Smržovka: Burianek - Beránek, Kobr (35. Špaček), Sucharda, Vokuš - Frydrych, Brož, Jelínek, Klaus - Nič (79. Hnídek), Štěpánek. Rychnov: Ducháček - Dupač, Procházka, Maryško, Janků - Jindra, Hrstka (65. Viktora), Kubát, Pleštil - Hlubuček (82. Maistorovič), Mastník.

Harrachov - Hodkovice 5:2 (4:1)

Branky: 7. Bergmann, 17., 39. a 44. Kyncl, 72. Chlup - 22. Tóth, 80. Bendák. Rozhodčí: Dytrt - Svoboda, Kraus, ŽK: 0:0. Diváků: 100.